361 sport De Kok trekt zich op Arnemuiden doet plicht Belg Sleeckx gaat met zege aan de haal Delta Sport heeft zijn draai gevonden Het aantal atletiektoppers dat dit jaar strijd om de Zeeuwse crosstitel zal opnieuw zeer beperkt zijn. Bij de mannen was alleen Martijn de Kok van de partij. maandag 7 november 2011 door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - De derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup die zaterdag in 's-Heer Arendskerke werd verreden, lever de alweer een andere winnaar op dan in de eerste twee wedstrijden. Edzard van Ewijk won in Kortge- ne, Bart Maas was een week later in Heinkenszand de sterkste en dit maal ging de overwinning naar de sterke Belg Danny Sleeckx die ove rigens in de eerste twee wedstrij den ook steeds voorin eindigde. Sleeckx klopte zijn medevluchter Matthijs Eversdijk. Bij de vrouwen ging de overwinning nu naar Mar- querite de Neve uit Middelburg. De oude vuilnisbelt aan de Polder- sedijk in 's-Heer Arendskerke was ditmaal het decor waar de wedstrij den gereden werden. Daar kan een aantrekkelijk parkoers worden uitgezet dat wel aan de korte kant is. In het verleden leverde dat met name voor de juryleden soms be hoorlijke problemen op. Sinds dit jaar wordt er echter bij zowel de wegkoersen als bij de ATB-wed- strijden een transponder gebruikt. „Dat is een apparaatje dat telkens de passages van iedere renner op de finishlijn registreert. Daar heb ben we al veel gemak van gehad", vertelde Jan Traas, die de wedstrij den vanachter zijn computer bege leidt. „Vooral vandaag op dit par koers is het ideaal. Het is een ge weldige ondersteuning voor de ju ry die nu veel eenvoudiger het aan tal ronden achterstand kan bijhou den. Voorgaande jaren leverde dat nog al eens discussie op", aldus door Wim Kakebeeke DEN HAAG - Het team van De Graaf/Delta Sport heeft op dit mo ment veel weg van een legpuzzel. Blessures en de komst van een aan tal EMM'ers heeft in de aanloop naar het nieuwe handbalseizoen aardig wat losgemaakt bij de Zie- rikzeese ploeg. De blauwhemden zijn nog geen drie maanden onder weg, maar elke week vallen er wel een paar stukjes op de juiste plek. Dat gevoel overheerst tenminste bij trainer Rob de Vos na de twee de competitiezege: 18-31 bij Hellas 3. „Ik wil naar de top vier." Bij zulke uitspraken moet er spra ke zijn van een stevige dosis zelf vertrouwen. De Middelburgse keu zeheer maakt er geen geheim van. 'Wé moeten een gooi doen naar de top van de regioklasse', klinkt het vastberaden na afloop van de ruime zege. „Als je ziet met welke overtuiging er wordt gespeeld bin nen de lijnen, dan moet je wel as piraties hebben. Dit is absoluut geen grootspraak." Sinds de komst van een aantal EMM'ers en het doorbreken van de jonkies Tim Vleeshouwer, Koen de Bruyn en Ruben Bos lijkt er geen rem meer op te zitten. Vooral niet na het doelpuntengala van vorige week in Zierikzee tegen Aristos: 34-27. Dat zetje in de rug hadden de blauwhemden net even nodig. Gisteren werd het der- Traas die als voorbeeld noemde de gecombineerde wedstrijd van de veteranen en de vrouwen die bei den 50 minuten moeten rijden. „De veteranen kwamen aan in to taal achttien ronden en de vrou wen aan vijftien. Dat is dus al een verschil van drie ronden." Het leek zaterdag overigens wel een racebaan in 's-Heer Arendsker ke. Met name de senioren hielden er gestaag een hoog tempo in. Dat resulteerde uiteindelijk in een ge middelde snelheid van ruim vijfen twintig kilometer. Dat lag uiter aard vooral aan de voortvarende start van met name het duo Dan ny Sleeckx en Matthijs Eversdijk die met zijn tweeën voor een ener verend wedstrijdverloop zorgden. Renners als Edzard van Ewijk, Ja cob de Roo en Dennis Raadtgever moesten al vrij snel passen. Er zat voor hen niet meer in dan te strij den om de derde plaats. Voor een andere favoriet, Bart Maas, was er zaterdag opnieuw geen succes. De renner uit Hansweert kreeg al vrij vroeg in de wedstrijd te maken met pech (een lekke band) en moest daardoor de strijd staken. Voorin liep het dus goed met Sleeckx en Eversdijk waarbij uitein delijk de routine van de Belg de doorslag gaf De geslepen