terug bij af sport j 39 BC Vlissingen zet zegereeks voort Dubbel feest bij Aagtekerkse damclub Hockeyers Walcheren laten zich verrassen Klaas Oostdijk pakt libretitel in poule noord pzc.nl/webwinke maandag 7 november 2011 sEK?gpaaa8saag»Bisg«aB3ia5gs^^ MUIlESBSsmMWMMaHtwaaBMflsaas^^ door Lisa Kuiper en Meianie Dolfing vlissingen - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie hebben de vrouwen van BC Vlissingen hun zegereeks voortgezet. Na de 49-59 zege bij IRC Boxtel staan de Vlis- singse vrouwen met tien punten uit zes wedstrijden op de tweede plaats. In de vrouwen overgangsklasse ver loor BV Souburg met 40-47 van het nog ongeslagen Almonte 2. Hierdoor is BV Souburg wegge zakt naar de voorlaatste plaats met alleen het Goese Volharding nog onder zich. Volharding ging in Ter- neuzen met 75-47 onderuit bij Scheldesport. Bij de mannen verloor eerstedivi- sionist BC Vlissingen met 72-67 van BS Weert 2 en staat daardoor achtste met vier punten uit vijf wedstrijden. Vrouwen. JRC Boxtel - BC Vlis singen 49-59: Beide teams had den een stroeve start, waardoor het na zeven minuten 3-6 stond. Een serie fastbreaks leverde een 7-15-voorsprong op voor de Vlissin- gers. Dit verschil bleef gehand haafd tot aan de rust: 24-34. Na de pauze begon de ploeg uit Boxtel erg fel en kwam terug tot 33-36. BC Vlissingen hield echter stand en liep uit naar 44-50. Met fysiek spel probeerde JRC nog terug te ko men, maar de ploeg van Tom Jo- ziasse gaf de zege niet meer uit handen: 49-59. Scores: Sheri Bos 20, Yolanda Joosse 14, Nayara de Ridder 7, Nanon Doe- land 6, Meianie Dolfing 5, Shanice de Graaf 4, Linda de Paauw 2 en Yoanna Hristova 1. Vrouwen. BV Souburg - Almon te 2 40-47: Beide teams begonnen in een hoog tempo. Omdat Ilse Rijnberg met scherp schoot, nam de thuisploeg een 20-15-voor- sprong. Almonte kwam nog even terug tot 22-21, maar een sterk slot van de eerste helft leverde een 32-23-ruststand op. Na de pauze werd er weinig ge scoord, waardoor het na zes minu ten 36-24 was. Daarna kwam BV Souburg helemaal vast te zitten. De aanval draaide niet meer en de ploeg uit Eindhoven rook haar kans en scoorde veertien punten op rij: 36-38. In het laatste kwart kon BV Sou burg hier niets meer aan verande- ren, waardoor Almonte met 40-47 won. Scores: Ilse Rijnberg 10, Gitta Zijlma 10, Linda de Meij 8, Nicotine Craste 4, Jessica Verhage 4, Annegret S.cheers 2 en Meianie Lindenberg 2. Mannen. BS Weert 2 - BC Vlissin gen 72-67: In Weert schoot BC Vlissingen als een pijl uit de start blokken en nam in het eerste kwart een 15-27-voorsprong. Daar na kwam BS Weert, dat diverse ex-eredivisiespelers in de gelede ren heeft, beter in de wedstrijd. BC Vlissingen ging rusten met een voorsprong van elf punten. Na de pauze domineerde BS Weert on der de borden en kwam langzaam maar zeker terug. De Limburgers namen de leiding over en liepen uit naar een voorsprong van negen punten. Het slotoffensief van BC Vlissingen bracht de spanning nog helemaal terug, maar uiteindelijk moesten de Zeeuwen een 72-67-ne- derlaag slikken. Scores: Sjors van de Poel 17, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 10, Stefan Schrier 8, Emilio Jangbahadoer 6, Amar van Sluijs 4, Abdul Zombra 3, Raylin Jimenez 3, Dominique van Hove 1 en Patrick Kompier 1 door Daaf Kasse van pingels werd terecht het derde punt binnen gesleept door de Vlis- singers. Scores: Ayla Engels 4, Nona Wielema- ker 3, Martje Huijben 2 en Lilian Belf- roid. door Peter Snelders hulst - In de derde klasse van de hockeycompetitie moest HC Wal cheren gisteren buigen voor een sterker DES. Bij de mannen was in de vierde klasse het verlies van koploper Walcheren bij het veel la ger geklasseerde Tempo verras send. Vrouwen. DES-Walcheren 3-0 (1-0): Walcheren probeerde de li nies gesloten te houden tegen het sterke DES. Dat resulteerde wel in enige controle, maar ging ten kos te van de aanval. In de tiende mi nuut werd het uit de rebound van een strafcorner 1-0 voor DES. Rond