Afkickkliniek van blaam in leeg pand Nieuwe supermarkt vergroot leefbaarheid van 's-Heerenhoek zeeland 121 i®s®\ fka Ij ONDERZOEK In de Vrijheid vrijgepleit IT-ondersteuner opent vestiging in Vlissingen Lezing over illegale slavenhandel Ladies Night bij Intratuin Dobey opent tweede Zeeuwse dierenwinkel Walcheren Ondernemersplein (JJ-yn 7/1 dinsdag 8 november 2011 door Frank van Caoten 's-heerenhoek - Inwoners van 's-Heerenhoek kunnen vanaf ver moedelijk half december hun dage lijkse boodschappen weer doen in hun eigen dorp. Tot nu toe moe ten ze voor afwasmiddelen, peper en blikjes maïs naar een naburige plaats rijden. Peter en Astrid Uitenhoven uit Goes beginnen een Troefmarkt in de voormalige supermarkt van Fred de Jonge aan de Marktstraat. Troefmarkt is een landelijke super marktketen met ruim 120 vestigin gen. De Jonge en zijn vrouw Lucia de den hun supermarkt begin dit jaar definitief dicht omdat ze het na een dikke veertig jaar met werkwe ken van zestig uur welletjes von den. Het echtpaar Uitenhoven kreeg een duwtje van R&B Wonen in de rug met een eenmalige bijdrage van 25.000 euro. „Let wel, wij doen niet in supermarkten, maar we vinden dat in een dorp als 's-Heerenhoek een supermarkt moet zijn", zegt directeur Peter Be vers. „We hebben behalve There- siahof behoorlijk wat huurwonin gen in 's-Heerenhoek. De leefbaar heid is daarom ook voor ons van groot belang. Er is een onderne mer die geheel op eigen kracht een supermarkt wil vestigen. Als wij de bijdrage niet hadden gege ven, dan was het niet doorge gaan." Voorzitter Wim Hoogesteger van de dorpsraad is blij met de super markt. „Ovezande, Borssele en Kwadendamme hebben ieder nog een eigen supermarkt. Dan moet het toch mogelijk zijn in een dorp als 's-Heerenhoek met een paar duizend inwoners een supermarkt rendabel te runnen." Inwoners moeten natuurlijk be reid zijn de boodschappen bij de plaatselijke super te doen, vult wet houder Marga Vermue aan. VLISSINGEN M door Mieke van der Jagt wemeldinge - De stichting In de Vrijheid in Wemeldinge, waar mensen met verslavingsproble men begeleid worden om hun pro blemen de baas te worden, mag ge woon doorgaan. Het Zorgkantoor ..heeft aantijgin gen van fraude onderzocht en niets gevonden. Het afkickcentrum kwam enkele maanden geleden in het nieuws toen enkele ex-cliënten anoniem met aantijgingen kwamen. De voormalige cliënten van de Be- velandse stichting claimden dat hun Persoonsgebonden budget (PGB) was afgepakt bij de inschrij ving en dat gelden die via de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ) aan In de Vrijheid werden uitgekeerd, voor andere doeleinden dan zorg zouden wor den gebruikt. Het ging daarbij on der meer om evangelisatie. De stichting In de Vrijheid werkt na melijk op christelijke grondslag. Naar aanleiding van vragen van le den van de Tweede Kamer stuurde staatssecretaris Marlies Veldhuij- zen van Zanten de Inspectie voor de Gezondheidszorg op de stich ting af. Een van de problemen was een psychotherapeut die in Wemeldin ge werkte. De man was wegens een voorval elders uit zijn ambt ge zet, maar mocht hangende een on derzoek blijven werken. De stich ting In de Vrijheid maakte echter op los-vast-basis gebruik van zijn diensten en kon dus onmiddellijk stoppen met het inzetten van de psychotherapeut. Tijdens het fraudeonderzoek moest In de Vrijheid enkele dien sten staken, maar die zijn nu weer hervat. Anonieme aantijgingen aan het adres van directeur Remco Jorrits- ma, als zou die oneigenlijke druk uitoefenen op cliënten, hebben ook niet tot vervolging of zelfs maar een waarschuwing