241 sport Edson Braafheid is vooral ment Zeiler Schroder weigert Wielemaker neemt trofee om Laura Dekker Schakers verliezen van Roemenië Vooronderzoek naar gedrag Fernandez Wisla Krakow ontslaat trainer Maaskant Willeboordse niet in actie op NK judo Ferrari geeft Massa nog een kans NEDERLANDS ELFTAL Zijn laatste speelminuten in het Nederlands elftal? Dat is een spe ciale vraag, lacht Edson Braafheid. „Dat was namelijk de WK-fina- le." De verdediger van Oranje is terug van weggeweest. liili dinsdag 8 november 2011 PORTO CARRAS De Nederlandse schakers hebben gisteren in de vijfde ronde van het Europees kampioenschap in Grie kenland met 11/2-2 1/2 verloren van Roemenië. Ivan Sokolov, die Oranje een dag eerder nog voorbij Servië loodste, vormde nu de nega tieve uitzondering. Hij moest zijn meerdere erkennen in Levente Vaj- da. Anish Giri, Loek van Wely en Jan Smeets kwamen remise over een. De vrouwenploeg versloeg, zonder aanvoerster Zhaoqin Peng, Spanje met 3-1. ZEIST De aanklager betaald voetbal van de KNVB is gisteren een vooronder zoek begonnen naar Guyon Fernan dez. De aanvaller van Feyenoord maakte zaterdag in de blessuretijd van de met 1-0 verloren thuiswed strijd tegen NEC tot twee keer toe een slaande beweging richting ver dediger Rens van Eijden. Het inci dent ontging scheidsrechter Tom van Sichem. De aanklager heeft bij Feyenoord en NEC een verklaring opgevraagd. Beide clubs hebben tot vandaag 12.00 uur de tijd om te reageren. KRAKOW Robert Maaskant is sinds gisteren geen trainer meer van Wisla Kra kow. De 42-jarige ex-trainer van on der andere RBC en NAC werd vo rig jaar nog kampioen met de club, maar presteert dit seizoen uiterst teleurstellend in de competitie. Wi sla verloor afgelopen weekeinde voor de vierde keer. Het uitduel met stadsgenoot Cracovia Krakow ging met 1-0 verloren door een doelpunt van Koen van der Biezen. Wisla staat zesde na dertien duels. ROTTERDAM Judoka Guillaume Elmont wil zon dag in het Topsportcentrum van Rotterdam voor de elfde keer de na tionale titel veroveren. Elmont komt komend weekeinde in tegen stelling tot de meeste topjudoka's wel in actie op de NK. Zo hebben zijn broer Dex, Henk Grol, Edith Bosch, Marhinde Verkerk, Anicka van Emden en Elisabeth Wille boordse de nationale titelstrijd uit hun agenda geschrapt. Zij concen treren zich volledig op de grote toernooien waar ze zich voor de Spelen kunnen plaatsen. MARANELLO Felipe Massa krijgt nog één kans van Ferrari. De Braziliaanse Formu le i-coureur mag in 2012 bewijzen dat hij het stoeltje van de Italiaan se renstal waardig is. Dat zegt team baas Stefano Domenicali van Ferra ri. „Ik reken op de wil van Felipe om terug te vechten, omdat hij weet dat volgend jaar een sleutel jaar is." Massa beleeft een tegenval lend seizoen bij Ferrari. De man die in 2008 nog tot de laatste race vocht voor de titel, kon dit seizoen geen indruk maken. door Leon ten Voorde KATWIJK - Hé verrek, Edson Braaf heid, die is er ook nog. Je zou hem bijna in het rubriekje 'waar is hij nou gebleven?' zetten. Dat de Am sterdammer bij velen van de radar was verdwenen is niet zo gek. Ook de bondscoach plaatste hem hem even achter het podium toen hij verdwaalde in de wondere wereld van het topvoetbal bij Bayem Mün- chen. Maar sinds zijn overgang naar Hof- fenheim heeft Braafheid zich bijna geruisloos weer aangesloten bij het keurkorps van Bert van Mar wijk. En nu de vaste linksback Erik Pieters langdurig uit de roula tie is, is de kans groot dat Braaf heid een plekje doorschuift en vrij dag in de oefeninterland tegen Zwitserland in de basis staat van het Nederlands elftal. „Natuurlijk heeft het aan me geknaagd dat de mensen me vergeten waren. Som migen hadden me zelfs al afge schreven", aldus Braafheid. „Dat ik hier nu weer sta bij Oranje, zie ik ook als een overwinning op me zelf.". Wat uiteraard ook een rol speelt is dat de alternatieven achterin dun zijn gezaaid. Zeker voor de links backpositie. Zo is bij landskam pioen Ajax de Deen Boilesen nor maliter eerste keus, speelt bij kop loper AZ zijn landgenoot Poulsen er, doet PSV het op dit moment noodgedwongen