het half uur viel de 2-0, die overigens niet geheel reglementair tot stand kwam. Na de doelwisse- ling ontregelde Walcheren het aan- valspel van de thuisploeg en gaf nauwelijks nog iets weg. Slechts aagtekerke - De Aagtekerkse dam club viert dit jaar twee jubilea. De vereniging bestaat tachtig jaar en het jaarlijkse sneldamtoernooi werd zaterdag voor de 25e keer ge houden. Onder aanvoering van Ben Provoost won de organise rende vereniging het toernooi en hield daarmee Middelburg, de win naar van vorig jaar, achter zich. De zege van het Aagtekerkse vier tal, dat verder bestond uit Roland de Rijke en de broers Jan en David Bosselaar, was zeer verdiend. Van af de eerste ronde won het team al le wedstrijden met overmacht. Ook het Middelburgse viertal deed het zeer goed, maar door een 4-4-gelijkspel tegen Lammeren- burg in de tweede ronde keken de Middelburgers voortdurend tegen een punt achterstand aan. In de slotronde speelden de twee sterk ste teams tegen elkaar, en toen maakte Aagtekerke korte metten met de concurrent. Ben Provoost versloeg Daaf Kasse, Jan Bosselaar was te sterk voor Ruud van Eenen- naam en David Bosselaar klopte Piet Walraven. Alleen Roland de Rijke, die op het tweede bord al zijn andere par tijen had gewonnen en samen met GZC-speler Aart Walraven topscorer werd, moest een gelijk spel toestaan tegen Peter Schunse- laar.Op eerbiedige afstand van de twee sterkste ploegen werd GZC derde. Het onderlinge resultaat te gen DSVF gaf de doorslag. Voor aanvang van het toernooi kre gen vier spelers van Aagtekerke uit handen van PZDB-voorzitter Aart Walraven een onderscheiding uit gereikt: David Bosselaar wegens zijn 40-jarig lidmaatschap, Jo Hou- mes wegens het 50-jarig lidmaat schap en Frans Blaas en Rinus de Smit wegens het 60-jarig lidmaat schap. colijnsplaat/coes - In het per soonlijk kampioenschap libre der de klasse poule noord dat in Café Juliana in Colijnsplaat werd gehou den ging de titel naar Klaas Oost- dijk uit Oost-Souburg. De eerste speeldag gaf meteen al een tweedeling te zien in het deel nemersveld. Er werd buitenge woon sterk gespeeld en slechts één deelnemer bleef beneden de promotiegrens. Op de tweede speeldag trad het verval op en ble ven er nog twee promovendi over. Opvallend genoeg waren dat de nummers vier en vijf in de eind stand, te weten Eric Niewenhuyse van Onda en Arie Bos van De Graanbeurs. De regelmatigste spe ler pakte de titel en dat was zon der twijfel Oostdijk. Hij gaat naar het gewestelijk kampioenschap in Herpt. In Sportpub Goes werd poule zuid gehouden in dezelfde discipline en hier ging de winst naar Sjaak Visser. één verdedigingsfoutje werd tien minuten voor het einde echter ge nadeloos afgestraft: 3-0. Mannen. Tempo-Walcheren 4-3 (4-1): Walcheren riep vanaf een be paald moment het onheil over zich af. Het ergerde zich veelal aan het matige optreden van het arbi trale tweetal. Die ergernis nam vooral toe toen Tempo via een du bieuze treffer op 2-1 kwam. Kort daarvoor had Victor Reinders op aangeven van Koen Waasdorp voor 1-1 getekend. Walcheren ver loor door die dubieuze tegentref fer de controle en kwam daardoor nog voor de doelwisseling op een achterstand van 4-1. In de tweede helft verkleinde het de achter stand knap tot 4-3 door treffers van Victor Reinders en Jesse van der Zanden. Toch miste het daar na de beheersing om meer uit dit duel te halen. 4 dvd-box over dier en natuur In 'Mijn dierenvriendje vertelt' krijgen kinderen op een leuke en vrolijke manier inzicht in het leven van wilde dieren en leren waarom deze dieren zo boeiend en bijzonder zijn! In deze 26-delige serie over verschillende dieren vertelt elke keer een dierenjong over zijn wonderlijke leven. Hij vertelt de kinderen alles wat ze leuk vinden om te weten Fnkelp afleveringen gaan over de natuur. Speelduur 6,5 uur. Nederlands gesproken. Vooralle leeftijden. Adviesprijs 49,95 'Exclusief verzendkosten categorie dvd en games foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57