geleid. De stichting In de Vrijheid houdt derhalve de toestemming om men sen met een indicatie te begelei den, gefinancierd door het AWBZ. Ook mensen met een Persoonsge bonden budget kunnen voor In de Vrijheid blijven kiezen. Over de manier waarop in het cen trum een persoonsgebonden bud get wordt ingezet worden in het centrum zorgplannen gemaakt. De cliënten hebben de keuze hier wel of niet hun handtekening on der te zetten. middelburg - Ruud Paesie, verbon den aan het Internationaal Insti tuut voor Sociale Geschiedenis in Amsterdam, geeft donderdag om 16.45 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg een lezing over risicovolle scheepvaart in de zeventiende eeuw. De Middelbur ger vertelt over illegale goederen en slavenhandel op West-Afrika en verboden handelsvaart op de Spaanse koloniën in Amerika, en welke relatie er bestaat met de Mid delburgse Commercie Compagnie. dan heb ik deze ervaring toch mooi meegenomen." Hoewel de kunstenares vaker haar werken aan een groter publiek liet zien, toont ze in Vrouwenpolder ook haar 'stiekeme creaties'. „Op de kunstacademie werd me vroe ger op het hart gedrukt dat ik me uitsluitend moest bezighouden met mijn schilderijen. Maar in het geheim deed ik er toch altijd van alles naast: sieraden, objecten, kera miek, noem maar op. Hier laat ik die dingen voor het eerst zien. Dat is best spannend." In het atelier zijn de verschillende fasen van een kunstwerk te zien. Voorin staan de werken die af zijn en te koop worden aangeboden. Vanuit de winkel is er ook een doorkijk naar het atelier waar Wytske de dingen maakt. En pre cies daar tussenin staan de dingen die nog niet helemaal af zijn. Be halve haar eigen werken, zijn mo menteel ook sjaals en omslagdoe ken te zien en te koop van The Dutch Cottage. Die spint, verft, weeft en breidt alles zelf met de hand. De opening van 'de WYTS' is zon dag 13 november om 14.00 uur. Verder is de zaak open op dinsdag, woensdag en donderdag van 12.00 tot 16.00 uur aan de Dorpsdijk 11a, tegenover restaurant De Pelgrim. www.wyts.kunstinzicht.nl KOUDEKERKE Intratuin Koudekerke doet houdt woensdag 16 november weer een Ladies Night. In elke Intratuin in Nederland en België kunnen vrou wen die dag vanaf 19.00 uur inspi ratie op doen voor de kerstdagen. Er zijn creatieve workshops kerstta fel aankleden, kerstkransen maken en cadeaus inpakken. Voor iedere vrouw staat er ook een goodiebag klaar. Kaarten zijn verkrijgbaar in de win kel, maar haast is geboden. De avond is populair. TeamLogic IT heeft in Vlissingen haar vijfde franchisevestiging in Nederland geopend. Ondernemer Anthony van der Zwan wil Zeeuw se bedrijven en organisaties helpen hun computerproblemen op te los sen en ze voorkomen. TeamLogic IT controleert netwerken en com puters 24 uur per dag en kan daar door problemen snel signaleren. Het bedrijf zit aan de Kabelweg 5 in Vlissingen en aan de Edisonweg 53k in Vlissingen. www.TeamLogiclT.nl/Walcheren VLISSINGEN staat aan de Dorpsdijk mocht gebruiken. Zo kan ze haar kunstwerken foto Ruben Oreel In het vroegere pandje van elektro nicazaak Tissink, in het Vlissingse Scherminkelstraatje, komt een ves tiging van dierenwinkel Dobey. Dierenliefhebber en Vlissinger Jo- han Houweling, die dit jaar zijn loopbaan als postbode zag eindi gen, gaat die uitdaging aan. De win kel gaat woensdag 16 november open 'met veel vertoon en grote ac ties'. De binnenstad van Vlissingen raakte eerder dit jaar dierenwinkel Pet's Place kwijt In Breskens zit al een vestiging van Dobey. l/l\U\ tips: walcheren@pzc.nl Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21