met de 17-jarige Willems en heeft FC Twente met Tiendalli een rechtspoot op links. De linksback van Jong Oranje is Aanholt, maar het talent dat broodnodig speeltijd nodig heeft zit dit seizoen bij de Engelse degra datiekandidaat Wigan vooral op de bank. Dus is het volkomen logisch dat Van Marwijk weer een beroep doet op Braafheid. Met de ver wachte basisplaats tegen de Zwit sers wil hij komende vrijdag in De Arena laten zien dat de voetballer Braafheid nog bestaat na zijn mis lukte avontuur bij Bayern. „Dat is een moeilijke periode ge weest. Niet alleen als voetballer, maar ook als mens", zegt hij. „Mijn familie merkte ook dat ik veranderde, ik werd een ander mens. Minder -vrolijk. Het pro bleem was dat Van Gaal me heeft gehaald. Hij was overtuigd van mijn kwaliteiten, maar bij de club waren ze dat minder. Nee, ik heb absoluut geen spijt gehad van mijn overgang naar Bayern. Ik kon naar een topclub in Europa en zeg daar mee eens nee tegen. Maar ik heb wel geleerd dat, als je als spe ler ergens naartoe gaat, het hele plaatje moet kloppen. Met andere woorden: iedereen moet achter je komst staan." De keus om net als Ryan Babel naar Hoffenheim te gaan, was een hele bewuste. Hoffenheim is de subtop, een club waar je ver van de schijnwerpers van de grote tra ditionele grootmachten, rustig kunt kneden aan de herstart van je loopbaan. „Ik wilde sowieso in Duitsland blijven", aldus Braaf heid. „Dat had ook te maken met een stukje eergevoel. Ik wilde de mensen daar nog wel iets laten zien." Inmiddels speelt hij elke week en voelt hij zich langzaamaan weer de speler worden die bij Twente doorgroeide naar Oranje. Van Mar wijk zag hem vorige week tegen Schalkeo4 live aan het werk en gaf hem gisteravond na de training nog een compliment voor zijn op treden in die wedstrijd. „Bij Twente heb ik mijn beste pe riode gehad en ik merk aan alles dat dat niveau er weer aan zit te ko men. Ik sta er nu ook anders in en dat komt weer door die fase bij Bayern. Daar heb ik veel van ge leerd. Ik ben een stuk rustiger ge worden. Mentaal ben ik echt ge groeid." Edson Braafheid (midden) probeert de bal te onderscheppen tijdens de training van door Peter van der Meeren DEN HAAG - Zeezeiler Lucas Schroder wil niet meer genomi neerd zijn voor de prestigieuze Conny van Rietschoten-trofee. Hij heeft zich teruggetrokken omdat ook 'zeilmeisje' Laura Dekker voor het winnen van de prijs is voorge dragen. Schroder, onlangs de beste Neder lander in de transatlantische race met boten van 6,5 meter naar Bra zilië, wil niet dat zijn prestaties worden vergeleken met de avontu ren van Laura Dekker. Zij kon, na een slepende strijd met ouders en rechterlijk gezag, solo aan een reis om de wereld beginnen. „Ik vind de nominatie een grote eer, maar ik voel me er ongemakkelijk on der", zegt Schroder. „Het gegeven dat ook Laura Dek ker in de categorie zeezeilen is voorgedragen, heeft mij verrast. Haar project is zowel binnen als buiten de zeilsport nogal omstre den", aldus Schroder. „Door mij op hetzelfde podium te presente ren, zullen mijn projecten en pres taties onwillekeurig met die van Laura worden geassocieerd en ver geleken. Daarnaast is het onvermij delijk dat Laura's nominatie voor Nederlands belangrijkste zeilprijs door velen zal worden beschouwd als een collectieve stellingname van de zeilwereld. Daar voel ik mij ongemakkelijk onder." De Conny van Rietschoten Trofee is een prijs, vernoemd naar de man die in 1977-1978 en '8i-'82 de zwaarste zeilrace ter wereld, de Whitbread Round the World, won. per 6-11-2011 1 Stefan Wielemaker 2 Alex Jobse 3 Arjen Pattenier Frank den Engelsman Michal Szczawinski 6 Arjen de Koeijer MarkMinderhoud Danny Weber Martijn van Grunsven Arjan Koopmans 11 Robin Provoost VCK Serooskerke Oostkapelle Noad'67 HW'24 Yerseke De Noormannen Krabbendijke MZC'11 Rillandia ZSC'62 klasse goals factor totaal 3A zat 13 1,5 19,5 2E zat 1,5 18 3A zat 10 1,5 15 3B zat 10 1,5 15 3A zon 10 1,5 15 2E zat 9 1,5 13,5 3A zat 9 1,5 13,5 3B zat 9 1,5 13,5 3B zat 9 1,5 13,5 3B zat 9 1,5 f 13,5 4B zat 13 1 tj 13 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24