buitenland 17 Assad komt afspraken niet na w 1 LH Ziet u een 50-plusser of een schat aan ervaring? Daniel Ortega gaat voor derde termijn SYRIË Arabische Liga toont zich ongerust over 'routekaart naar vrede' Veel doden bij aanslagen in Nigeria Bommen in Bagdad Noodweer Z-Europa Tand Lennon verkocht Brooks fors 'beloond' Miss Venezuela wint mM Kl-1 maandag 7 november 2011 MANAGUA - Kiesgerechtigden bekijken in de Nica- voormalige Sandinistische rebellenleider Daniel jaar geleden werd bepaald dat de 65-jarige presi- raguaanse hoofdstad Managua de resultaten van Ortega zou volgens de peilingen winnen. Hij is al dent een derde termijn van vijf jaar mag ambië- de presidentsverkiezingen die gisteren plaatsvon- president sinds 2006. Hij bekleedde het hoogste ren. Volgens critici de opmars naar een levens den in het Midden-Amerikaanse land. De linkse, ambt ook al tussen 1985 en 1990. Maar twee lang presidentschap. foto Esteban Felix/AP CAIRO - Syrië komt de gemaakte af spraken over beëindiging van het politieke geweld in dat land niet na. Dit stelde de Arabische Liga gis teren. Het regime van president Assad stemde woensdag in met 'een rou tekaart naar vrede' van de liga. Naast de terugtrekking van militai ren uit de steden staat in het ak koord van Syrië en de liga dat het doden van betogers direct moet stoppen. Dat is niet gebeurd. Syri- KANO - Bij de aanslagen van afgelo pen vrijdag op politiebureaus en kerken in het noorden van Nige ria, zijn 150 mensen omgekomen. Behalve de doden vielen circa 100 gewonden. De aanvallen zouden vrijdagavond laat zijn uitgevoerd op zeker vier politiebureaus en verscheidene ker ken in de noordoostelijke stad Da- maturu. Eerder vrijdag werd een zelfmoordaanslag gepleegd op een legerbasis in de noordoostelijke stad Maiduguri. Volgens de BBC kwamen daarbij twee van de drie daders om. De verantwoordelijkheid voor de acties is opgeëist door de radicaal- islamitische sekte Boko Haram. Die wil een streng islamitische en anti-Westerse staat stichten in het noorden van Nigeria. Boko Haram wijst verkiezingen en seculier on derwijs af als strijdig met de islam. sche veiligheidstroepen hebben gis teren opnieuw hard toegeslagen. In Homs kwamen 28 mensen om het leven, dat in de eerste zeven maanden van de volksopstand te gen het bewind van president Bas- har al-Assad is uitgegroeid tot een van de belangrijkste centra van ver zet. In de hoofdstad Damascus en in het noorden van het land open den troepen ook het vuur om beto gers weg te jagen. Tijdens de opstand, die in maart in navolging van Tunesië, Egypte en Libië begon, zijn inmiddels ruim drieduizend mensen omgekomen, stellen de Verenigde Naties. De Arabische Liga wil nu dat de Arabische ministers zaterdag in spoedzitting bijeenkomen om er over te spreken, 'omdat het geweld voortduurt en omdat de Syrische regering zijn verplichtingen zoals vastgelegd in het Arabische plan om de crisis te beëindigen, niet na komt', aldus een verklaring van de liga. Als het vredesplan van de Arabi sche Liga mislukt, zal dat rampzali ge gevolgen hebben voor Syrië, zo heeft secretaris-generaal van de Arabische Liga Nabil Elaraby zater dag gezegd. Elaraby zei dat hij 'zich ernstig zorgen maakt en het be treurt dat het geweld op allerlei plekken in Syrië nog altijd aan houdt'. De 'routekaart naar vrede' voorziet ook in de vrijlating van ge vangen opposanten. Ter gelegen heid van het islamitische offer feest, Eid al-Adha, liet het regime zaterdag ruim 550 betogers vrij. BAGDAD De Iraakse hoofdstad Bagdad is gis teren opgeschrikt door vier bomex plosies, waarbij volgens politie en medische bronnen tien doden zijn gevallen. De explosies troffen de Shorjah markt in het centrum van de stad. Veel mensen deden daar in kopen voor het islamitische offer feest, Eid al-Adha. ROME In Italië zijn de afgelopen week door hevige regenval minstens 20 doden gevallen. Gisteren overleed een man bij Napels, doordat een boom op zijn auto viel. In het zui den van Frankrijk kwam een man om die door het water was meege sleurd. Zeshonderd mensen zijn geëvacueerd aan de kust in het zuidoosten en in de Alpen. STOCKPORT Een tand van wijlen John Lennon heeft zaterdag zo'n 19.000 pond (22.600 euro) opgebracht tijdens een veiling in de Britse stad Stock- port. Het bijzondere Beatle-reli- kwie werd gekocht door een Cana dese tandarts. Die zei de tand te moeten hebben toen hij hoorde dat hij geveild werd. LONDEN Rebekah Brooks, de voormalige hoofdredacteur van de wegens schandalen opgedoekte Britse krant News of the World, heeft 1,7 miljoen pond (bijna 2 miljoen eu ro) meegekregen als ontslagpre mie. Ook mag ze twee jaar lang ge bruik maken van een limousine met chauffeur. Dat meldde de Brit se zondagkrant The Observer. LONDEN Miss Venezuela, de 22-jarige Ivian Lunasol Sarcos Colimenares, heeft zondag de 60e Miss World-verkie- zing gewonnen. Tweede bij de schoonheidswedstrijd in Londen werd de deelneemster uit de Filipij- nen. Sarcos is afkomstig uit een gro te familie met 12 broers en zussen. Zij werkt voor een omroep in het Zuid-Amerikaanse land. Bij de Ford garage zagen ze 44 jaar ervaring, jaap is daar dé schade-expert Hij levert vakwerk waar klanten voor terugkomen. Daar leren zijn collega's nog elke dag van. Een ervaren medewerker als Jaap is goud waard. Ook voor uw bedrijf. Daarom is het deze maand.bij UWV actiemaand 50-plus. Jaap heeft al een baan, maar wilt u een medewerker als jaap in dienst nemen? Ga dan naar uwv.nl/50plus voor andere ervaren kandidaten en voor aantrekkelijke regelingen. werken aan perspectief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7