Constancia sport 133 11 UM1I Goes verzuimt weg te lopen bij concurrenten Walcheren in slotfase langs DSE Zeelandia Middelburg kan na zege op Internos verder omhoog kijken Axel loopt een punt uit op achtervolgers maandag 7 november 2011 'Uitvallen met een blessure, dat is me in 48 jaar nog nooit overkomen' Scheidsrechter Broekhoven baalt door Michiel Bouwman vlissingen - Nemelaer-doelman Kamile de Jong kon zich strekken wat hij wilde, maar het gekrulde schot van Jonathan Constancia was perfect. Eén-nul Vlissingen. Dat het gisteren daarbij bleef mocht een mirakel heten, want de grootste kansen werden ronduit verprutst door de Vlissingers. Nemelaer, vernoemd naar een kas teel, bleek helemaal niet zo'n on neembare vesting. Vlissingen kon zat kansen creëren maar verzuim de het duel vroegtijdig te beslis sen. Net voor het doelpunt van Constancia, dat na 28 minuten viel, kopte Randy de Dreu in de handen van de keeper. Na de tref fer had Vlissingen nog drie uitgele zen mogelijkheden om de voor sprong uit te breiden. Sinan Co- ban had niet zijn gelukkigste mid dag en testte van dichtbij tot twee keer toe de ballenvanger in plaats van het doelnet. En Constancia liet na een prima individuele actie te bekronen door te snel te schie ten. Na rust hadden ook Arjan Hu- man, Björn Langeveld en invaller Etienne Mallie een treffer op hun schoen of hoofd. Het waren kan sen waarbij het voorwerk veelal van de watervlugge uitblinker Con stancia kwam. En als hij het niet was die zijn snelheid gebruikte, dan was het linksback Dangelo Martien wel, die een paar imposan te rushes in huis had. Nemelaer had er geen antwoord op. Maar was Vlissingen iets koelbloe- diger geweest, dan had het zo'n wedstrijd tegen het hogergeklas- seerde, maar weinig creatieve Ne melaer kunnen controleren en uit kunnen spelen. Nu bleef het te lang spannend en had het met een beetje pech ook gelijk kunnen wor den. Niet dat Nemelaer nou zo ge vaarlijk was, maar door de kleine marge had één uitval zeer pijnlijk kunnen zijn voor Vlissingen. Het doelpunt van Constancia bleek uiteindelijk van grote waar de, gezien het feit dat de complete top vijf in de eerste klasse verloor en Vlissingen dus aanhaakt. Het gat met koploper Goes is nog maar twee punten en volgende week staat een onderling treffen tussen die twee ploegen op het programma. De vraag is of Vlissingen dan kan beschikken over doelman Joan van Belzen en Roy van der Kaap. Beiden vielen geblesseerd uit. Van Belzen kon amper meer lopen na dat hij op zijn heup viel, terwijl Van der Kaap al vroeg in de wed strijd door zijn toch al gekwetste enkel ging. Daardoor mocht Jur- riaan Peterson voor het eerst sinds vier september weer eens minu ten maken. Die twee waren niet de enigen die geblesseerd naar de kant moesten. Scheidsrechter Broekhoven uit Middelburg liep een minuut of tien voor rust een bovenbeenbles sure op en kon niet verder. Toeval lige aanwezige [os van Belzen, nor maliter zaterdagscheidsrechter, ver ruilde daarom de tribune voor het Vlissingse veld. Officieel had-ie het duel niet mogen leiden, maar omdat vooral het uit het Noord-Brabantse Haaren afkomsti ge Nemelaer weinig heil zag in een gestaakte wedstrijd - en dus nogmaals een reis naar Vlissingen - volmaakte Van Belzen het duel. Vlissingen-Nemelaer 1-0 (1-0). 28. Jonathan Constancia 1-0. Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Bijz. Na 38 minuten vervangen door J. van Belzen (Goes). Gele kaart: Björn Lange veld (Vlissingen), Maikel Diepens (Nemelaer). Aantal toeschouwers: V5- EINDHOVEN - Als kersvers periode kampioen van de eerste klasse ver loor Goes gistermiddag met 1-0 van PSV. Al na vijf minuten kwa men de Bevelanders op een achter stand die ze niet meer te boven kwamen. Goes liet daarmee een unieke kans liggen om uit te lopen bij de concurrentie. Het was jeugdspeler Adilson Bres- ser die PSV al na vijf minuten naar een t-o-voorsprong schoot. Goes liet zich echter niet van de wijs brengen en was constant in balbe zit. Helemaal toen de Eindhovena- ren na een half uur met z'n tienen verder moesten, na een rode kaart (twee keer geel) voor Mohamed Abidar. PSV beperkte zich toen tot verdedi gen en bleek daar bijzonder succes vol in. „Voor een gedeelte heeft de neder laag te maken met domme pech, maar we hebben het ook zeker aan onszelf te wijten", sprak trai ner Gérard de Nooijer na de wed strijd realistisch. Omdat de concurrenten EFC en Nemelaer ook verloren, had Goes een flinke slag aan de kop van de ranglijst kunnen slaan. Ondanks de slechte beurt blijven de Bevelan ders wel koploper. IFC-Terneuzen 4-0: Danny Slin gerland opende na tien minuten de score en nam na 35 minuten ook de 2-0 voor zijn rekening. Meteen na rust kreeg Terneuzen via Jarno Waebeke en Dominique Verlinde mogelijkheden om de achterstand te verkleinen, maar ze faalden. Robert Pot en Steve Kot maakten er in respectievelijk de 58e en zestigste minuut 3-0 en 4-0 van. MIDDELBURG - Axel, lijstaanvoerder in de derde klasse van het zondag voetbal, keek halverwege de wed strijd bij Alliance tegen een 0-2-achterstand aan. Na negentig minuten zag de wereld er een stuk positiever uit: de wedstrijd eindig de in 3-3 en door het verlies van de concurrenten Internos en HW'24, liepen de Axelaars een punt uit. Unitas'30-RIA W 5-1 (3-1). Jordy Bol- laart 1-0, Salim Hamidi 1-1, Reardon Tu- jeehut 2-1, Kevin Goutziers 3-1, Willi- no van Venrooy 4-1 en 5-1. Alliance-Axel 3-3 (2-0). Wesley Smits 1-0, Salim Boutaghmas 2-0, Kjell Van- derhaegen 2-1, Niels Burm 2-2, Remy de Die 2-3, Mike Magielse 3-3. HW'24 - SC Gastel 2-3 (0-3). 4. Pas cal van Caam 0-1, 12. Luc de Jong 0-2, 42. Luc de Jong 0-3, 80. Michal Szcza- winski 1-3, 82. Michal Szczawinski 2-3. door Jos van Belzen middelburg - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal heeft Jong Ambon zich via een 8-2-zege op Breskens overtuigend hersteld van de mindere prestaties van de afgelopen weken. De Middelbur gers liepen twee punten uit op de nummer twee, Hontenisse, dat thuis tegen Biervliet niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijk spel. Patrijzen nam in een recht streekse confrontatie via een 2-i-overwinning de derde plaats over van Steen. Clinge-IJzendijke eindigde in 4-1, Oostburg won met 5-] bij Corn Boys en bij Hul- sterloo tegen Zeeland Sport werd niet gescoord. In de vierde klasse B won Walcheren met 5-2 bij DSE en speelde Luctor'88 op eigen veld met 2-2-gelijk tegen Rood Wit W. long Ambon-Breskens 8-2: Een goed combinerend Jong Ambon hep uit naar 3-0 door twee treffers van Martin Waisapy en één van Zi- co Tomasoa, de laatste uit een straf schop. De tegentreffer van Jan Meijaard (3-1) bracht de spanning niet terug in de wedstrijd en nog voor rust werd het 4-1 door Gabriël Sapule- te. Ook in de tweede helft kwam de sterkere thuisploeg viermaal tot scoren: Zico Tomasoa deed dat twee keer, waarvan opnieuw één vanaf de stip, terwijl Jaïr Tomasoa en Levi Waisapy één keer doel trof fen. Namens Breskens scoorde Mi chael Krijger nog een keer tegen: 8-2-eindstand. Hulsterloo-Zeeland Sport 0-0: In een gelijkopgaande wedstrijd wis ten beide ploegen nauwelijks kan sen te creëren. Kortom, een echte 0-o-wedstrijd die dan ook terecht als zodanig eindigde. Clinge-IJzendijk 4-1 (3-1). Michael de Block 1-0, Martin Leegwater 2-0, San- der van Buren 2-1, Dominique de Maagt 3-1, Percy Verlinden 4-1. Corn Boys-Oostburg 1-5 (1-3). Arjen Versluijs 0-1, Sebastian de Meijer 1-1, Arjen Versluijs 1-2, Peter van de Linde 1-3 en 1-4, Arjen