2ol zeeland Atelier 'de WYTS Toertocht door de Zak Weer wat pandjes in de stad opgeknapt Brooklyn ambassadeur van Prins Dingemanse Tweede Smoske staat nu al stampvol Themadag vliedbergen, stellen en mottekastelen van dèréepe Sla uw slag dinsdag 8 november 2011 'S-HEER ARENDSKERKE - In de Zak van Zuid-Beveland zijn nog onver harde paden en weggetjes waar bijna niemand weet van heeft. Om deze paadjes te ontdekken heeft het wielercomité van 's-Heer Arendskerke in overleg met de stichting Natuurmonumenten een toertocht voor mountainbikers uit gezet. De twaalfde editie van deze toertocht is zondag 13 november. De mountainbikers fietsen rond om de dorpen 's-Heer Arendsker ke, Heinkenszand en Nisse. De deelnemers kunnen tussen 09.00 en 11.00 uur inschrijven in het Arendshuis aan de Torenring in 's-Heer Arendskerke. De start en de locatie van inschrijving wordt aangegeven door middel van richtingaanwijzing vanaf de toegangswegen. De toertocht kan in twee verschil lende afstanden worden afgelegd: dertig of vijftig kilometer. De hele route is uitgezet door middel van bordjes. Onderweg is er gelegen heid voor de deelnemers iets te eten. De toertocht staat open voor iedereen die de Zak eens op een andere manier wil verkennen en die een mountainbike heeft of iets wat daarop lijkt. MEEST CELEZEN 1. Gewonde man vlucht na ongeluk 2. Middelburg stopt met gratis strooi- zout (foto) EN VERDER Verschillende PZC-verslaggevers hou den een weblog bij. Bekijk ze op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - ME Vastgoed maakt de Vlissingse binnenstad weer een stukje authentieker. De projectontwikkelaar heeft het voormalige pand van Intersport, op de hoek van de Walsttaat en de Wagenaarstraat, gekocht. Het pand bestaat nu nog vrijwel enkel uit knalblauw geschilderd glas, maar krijgt de gevel zoals die in de jaren zestig was gemaakt. ME Vastgoed maakt boven appar tementen en behoudt beneden winkelruimte. Wie daar zijn waar gaat verkopen, is nog niet bekend. Volgens Bart Eckhardt van ME zijn er wel kandidaten voor. Ook iets verderop is de projectont wikkelaar bezig. Het pand waar schoenenzaak Ploef in zat, wordt opgeknapt. Boven komen apparte menten. Precies erachter staat een pandje dat tot voor kort op instor ten stond. ME Vastgoed gaat dat in oude staat herstellen, en er ook weer appartementen in maken. MIDDELBURG - Grand Café Brooklyn aan de Markt in Middel burg is benoemd tot ambassadeur van de Zeeuwse mosselleverancier Prins Dingemanse. Brooklyn serveert eenvoudige 12-uurtjes, uitgebreide lunches, tapas, maar vooral typisch Zeeuw se lekkernijen. De bekende Zeeuw se mosselen ontbreken niet op de menukaart. Het Grand Café kiest al jaren voor de mosselen van Prins 8c Dinge manse en serveert die op klassieke wijze. Koninklijke Prins 8c Dingemanse is uiteraard blij met de vaste afne mers in Zuid-Nederland en België en heeft daarom dit seizoen 75 res taurants (groot en klein, landelijk bekend of met plaatselijke uitstra ling) benoemd als ambassadeur. Als extra blijk van waardering voor hun loyaliteit ontvangen de restaurants een geëmailleerd bord met de tekst 'Ambassadeur Prins 8c Dingemanse'. Het bord kan als een soort keurmerk voor de restau rantbezoeker worden opgehangen in de zaak. Op vrijdag 11 november wordt Brooklyn officieel benoemd tot ambassadeur van Prins 8c Dinge manse. Het Grand Café is geves tigd aan de Markt 81 in Middel burg. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In de eerste week stonden de HZ-studenten door de drukte tegen de ramen geplakt; de nieuwe vestiging van 't Smoske op de Vlissingse Kenniswerf is nu al een succes. „Docenten, mensen van de vis mijn, Orionis, kleine bedrijfjes op de Edisonweg, douane. Rijkswater staat, jachthaven en fietsers uit Souburg", somt eigenaar Ton Lu- teijn op, „we hebben iedereen al binnen gehad. De Belgische brood jeszaak is nu nog open tijdens kan toor- en schooltijden, maar mis schien kunnen we de openingstij den later uitbreiden. De klandizie gaat niet ten koste van onze vesti ging op de boulevard, want daar is het even druk als altijd." De nieuwe zaak zit nu in een tijde lijke voorziening langs de Prins Hendrikweg. Maar als Leak Re pairs straks weg is en het voormali ge Nedpam-terrein gesaneerd, laat Luteijn daar een nieuw pand bou wen. Dan zit 't Smoske aan het wa ter, en aan een studentenplein. OOSTKAPELLE - Wat waren die heu vels in het landschap eigenlijk die we vliedbergen heten? En wat wa ren mottekastelen, bouwwerken zoals er nu een is herbouwd bij Terra Maris in Oostkapelle? Deze vragen komen aan bod op een themamiddag over stellen, vliedbergen en mottekastelen op zondag 13 november bij Terra Ma- ris. ]an Kuipers, verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land, geeft een inleiding over het fenomeen van de mottekastelen in het algemeen en de vliedbergen in Zeeland. Hij gaat in op de aantal len, verspreiding, inrichting, func tie en historische achtergrond. Ver door Miriam van den Broek VROUWENPOLDER - Acht maanden lang keek kunstenares Wytske Zwetsloot uit Vrouwenpolder wa tertandend naar het lege winkel pand aan de Dorpsdijk 11a. „Als ik daar nou eens mijn werken voor het raam mocht zetten... Dan kan iedereen het zien en wordt er tege lijk aandacht gevestigd op het te koop staande pand", mailde ze uit eindelijk toch naar makelaardij Du- vekot. De makelaar zag daar het voordeel van in. Zondag wordt atelier/expo 'de WYTS' vanaf 14 uur feestelijk geopend. Voor Wytske is het niet de eerste keer dat ze op deze manier een pand betrekt. Ook aan de Londen- sekaai in Middelburg stalde ze een paar jaar geleden haar werken uit tot het pand verkocht was. „Ik huur niets", zegt ze stellig. „Ik zou wel willen, maar daarvoor heb ik het geld niet. Dit is voor mij ide aal. Het pand krijgt de aandacht, ik heb een plek om te werken en alles te laten zien en Vrouwenpol der ziet er weer wat gezelliger uit Want dit is het hart van het dorp. Een lege plek in het centrum is niet goed voor een dorp." Het risico dat het pand verkocht wordt en ze er snel weer uit moet, beangstigt haar niet. „Dat zien we dan wel weer. In het leven is niets zeker", zegt ze opgewekt. „Maar Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl der spreekt Kuipers over oudere wetenschappelijke theorieën, folk lore en 'para historie' in relatie tot de Zeeuwse 'bergjes'. Na de pauze neemt Henk Sijssen- aar de deelnemers mee voor de rondleiding naar de landschaps tuin en het mottekasteel. Centraal staan de middeleeuwen. Deelne mers mogen voedsel uit die tijd proeven en proberen te herken nen. Wie aanwezig wil zijn bij de themamiddag (14.00-16.30 uur), moet zich aanmelden via reserveringen@terramaris.nl of 0118 582620. Deelname kost de en treeprijs: kost 6 euro (volwasse nen) of 3,50 euro (kinderen). SCHOENMGDE I Papegaaistraat 8, Goes Tel. 0113 - 230796 www.vandereepe.nl Wytske Zwetsloot vroeg Makelaardij Duvekot of ze het pand dat te koop uitstallen, en wordt tegelijk de aandacht gevestigd op het pand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20