zeeland 123 Zeeuws-Vlaams onbegrip over driehoofdige directie ftisie-ROC Sinterklaasmusicals brieven pzc.nl/webwinkel dinsdag 8 november 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hedwigepolder Nederland hoeft niet meer te ont- polderen: van géén partij kan het onmogelijke worden geëist Ophef fing van (een stuk) van Nederland raakt hieraan. Dat is één. Schepen van 1 kilometer met bijbehorende diepgang komen nooit de Wester- schelde op ook al heeft Karla Peijs hiervoor groen licht gegeven door ondertekening van de Belgische truc: de Westerschelde-verdragen: het aanvaardbare (woordspeling) werd bij de laatste verdieping over schreden. 14,40 meter is dieper dan de rivier dus hebben we er een kanaal van gemaakt... door de Belgen al ongemerkt omgedoopt tot 'Toegang van Antwerpen'. We hebben 'een stuk' Westerschelde opgeheven en op een ander 'stuk' het verontreinigd slib gestort, bei den Natura 2000 gebied. Dat is twéé. Punt drie: Brievenschrijver J.J. Duin betrekt windmolens hier bij, die volgens hem wel degelijk CO2 uitstoten. We willen geen C02-uitstoot omdat dat opwar ming veroorzaakt, maar de konin gen van alle opwarmende ener gie-opwekkers zijn kerncentrales. Houdt hij bewust achter vóór ach terhaalde kernenergie te zijn? E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Waterschap Definitie van het waterschap: Een openbaar lichaam ter verzorging van waterstaatsbelangen et cetera over een bepaald gebied, welk ge bied zelf eveneens waterschap ge noemd kan worden. De waterstaat kundige taken kunnen zeer uiteen lopen: waterkering, waterlozing, waterzuivering, onderhoud van wa tergangen, wegen et cetera. Een wa terschap noemt men ook wel een doelcoöperatie. Het bericht in de krant over de fi nanciële hulp aan een waterproject in Bangladesh van ontwikkelings organisatie Simavi behoort niet tot de taken van het waterschap. De waterschapsbelastingen die de inge landen betalen dienen voor de wa terstaatkundige taken van het wa terschap binnen het gebied van het waterschap en niet voor Bangla desh. Ik kan mij moeilijk voorstel len dat dit door de Algemene Ver gadering door de Hoofdingelanden is goedgekeurd. Ik hoop dat GS en de Staat het Bestuur van het Water schap Scheldestromen erop wijzen dat een dergelijke financiële hulp niet tot hun taak behoort. Boven dien bestaat mijn vrees dat het niet bij financiële hulp alleen blijft maar ook de nodige reis- en ver blijfskosten. Zo'n financiële bijdra ge moet verstrekt worden door Ontwikkelingshulp. Johan Leenhouts Christiaansenstraat 25, Aardenburg Stapel Diederik Stapel blijkt vele onder zoeksgegevens te hebben aange past en onderzoeken te hebben ge fingeerd. In een systeem waarin te weinig controle is, is hij verkeerd afgeslagen. Dat dit een kwalijke zaak betreft is een feit. Maar ik con cludeer tevens iets anders wat even kwalijk is. Wakker worden! Wij ne men klakkeloos aan dat wat de des kundigen ons, wetenschappelijk onderbouwd, als de waarheid voor leggen ook de waarheid is en ge ven deze door. Stapel zijn we! Op tv verschijnen bij maatschappelijke kwesties politiek gekleurde deskun digen aan tafel die hun waarheid vertellen. De consumentengids kent de Beste Koop, Kassa de lek kerste jam, de ING de beste winkel keten, de behandelend arts de bes te behandeling. En we nemen het als waarheid aan. Waar is ons ei gen toetsingsmoment gebleven? We zijn de laatste decennia geen van allen gepromoveerd. I.Visser Meeuwenweg 9, Goes Werkhaven De werkhaven van Kats is een goe de tweede lokatie na Vlissingen en daartoe nog steeds in beeld voor een nat bedrijven terrein. Laat dui delijk zijn dat de Katse bevolking zich meerdere keren heeft uitge sproken tegen de vestiging van zware industrie en/of betonbedrij ven op de werkhaven van Kats. Dit geldt dus ook voor