Sleeckx schudde zijn veel jongere oppo nent van zich af om uiteindelijk met zo'n twintig seconden ver schil te winnen. Erik Vereecken kon bij de vetera nen zijn succesvolle reeks van twee overwinningen niet voortzet ten. De Hulstenaar moest de Belg Franky Taelman voor laten gaan. ZEEUWSE CROSSCOMPETITIE de garnituur heel eenvoudig aan de zegekar gebonden. Voor de pau ze werden de geroutineerde Hage nezen met onder anderen Vincent Hofland al het zwijgen opgelegd. Hellas werd voor de trouwe sup- portersschare voornamelijk ge klopt op snelheid. Van de 31 tref fers was de helft te danken aan snelle uitbraken. Ruben Bos was met negen treffers een van de gro te aanjagers achter de tweede zege. Ook het vizier van routiniers van Guido de Graaf (8) en Jordy Loo (7) stond gisteren op scherp. Via i-i en 3-6 hepen de bezoekers een voudig weg van Hellas. De kloof was bij de pauze al opgelopen naar zes treffers: 8-14. „Ze kunnen elkaar blindelings vinden", oordeel de de geblesseerde Guust Sluijs na afloop. Om weer bij de groep aan te sluiten zal de linkshandige Sluijs nog zeker zes weken moeten wachten. Een kijkoperatie begin deze week in Breda bracht aan het licht dat er sprake is van een scheurtje in het kraakbeen van de rechterknie. Naast Sluijs waren ook Kenneth Mellaart (vakantie) en Koen de Bruyn (elleboog) er niet bij. Zonder al teveel vernuft werd ook het tweede deel van de partij eenvoudig in het voordeel van de blauwhemden beslist. Scores Delta Sport: Ruben 80s 9, Gui do de Graaf 8, Jordy Loo 7, Jimmy Nie- mans 3, Tijs de Vos, Bob van Lint, Jerry Aertssen en Tim Vleeshouwer alten 1 De Belg De Raeymaecker heeft de leiding genomen en zal die niet meer afgeven. Achter hem Olivier van Hoey en Martijn de Kok. foto Camile Schelstraete door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden boekten in de eerste divisie een broodnodige 8-2-overwinning op Red Stars. In Venray trad de gastheer aan met een invaller uit de jeugd. Deze Niels Vervoort bleek een eenvoudi ge prooi voor het trio Jeroen de Heide, Jan-Henk Bomhof en Frank Boute. Bomhof bleef net als vorige week ongeslagen door ook van Frank van der Vleuten en Patrick Zwiers te winnen. De verdedigend inge stelde Van der Vleuten bleek voor de Heide en Boute een struikel blok. Beide Arnemuidenaren moesten diep in de vijfde game voor hem buigen. Jeroen de Heide was tevreden met het resultaat maar omdat concur rent Kluis vijf punten van kam pioenskandidaat Pecos wist af te snoepen, is het verschil tussen bei de degradatielandidaten nog twee punten in het voordeel van Kluis. De Heide „Het wordt lastig om Kluis nu in te halen. Ze hebben een makkelijker programma dan wij." TTC Middelburg kon in de tweede divisie weinig potten breken in Eindhoven. Renata bleek met 9-1 te sterk. Michel Sperling redde de eer met een overwinning in vijf ga mes op Stefan Heijnis. Het doek is voor de Middelburgers al lang ge vallen en ze zullen volgend sei zoen in de derde divisie uitkomen. De mannen van SAR deden in de derde divisie goede zaken. In Kloosterzande werd het Limburg se Megacles met 7-3 verslagen. Jo- han 't Hooft kon Ben Laenen en Danny de Zeeuw makkelijk aan de kant schuiven maar moest zijn meerdere erkennen in kopman Ge rard van de Kerkhof Simone de Klerk verloor van verdediger Lae nen. Dennis Verdurmen verloor van De Zeeuw, die dit seizoen nog geen wedstrijd had gewonnen. Jo- han 't Hooft sprak van een vreem de wedstrijd. „We staan nu vijf punten voor op concurrent Heerlen, waar we vol gende week tegen moeten. Als we een gelijkspel halen geef ik ons goede kansen op het kampioen schap. Maar vorige keer verloren we 2-8 dus we zullen scherp moe ten zijn." De Zeeuwse derby in het jongens landelijk B viel uit in het voordeel van TTC Middelburg, dat met 3-7 wist te winnen van Scaldina. In Zierikzee wonnen namens Scaldi na Floris Dijkers, Martijn Stouten en Herbert Keijman van de nog maar twaalfjarige Mathijs Claus. Claus verloor net in vijf games van Keijman. Namens TTC Middel burg bleven Jordin Heijens en Mi- quel de Witte ongeslagen en zij wonnen ook samen het dubbel spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54