sport 135 J2?2212SHBBBBBEIS2E33 I (A I Kramer: snel weer volle bak (Oenema en Op=Op r\ Niek Haartsen in subtop maandag 7 november 2011 door Koen de Vries middelburg - Er zijn mensen die het zich bij het invullen van de voetbaltoto erg gemakkelijk ma ken: ze vullen louter eentjes in. Had Niek Haartsen, de topscorer van zondagvijfdeklasser Schoondij- ke, dat ook maar gedaan. Dan had hij negen uitslagen goed gehad en was hij ook op het gebied van voorspellen een topscorer, Haart sen wilde zich er de afgelopen week niet met een Jantje van Lei den afmaken bij het invullen van de PZC-toto. Hij noteerde vijf een tjes, drie tweetjes en drie drietjes. Laten we beginnen met de laatste wedstrijd van de toto: Schoondij- ke-Philippine. Haartsen had, opti mistisch als hij is, zijn eigen ploeg laten winnen. „Ik denk dat wij ge woon meer scoren", was zijn in schatting. Het bleek een misvat ting want Schoondijke, inclusief Haartsen, scoorde helemaal niet. Het werd 0-2, waarmee de eerste wedstrijd die niet in een één ein digde een feit werd. Haartsen voorspelde wel de wed strijd van streekgenoot Hoek goed, al had hij daarbij een beetje de hulp van scheidsrechter Van de Ketterij nodig. Die gaf Hoek in de laatste minuut een strafschop, waarna de r-o-overwinning een feit werd. Ook goed had Haartsen Alblasserdam-GPC (1), Veere-Oost- kapelle (2), Amemuiden-Bruse Boys (r) en IFC-Temeuzen (r). Hij schaart zich met de vijf goede voorspellingen in de subtop van het klassement. Na de onaantastba re SSV'er Thomas Mattheijer (acht goed) en VCK'er Merijn Dek (6), staat hij met Frank den Engelsman (Noad'67), Pieter de Munnik (DFS) en Sven Zuidgeest (Walche ren) gedeeld derde. Hoek-LRC Excelsior M. - Kloetinge X 0 Alblasserdam - GPC Vlis. Heinkenszand - AZW X Veere - Oostkapelle SPS - Stavenisse 0 Arnemuiden - Bruse Boys PSV - Goes X VC Vlissingen - Nemelaer X O IFC -Terneuzen D Schoondijke - Philippine X x juiste uitslag O goede voorspelling 0= foute voorspelling Thomas Mattheijer (SSV'65) 8 Merijn Dek (VCK) 6 Frank den Engelsman (Noad'67) 5 Niek Haartsen (Schoondijke) 5 Pieter de Munnik (DFS) 5 Sven Zuidgeest (Walcheren) 5 Sandervan Remortele (Steen) 4 Jaimy van Bloppoel (Yerseke) 2 LeonWeeda(Duiveland) 2 Willem Adriaansens foto's ANP had niet verwacht dat het zo zou uitpakken", zei hij over zijn ver trek bij de ploeg van Timmer. „Voor mij was dat ontzettend jam mer." Maar 'no hard feelings'. Kol der wuifde de titel kampioenen maker ook weg. „Want bij Liga wa- 500m I 500m 1Oenema 77,090 1Smeekens 70,600 2. Boer 77,480 2. Michel Mulder 70,610 3. Gerritsen 77,870 3. Groothuis 70,850 1000m i pwi 1000m 1Oenema 1.16,53 1Groothuis 1.08,68 2. Leenstra 1.16,79 2. De Vries 1.09,15 3. Wüst 1.16,88 3. Nuis 1.09,50 1500m 1500m 1Wüst 1.57,77 1Groothuis 1.46,26 2. Leenstra 1.57,91 2. Nuis 1.46,88 3. Valkenburg 1.59,31 3. De Vries 1.46,89 3000m ■pïiiSt 5000m 1Keulstra 4.09,75 1Bergsma 6.17,83 2. Valkenburg 4.10,37 2. De Jong 6.18,72 3. Wüst 4.10,58 3. Kramer 6.19,35 5000m I |g£| 10.000m 1Keulstra 7.12,55 1. De Jong 12.57,29 2. Achtereekte 7.15,31 2. Bergsma 13.00,45 3. Van derWeijden 7.15,89 3. Kramer 13.09,96 ren ze al kampioen." Volgens hem is er een fijne wisselwerking met Groenewold. „We overleggen al les. Zij is extravert. Ik ben iemand die meer achteraf reageert, die meer nadenkt. Zij heeft de erva ring, die ze op het ijs heel j kan overbrengen." „Het is een sa menwerking die bij mij erg veel nut heeft", stelde Oenema, met twee gouden medailles om haar nek als bewijs. Robbert Minkhorst Met mijn zelfvertrouwen gaat het prima. Ik ben ook van mening dat ik een goede wedstrijd heb ge floten, maar ik baal natuurlijk