de watergebon den bedrijven uit Goes (Goese Schans) als voor Pit Beton uit Kam perland. Hier gaat Kats dus dwars voorliggen. Wij zijn niet de 'dump plek' voor problemen van elders. Kats is tevreden wat de huidige si tuatie betreft, de bedrijven en be drijvigheid op de haven. Voor de toekomst ziet Kats het liefst dat in een nieuw bestem mingplan wordt opgenomen een gedeeltelijke gebiedsverandering, waarbij een meer recreatieve en toeristische of andere invulling mo gelijk wordt, daarbij ruimte latend voor de aanwezigheid van de huidi ge bedrijven. De huidige structuur visie biedt deze ruimte. Ter onder steuning, er ligt nog steeds uit het verleden een raadsbrede uitspraak dat zware industrie op Noord-Be- veland niet past bij het karakter van het eiland en dus niet moet worden toegelaten. Het Comité Toekomst Haven Kats Voorzitter Chris van der Kraan Kreekpad 1Kats Mauro 10 Als Mauro naar Angola moet, is dat voor de ware PW'er een grote triomf. CDA'ers zullen het streng maar rechtvaardig vinden, de door snee WD'er vindt het allemaal pri ma. Maar wij hebben toch niet alle maal gekozen voor zo'n regering; voor vrijheid van nationalistisch haat zaaien, voor christelijke machtswellust en vrijmoedige heb zucht? We weten toch dat eigen be lang en kortetermijnsuccessen lei den tot de totale ondergang? En wij kunnen hen toch stoppen, die gelegenheidspolitici, casinokapi talisten en bonusbonzen, die ons een sterker Nederland en beter hiernamaals beloven? Ik heb een droom... Verhagen en Leers worden teruggestuurd naar Limburg, huichelaars worden ver bannen naar de Hedwigepolder en Suriname. In plaats van Mauro, worden Opstelten en Teeven op een vliegtuig naar Verweggistan ge zet. En Bleker gaat linea recta terug naar het land, waar niets boven gaat. Ik heb een droom en hoop dat ik niet wakker word als het al te laat is. Pieter Ham Wagenaarstraat 18, Veere door Cornelleke Blok terneuzen - Het personeel van het ROC Westerschelde is verbolgen over het voorstel een driehoofdige directie aan te stellen voor het nieuwe Zeeuwse ROC. Het is onbegrijpelijk, vindt voorzit ter Albert Stallaart van de onderne mingsraad van het ROC Wester schelde. Hij kreeg de afgelopen da gen veel reacties van personeelsle den met dezelfde mening. De ondernemingsraad heeft nog geen officieel standpunt ingeno men, maar wil extra uitleg van de raden van toezicht van de ROC's. „Daarnaast bekijken we de moge lijkheden van juridische ondersteu ning", zegt Stallaart, die op per soonlijke titel spreekt. „Iedereen weet dat er een finan cieel zware tijd aankomt. Er ver dwijnen flink wat arbeidsplaatsen na de fusie. Dan moet je als nieuw college van bestuur het goede voor beeld geven." Volgens Stallaart is het voorstel ook in tegenspraak met de fusie plannen. „Tot twee weken geleden werd gezegd dat het bestuur van het nieuwe ROC terug zou gaan van drie naar twee plaatsen. Dat idee werd door iedereen onder steund. Nu komen er tóch drie di recteuren. Dat is heel vreemd." De ondernemingsraad van het ROC Zeeland heeft geen proble men met een driehoofdig bestuur, zegt voorzitter Ed Dijkhuizen. „Het is een goede keus. Het bestu ren van het nieuwe ROC is ontzet tend veel werk. De drie directiele den kunnen elkaar goed aanvul len." categorie dvd's en games 8 legendarische Sint-verhalen Kom vast in de Sinterklaas stemming met deze 4 dvd- box. Maar liefst acht klassieke Sinterklaasmusicals: spannende, mooie, leuke, nostalgische Sinterklaasver halen die volgens traditie op 5 december op televisie werden uitgezonden. Leuk voor jong en oud om samen naar te kijken! Met o.a. Piet Romer, Wieteke van Dort en Aart Staartjes. Speelduur meer dan 8 uur. Adviesprijs 24,95 Lezersprijs €14,95* *Exclusief verzendkosten WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23