J? i Weinig animo voor verlof en 11 Arts Michael Jackson schuldig aan dood zanger Zestig tips over vermissing Ploegstra Verse laag zand op Westerschouws strand DINSDAG 8 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 267 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Zon in de ochtend, 13° Ajax roept André Ooijer niet tot de orde 26 Met een valk op een beer jagen q Laptoptas als onderdeel van je outfit Binnen Buiten WALCHEREN WERKNEMERS den haag - Er wordt door werkne mers maar weinig gebruikgemaakt van verlofmogelijkheden voor zorg en ouderschap. Dat staat in het rapport Verlof vragen van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP), dat vandaag verschijnt. Vooral als het aankomt op een ver lof om voor een zieke naaste te zor gen, is het animo laag. Slechts 2 procent van alle werknemers heeft verlof opgenomen voor kortduren de zorg. Voor langdurige zorg werd door procent van alle werk nemers verlof opgenomen. Vaak kozen werknemers ervoor om ge woon een dag vrij te nemen. Ouderschapsverlof is iets meer in trek: ongeveer to procent van alle werknemers maakte gebruik van die regeling. Het waren vooral vrouwen (12 pro cent) die onderschapsverlof na men. Mannen (6 procent) deden dat minder. Nog eens 11 procent van alle werk nemers had wel behoefte aan ouderschapsverlof, maar nam het niet, omdat ze vermoedden dat het nadelige financiële gevolgen zou hebben. Het blijkt dat zowel pp gebied van zorgverlof als ouderschapsverlof er echter wel meer animo was onder werknemers, maar dat de 'zuigen de werking' van het werk een gro te belemmering bleek. Ondervraag den gaven in het onderzoek aan dat ze collega's niet extra wilden belasten of dat hun werk een ver lof niet toeliet. LOS ANGELES - De jury in het pro ces tegen Conrad Murray is van mening dat de voormalige lijfarts van Michael [ackson schuldig is aan dood door schuld. Dat heeft zij gisteren in Los Angeles laten weten. Het is nu aan de rechter om de strafmaat te bepalen. Murray kan nog tegen de uitspraak in beroep gaan. Murray kan maximaal vier jaar gevangenisstraf worden opge legd. Ook verliest hij zijn bevoegd heid als arts. ijzendijke - Meer dan zestig tips, waarvan enkele heel bruikbare, kreeg Peter R. de Vries na de tv- uitzending over de verdwijning van Herman Ploegstra uit IJzendij- ke. Ploegstra verdween op dinsdag 26 oktober 2010 spoorloos, na een avondje sporten. De familie van Herman Ploegstra hoopt dat een van de tips eindelijk leidt naar Herman. „We zijn daar wel optimistisch over. De politie kwam geen stap verder. We den ken niet meer dat hij leeft", ver klaart Sandra Ploegstra, Hermans Pagina 2 en 3: grote stroom tips lost verdwijning niet direct op Kinderen zijn altijd de dupe van een samengesteld gezin pagina 4 en 5 reageer op www.pzc.nl reacties: 224 JKVMENI Ik wil ook flexwerken 56% ^44% RENESSE - De toeristen zijn weg en harde wer- In opdracht van Rijkswaterstaat Zeeland is giste- kennen aan de donkere kleur. In totaal wordt kers doen hun intrede op het Westerschouwse ren begonnen met zandsuppletie op het strand 600.000 kubieke meter zand opgebracht, strand. bij Renesse. Het verse - nog natte - zand is te her- foto Peter Buteijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1