sport 137 aan Belgen Chantal Nijpjes fier aan kop in Klutecompetitie Royale oogst voor eerstedivisieteams Eerste zege Niels Mesu Johnny Hoogerland derde op Curasao Sjoeltitel voor Van de Parel en Embregts Telussa buiten finales in wereldbeker De Bruijn in vorm voor EK bandstoten FM Sranang wint opnieuw maandag 7 november 2011 Ksstsssssas^ggssssEsasasss Aan de Zeeuwse crosscompetitie is nauwelijks iets veranderd. Het circuit telt net als de afgelopen jaren zeven wedstrijden. door Koen de'Vries HULST - Wie zijn de favorieten voor het Zeeuws crosskampioen schap? Bij de eerste van de zeven wedstrijden van de Zeeuwse cross competitie, zaterdag in de Moer- schanscross in Hulst, nomineerde zich slechts anderhalve man en een paardenkop. Bij de mannen gaf heersend kampioen Martijn de Kok uit Heinkenszand aan weer een gooi naar de titel te willen doen. Bij de vrouwen nog nie mand. Schraalhans wordt deze winter waarschijnlijk weer keuken meester in het Zeeuwse mulle zand- en blubbercircuit. Esther Vermue, tegenwoordig woonachtig in Rotterdam, blader de na afloop van de door haar met overmacht gewonnen wedstrijd fa natiek door haar agenda. „Hoeveel wedstrijden moet je meedoen voor het eindklassement? Vijf? Oef, dat zal moeilijk worden." De nummer drie van het laatste NK 8oo meter vindt het nog altijd prachtig om in Zeeland te lopen. Haar prioriteiten liggen echter el ders. En dat is logisch, want Ver mue is Zeeland ontgroeid. Over drie weken wil ze pieken op het NK veldloop en daarna wil ze bij nationale indoorwedstrijden van zich laten horen. Misschien, heel misschien komt de 23-jarige Ver mue aan die vereiste vijf wedstrij den. „Maar dat moet ik eerst over leggen met m'n trainer. Ik weet niet zeker of hij het wel een goed plan vindt." Vermue hield zaterdag de zeven tien jaar oudere Marianne de Kok na 4740 meter rennen vijftig secon den achter zich. De veterane uit Le- wedorp, de plaats waar ook Ver mue opgroeide, is niet van plan zich aan de crosscompetitie te wa gen. Ze moest zaterdag toevallig op vistite in Hulst en zag de Moer- schanscross als een goede training. Ze deed meteen maar mee aan de korte- en de lange cross. De korte cross won ze. „Een cross is niets voor mij", sprak De Kok. „Ik wil het liefst rechtdoor én over asfalt." Bij de mannen ging Martijn de Kok voortvarend van start. De bijna 29-jarige inwoner van Hein kenszand was blij dat hij concur rentie kreeg van wat Belgen, an ders was het een eenzame tocht ge worden. Karl de Raeymaecker (30), in eigen land een subtopper, ging er als een haas vandoor en liet zich niet meer achterhalen. „Ik ben blij dat ik niet met hem ben meegegaan, want dat had ik nooit volgehouden", keek De Kok terug. Hij hield De Raeymaeckers clubge noot Olivier van Hoey wel achter zich. David Schrier, een broer van Michel Schrier, werd vierde. De rest van de Zeeuwse looptop was afwezig en het ziet ernaar uit dat alleen Erwin Harmes zich in het crossgeweld gaat storten. De in woner van Nieuwland deed zater dag in Rotterdam een poging zijn p.r. op de tien kilometer (32.05) scherper te stellen. Dat mislukte net. Hij won de wedstrijd in 32.17. De overige wedstrijden is hij wel van de partij. Harmes werd vorig jaar tweede. Erkende hardlopers als Tim Pleijte en Michel Schrier zullen misschien een keertje mee doen, maar gaan niet voor het klas sement. Een tweestrijd is voor De Kok dit jaar dus de motivatie. „Als Erwin erbij is, zal ik het veel moei lijker krijgen", hoopt hij. „Als je ziet hoeveel progressie hij in een jaar gemaakt heeft.." In Hulst kwamen 350 atleten aan de start. Dat is waarschijnlijk met een het hoogste aantal in de serie van zeven van het crosscircuit. Met dank aan onze zuiderburen, van wie er zo'n 150 meededen. EINDHOVEN Schaatser Niels Mesu heeft zijn eer ste zege van het seizoen te pakken. In de marathonwedstrijd in de eer ste divisie in Eindhoven ontsnapte de Middelburegr halverwege de wedstrijd met twee man. Ze ble ven vooruit en in de eindsprint was Mesu