wel van alle ophef die is ontstaan. Scheidsrechter Kevin Blom in De Telegraaf. Hij werd na de onstaande commotie in de wedstrijd tussen PSV en FC Twente niet inge pland door de KNVB dit weekend. Wanneer je een goede lichting hebt, kan je de knock-outfase van de Champions League bereiken. En ik heb het gevoel dat we er heel dichtbij zitten. Ajax-trainer Frank de Boer in De Telegraaf. Coureurs lopen altijd te klagen. Wat dat betreft zijn het net vrouwen. Volgens mij is dit één van de interessantste circuits op de kalender. Fi-baas Bernie Ecdestone over de Grand Prix van India. In De Telegraaf. Iedereen heeft Sven vorig jaar gemist. Die geluiden hoorde je eigenlijk overal. Van sponsoren tot pu bliek en zelfs van de concurrentie. Sven is jaren van zeer grote waarde geweest. Iedere sport heeft iconen nodig en Sven was zo'n icoon. Schaatstrainer Gerard Kemkers over zijn pu pil Sven Kramer. In Trouw. heerenveen - Dat Bob de Jong de titel zou pakken en Jorrit Bergsma het zilver, was ingecalculeerd. Sven Kramer kon gistermiddag vrede hebben met brons op de 10 kilometer, de afstand die hij voor zijn nood gedwongen pauze domineerde. Het gat dat beide BAM-schaatsers op de ro kilometer sloegen met Kramer was aanzienlijk. De Jong schaat- t> ste de vierde tijd ooit in Thialf (12.57, 29) en Bergsma Jf bleef maar net' boven de dertienminutengrens (13.00,45). Kramer klokte 13.09,96. Prima voor nu. „Alle lof voor Bob en Jorrit, maar ik ben blij met mijn rit. Leuker dan vrijdag, beter ook." Hij schaatste in zijn tweede wedstrijd na de terugkeer technisch beter dan tijdens de 5 kilometer. „Dit leek meer op de manier waarop ik ook aan het trainen ben. Het ging vrij gemakkelijk." Kramer kon weer de dingen doen die hij wilde. Hij draaide makkelijk zijn bochten en speelde met tegenstander Douwe de Vries. „Ik dacht even dat ik van hem kon winnen", zei marathonman De Vries, die vierde werd. Kramer kon echter nog versnellen. „De rit verliezen is natuurlijk het allerergst", zei hij. Van zijn fietstrainingsmaatje De Vries wilde hij zeker niet verliezen, „Ik wist wel dat Douwe sterk is. Als we met ons groepje fietsen, blijven Douwe en ik meestal over." Het brons van gisteren stemde Kramer meer tevreden dan het brons van twee dagen eerder. „Ik ben niet heel diep gegaan. Het had wel sneller ge kund, maar dat is nu nog niet aan de orde." Kramer is vooral bezig met het tanken van vertrouwen. Na anderhalfjaar zonder serieuze competitie is hij duide lijk op de goede weg. Maar hij is er nog niet. Tijdens de komende wereldbe kerwedstrijden wil hij verder groeien. „Ik ga nu nog niet een rit in met de intentie om een tijd neer te zet ten waar iedereen zich op stuk bijt. Dat is niet des Svens en ik ben ook niet van plan dat lang te doen. Ik wil straks gewoon weer winnen." Het is belachelijk dat Van Persie geen kans meer maakt op de Gouden Bal. Hij heeft wellicht het bes te doelpuntenmoyenne van het moment. Hij is de beste spits van de wereld. Arsenal-keeper Wojciech Szczesny tegenover de Sky Sports over Arsenal-sterspeler Robin van Persie. Toen ik me afmeldde voor die trip naar Brazilië heb ik voor mijn gevoel een heel goed en positief te- lefoongesprek gehad met de trainer. Ik had rust no dig. Van Marwijk zei dat hij dat begreep, alleen had ik me wel wat eerder moeten afmelden. Ik had niet de indruk dat het nadelig zou uitpakken voor mijn interland carrière. Ik heb de laatste interlands gezien en dan moet ik zeggen dat ik het mis. Het hoge niveau op de trainingen, de fleer. Dat heeft Van Marwijk knap voor elkaar gekregen. Demy de Zeeuw in VI. iu ik me wei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53