Versluijs 1-5 (straf schop). Patrijzen-Steen 2-1 (1-1). Robin Mari- man 0-1, Jordy den Toonder 1-1, Ste fan Jansen 2-1. Hontenisse-Biervliet 0-0 (0-0). Vierde klasse B. DSE-Walcheren 2-5: De Vlissin gers kenden een goed begin, maar zagen de tegenstanders na een kwartier via Robert Oomen de sco re openen: 1-0. Kort hierna maak te Svën Zuidgeest gelijk: 1-1, tevens de ruststand. Met een fraaie lob bracht Bart Naalden in de 70e mi nuut DSE opnieuw op voor sprong: 2-1. Walcheren ging hierna meer risico's nemen wat al snel leidde tot de gelijkmaker van inval ler Daniël Pieters: 2-2. Toen Justin Schiewold er kort hierna 2-3 van maakte leek er iets te knakken bij de spelers van de thuisploeg. Via opnieuw Justin Schiewold en Sha dy Ragab in de slotfase boekte Walcheren een afgetekende 2-5-ze- ge- Luctor'88-Rood Wit W 2-2 (1-2). Ma- rijn van Beers 0-1, Pieter van den Dries 0-2 (eigen doelpunt), Roy van Leeuwen 1-2, Niels van Leeuwen 2-2. door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg pakte gistermiddag drie kost bare punten in de derde klasse van het zondagvoetbal. Na Axel, dat twee weken terug met 4-2 onder uit ging bij de Middelburgers, ver trok ook Internos puntloos uit Middelburg. De thuisploeg won met 3-0. Zeelandia Middelburg, dat met twee A-junioren in de basiself startte, beleefde een degelijke start en liet vanaf het begin de aanval lende intenties zien. De thuisploeg kwam in de tweede minuut ge vaarlijk voor de goal, maar de sco re werd pas in de 21e minuut geo pend. De bal kwam vanuit een cor ner op het hoofd van Michael Ca benda terecht, die de bal het doel gebied in bracht. Alberto Conde Morgado kon de bal daarna bin nen werken. „Je zag dat Internos ons het spel liet maken, wachtend op een fout van ons", beschouwde coach Arjo den Dekker na afloop. „Ik heb gezegd: blijf rustig, wees zeker in je opbouw." De coach wilde vooral uitgaan van defensieve zekerheid, iets wat ten koste ging van de attractieviteit van de wedstrijd, maar wat zeker effectief was. Den Dekker: „Dan is het allemaal niet zo flitsend, maar wij wilden gewoon niet in hun val trappen." Na de openingsgoal ging Internos, de huidige nummer twee, op zoek naar de gelijkmaker. Maar verder dan een handvol kansen en scho ten vanuit de tweede lijn, kwam de ploeg uit Etten-Leur niet. Na rust werd de score in de 54e mi nuut verdubbeld. Na een overtre ding op Cabenda, mocht Eddy de Looff vanaf elfmeter aanleggen: 2-0. Daarna zakte de wedstrijd wat in en kwam er een periode waarin de scheidsrechter vaak naar zijn kaarten greep. Zo werden er bin nen vijf minuten twee spelers van het veld gestuurd na een rode prent van leidsman Piket. Internos kreeg nog wat kansen, maar keeper Dylan Gerritsen hield zijn doel met enkele knappe reddingen schoon. T\vee invallers, Roniel Ura- nie en B-junior Gennaro Eiken hout, hadden aandeel in de derde treffer, diep in de blessuretijd. Ura- nie zette vanaf rechts voor en de zestienjarige Eikenhout prikte de 3-0 binnen. Door de winst blijft Zeelandia Mid delburg meedraaien met de top. „We proberen het verschil zo klein mogelijk houden. We moe ten de komende wedstrijden win nen, zodat we blijven meedoen bo venin het linkerrijtje." Zeelandia Middelburg - Internos 3-0 (l-o). 21. Alberto Conde Morgado 0-1, 54. Eddy de Looff 0-2, 90+3 Gen naro Eikenhout 3-0. Gele kaart: Niels Luteijn (Zeelandia Middelburg), Danny van Nijnatten, Hans Frijters, Eric Nijs- sen, Jelle Coremans, Maikel Mol, Wer ner Verhoeven (Internos). Rode kaart: Eddy de Looff (Zeelandia Middelburg), Alex van Eekelen (Internos). Scheids rechter: E. Piket. Aantal toeschouwers: 90. Een speler van Zeelandia Middelburg (rechts) zet de achtervolging in. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51