oppermachtig. Antwan Tolhoek uit Yerseke werd 42e. In de massasprint om de zege in de vierde wedstrijd van de KPN mara thon cup leek Niels' oudere broer Erwin hoge ogen te gooien. Een ka potte schaats gooide echter roet in het eten. De Middelburger werd 20e. Arjan Stroetinga won. WILLEMSTAD Johnny Hoogerland is derde gewor den in de Amstel Curasao Race, een wedstrijd tijdens een gezame- lijke vakantie van wielerprofs op het eiland Curasao. De Yersekenaar ontsnapte in het criterium met de Duitser Marcel Kittel (winnaar Delta Tour Zee land) en de Luxemburger Andy Schleck. In de sprint was Kittel op permachtig. Eerder deze week was Hoogerland wel de snelste in een andere wedstrijd, het Jan van Thiel Criterium. Hoogerlands vriendin Gerda Koops werd derde in de wed strijd voor vrouwen. OOST-SOUBURG Het Zeeuws/Brabantse koppel Ko van de Parel/Marian Embregts won zaterdag het Open ZK koppels joelen. De Belgische titelverdedi gers Stefan Cauwelaers en Marina Cleirbaut werden tweede. Wilco Nieuwenhuize en Dennis Eij- ke van de organiserende vereni ging Schijf 83 wonnen de wisseltro fee voor het beste Zeeuwse koppel. Corrie Stijns en Huub Stijns (Schijf83) wonnen de C-klasse, Conny en Ina Colijn (Schijf 83) wer den tweede in de D-klasse, Ans Schilperoort en Dave van den Bos (Schijf 83) tweede in de E-klasse. OSIJEK Tijdens wereldbekerwedstrijden in het Kroatische Osijek greep turner Jeffrey Telussa twee keer naast een finaleplaats. De Middelburger werd tijdens de kwalificaties zestiende op vloer (12,250) en vijftiende op ringen (12,800). Sassenaar Anthony van Assche zou ook meedoen in Osijek, maar moest vanwege ziekte verstek laten gaan. Kas van Weelden bereikte de finale op vloer bij de challengerwedstrij- den. Hij eindigde in de kwalificatie met een score van 14,550 op de zes de plaats. STEENBERGEN Etikon, het biljartteam van Jean- Paul de Bruijn uit Hulst, won in de dubbel voor de topteamcompetitie zowel van Wellse Vaert als van Your Event Live met 4-2. De Bruijn toonde tijdens zijn par tijen bandstoten aan dat hij over twee weken met een gerust hart kan afreizen naar Cervera (Spanje), waar het EK bandstoten wordt ge houden. De Bruijn versloeg in zijn eerste partij Michel van Silfhout over 100 punten in vier beurten met een hoogste serie van 74. Zijn tweede tegen Wiel van Gemert won hij in drie beurten. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang luisterden hun debuut in de eerste divisie dit weekeinde op met hun derde overwinning in vier wed strijden. Uit in Eindhoven tegen het laaggeklasseerde Brabantia werd het 4-6. Halverwege de wed strijd was het 1-2. Gaffin de Meza had met drie doel punten een belangrijke aandeel in de overwinning. Jonathan Constan- cia scoorde twee keer, Jihad Azzaga- ri was een keer trefzeker. FM Sranang heeft dankzij de over winning uitzicht op de tweede plaats. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL/SAS VAN CENT - Van de drie Zeeuwse teams in de eerste di visie wonnen er gisteren twee. Ga rage Verbrugge/Hyundai en 's Lands Welvaren/Visjes deden dat met royale cijfers. Pearle Opticiens moest buigen voor de koploper. Garage Verbrugge Hyundai - BV Sprundel/Qdite 8-0: Patrick Vas- seur begon slecht aan de partij en kwam met 3-12 achter. Toen kreeg hij vat op de splinternieuwe la kens en boog de achterstand om in een ruime overwinning. Ook Rudi Tolleneer kwam maar moei zaam op gang. Hij won maar nipt van landgenoot Eric de Busser. Zo wel Berry Dallinga als Bart Ceule- mans wonnen, maar in te veel beurten. „Maar", zei Vasseur na af loop, „als je slechte partijen wint moet je niet klagen." Pearle Opticiens - VDO 2-6: Een sterk spelende Jens van Dam zette zijn ploeg al meteen op een 2-0- voorsprong door in 44 beurten af te rekenen met René Wijnen. Dion Bergmans kon daar voor de pauze niets aan toevoegen waar door de stand 2-2 werd. Na de thee tekende zich de nederlaag af Pascal Claus moest een voor sprong uit handen geven, bleef nog wel goed verweer bieden maar de winst ging naar Rudy de Laet. Leslie Menheer werd door Arie Weijenburg op veilige afstand gezet en gehouden. Aardexpress/Thekes - Lands Welvaren/Visjes 1-7: „Het liep", aldus speler Richard de Bruin, „eens een keer zoals we wilden. We speelden gewoon goed." Met een teammoyenne van 1.097 mag je dat wel zeggen. Kees Wittens tekende voor zijn eerste partijzege van dit seizoen en Francis Forton noteerde een fraaie 1.875. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND/AXEL - Chantal Nijpjes deed in de Klute dressuurcompetitie van de PSV Walcheren, zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland, met de hengst Resonanz goede za ken. De Middelburgse reed de ex pressief bewegende Rohdia- mant-zoon in de klasse Z2 met 69,70 procent naar een afgeteken de overwinning. De combinatie sloeg een gat van ruim zes procent met naaste ach tervolger Peter Klaasse uit Ame- muiden met de Cabochon-zoon Zephyr. Na twee wedstrijden is Chantal Nijpjes nu de fiere leider van het klassement. Met haar fraaie overwinning in M2 trok Eline van Belzen met Bo- nita de opgaande lijn door. Veelal hebben de combinaties bij de over gang naar M2 met een behoorlijke terugval te kampen. De amazone uit Arnemuiden heeft daar met de vosmerrie geen last van. Zij stuur de de mooi bergopwaarts gaande en in de draf onderdelen uitblin kende VDL-dochter met 66 pro cent naar de zege. „Bonita liep heel fijn. Het is pas onze vierde wedstrijd in deze klas se en ze heeft geen enkel pro bleem met de proeven. Ik forceer niks. Ik rij altijd het vol aantal pun ten bij elkaar voor ik de overstap maak naar een hogere klasse. Een paard moet klaar zijn voor de over stap. Je moet een proef ongedwon gen kunnen rijden, dan heeft een paard er ook plezier in. En dat is erg belangrijk", vertelde de zicht baar van de overwinning genieten de Eline van Belzen. Net als Eline van Belzen mocht ook Sabine Janssen met de ruin Whisper Hope twee winstpunten bijschrijven. De amazone uit Rit- them reed de Montecristo-zoon met 65,33 procent naar de tweede stek. In de klasse Li bleef Vincent Bol met de vosruin De Kroo's Vip baas in eigen huis. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland eiste met veel souplesse tonende Gribal- di-zoon met 64 procent de over winning op. De combinatie bleef de Brabantse loyce van de Gevel met de Sir Donnehall-dochter Ca- valia bijna twee procent voor. „Vip is een gelukstreffer. We koch ten de ruin destijds als manege paard. Hij was al acht jaar en had bij de vorige eigenaar enkel buiten ritjes gelopen. We kwamen er al snel achter dat hij ook een leuke dressuurproef kon lopen. In het be gin had hij daar niet zo veel zin in en deed hij wat moeilijk. We vormden nog niet echt een combi natie. Dat is nu wel het geval en het gaat steeds beter. Hij denkt mee en is altijd bereid om voor je te werken. Vip is gewoon te goed voor manegepaard. Daar wordt hij dan ook maar sporadisch meer Vincent Bol voor in gezet.", vertelt Vincent Bol. In de dressuurwedstrijd van de Vossenrijders, zondag in Magrette, onderscheidde in de klasse Z zich een sterke kopgroep. In de eerste proef was Isabelle Verstuyf zich met Gribaldi-zoon Welcome met 64,41 procent de beste. Yael Reijn- ders uit Goes eiste met de Ne- gro-zoon Tijegro met 62,94 pro cent de tweede plaats op. In de herkansing sloeg Elles Kole met de merrie Annebella haar slag. De amazone uit Hansweert stuurde de Tuschinki-dochter 64,70 pro cent naar een afgetekende overwin ning. Het gat met Yael Reijnders bedroeg ruim drie procent. In de warmloopronde van de klas se M eiste Sabien Vinke uit Kloos- terzande met de Michelange- lo-zoon Mouctache met 66,33 pro cent het oranje erelint op. De Domburgse Esther Hendriks reed de Nikel-zoon Agar's Sutnik met 65,33 procent naar de tweede stek. In de tweede proef eiste de voor de Haringruiters uit Biervliet uitko mende Belgische Clair Decoene met de merrie Cita van ter Styllen met 64,66 procent de zege op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55