onnodig moeilijk sport i 31 Slechte start kost Kloetinge weer punten VC Vlissingen komt net tekort tegen Wemeldinge Karakteristiek Karakteristiek maandag 7 november 2011 1 'Ik stond er met m'n neus bovenop. Die speler 1 H van Hoek werd binnen de zestien aangetikt. Daar fm a staat maar één sanctie op: een strafschop.' 'Si» Scheidsrechter Harold van de Ketterij door René van Stee HOEK - Opluchting bij Hoek. Grote boosheid bij LRC Leerdam zater dagmiddag na afloop van het hoofdklasseduel waarin de Zeeuws-Vlamingen op eigen veld met t-o aan het langste eind trok ken. Scheidsrechter Harold van de Ketterij was de gebeten hond bij de bezoekers. Alles wat LRC heet te betwistte heftig de strafschop die de leidsman in de negentigste minuut aan Hoek gaf na een over treding van LRC-middenvelder Arie van Houwelingen op Hoek-flankaanvaller Regilio Pinas. „We zijn zwaar genaaid door de scheidsrechter", stak LRC-trainer Ruud Heus zijn frustratie niet on der stoelen of banken. „Die straf schop was een lachertje. Dat gaven sommige jongens van Hoek ook grif toe. En dan de kaarten die hij uitdeelt. Liefst zes keer geel in een zeer sportieve wedstrijd. Dat gaat nergens over. Het is een schande dat zo'n man in de hoofdklasse mag fluiten." In de commotie die meteen na af fluiten ontstond, trakteerde Van de Ketterij LRC-doelman Mirco Bovo nog op geel wegens aanhou dend protesteren. Heus zag zelfs rood. Wederom liet de oud-Feye- noorder zich niet onbetuigd. „Een applaus voor jezelf', zei hij na die straf „Straks kun je thuis vertellen dat je Ruud Heus rood hebt gege ven." Van de Ketterij was er in de be stuurskamer van Hoek laconiek onder. Hij kon zich voorstellen dat iedereen bij LRC moord en brand schreeuwde na het toekennen van de strafschop voor de thuisploeg. De bezoekers zagen daardoor een zwaarbevochten punt in rook op gaan. De arbiter uit Goes kende echter geen spoortje twijfel. „Ik stond er met m'n neus bovenop. Die speler van Hoek werd binnen de zestien aangetikt. Daar staat maar één sanctie op: een straf schop", verklaarde Van de Ketterij. Ferry Alfons liet zich het buiten kansje niet ontnemen. Hij schoot vanaf elf meter koel raak. De Hoek-middenvelder vond de zege 'wel gestolen en niet gestolen'. „Ik geef toe dat Regilio bij die straf schopsituatie mooi naar de grond ging. Ik denk ook dat het een optel som was, omdat er eerder in de wedstrijd momentjes waren die ten onrechte negatief voor ons uit pakten. Natuurlijk is het lullig voor LRC, maar zeker niet onver diend. We' waren veruit de beste ploeg", merkte de matchwinnaar op. Net als in voorgaande wedstrijden maakte Hoek het zichzelf uiterst lastig. De ploeg startte furieus en had al na amper twee minuten op voorsprong moeten staan. Maar de prima doorjagende Mille Mendes besloot alleen voor LRC-doelman Bovo nog een keer terug te kap pen, terwijl hij beter direct had kunnen schieten. Een kleine tien minuten daarna had Regilio Pinas de openingstref fer op zijn voet, maar uit een steek pass van de mee naar voren opge- stoomde Hoek-rechtsback Jozue Hoek-LRC Leerdam 1-0 (0-0). 90. Ferry Alfons 1 -0 (strafschop). Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Jozue Weever, Sebastian Hermans (beiden Hoek), Rupertho Dorethea, Tim Ippel, Cor- né Schep, Arie van Houwelingen en Mirco Bovo (alien LRC). Aantal toeschouwers: 550. Bijzonderheid: LRC-trainer Ruud Heus krijgt na afloop de rode kaart. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson Giovanni Siereveid, Reguillo Vandepitte, Jozue Weever; Sebas- tien Hermans, Ferry Alfons, Mille Mendes (60. Guiliaume Clincke- maille); Jari Vyaene (70. Lionel Lord), Raymond Wolff, Regilio Pi nas. Weever schoot hij naast. Even la ter kon Pinas de bal net niet met zijn hoofd raken na een fraaie voorzet vanaf rechts van Jari Vya- ne .„Als we het in het eerste half uur afmaken, boeken we waar schijnlijk een vrij simpele overwin ning. Maar na die fase waarin we heel goede kansen kregen, ging het toch weer allemaal te gehaast. Ook vergaten we op de juiste mo menten druk te zetten. En dit ter wijl LRC zich daar nauwelijks raad mee wist. Nu hielpen we hen in feite weer in het zadel", zei Alfons over manco's die bij Hoek het hele seizoen al de kop opsteken. Heel veel kwaad kon het allemaal niet, want vooral voor de rust leek LRC te speculeren op een punt. In de slotfase van de tweede helft kwamen de bezoekers er echter een aantal keren gevaarlijk uit. De zeer sterk spelende LRC-vleugel- aanvaller Soufiane Aouragh zag een lob net over gaan. Even later schoot hij rakelings naast na een fraaie individuele actie. De beloning voor de thuisploeg leek er in de 75e minuut te komen toen Guiliaume Clinckemaille (in gevallen voor Mendes) raakschoot na een actie aan de linkerkant van Lionel Lord (ingevallen voor Jari Vyaene). De Belg werd echter teruggefloten wegens buitenspel. Dat de winnen de treffer in de negentigste mi nuut toch viel, vond Hoek-trainer Ruud Pennings niet meer dan te recht. Hij was bovendien tevreden over de instelling van zijn ploeg. Ook putte de oefenmeester hoop uit de leegstromende ziekenboeg. „Zeker voor een smalle selectie als de onze is dat heel belangrijk. Met een fitte groep is er veel meer mo gelijk. Daar hebben we vandaag iets van teruggezien, ook al ver zuimden we om de wedstrijd voor tijdig te beslissen", zei Pennings. Hij moet hopen dat er spoedig een scorende spits bijkomt. Wellicht krijgt Hoek dan echf loon naar werken. w door Rudy Boogert MAASSLUIS - Kloetinge begint ma sochistische trekken te vertonen. Opnieuw had de Bevelandse hoofdklasser een vroege achter stand nodig om uit de slaapstand te komen. Voor de derde wedstrijd op rij stond Kloetinge na een mi nuut of twintig op een 2-0-achter- stand. Net als de voorgaande ke ren knokte Kloetinge zich terug, maar het kwaad was al geschied. De slechte starts van Kloetinge zijn geen toeval meer. Tegen Zwa luwen was het drie weken geleden na een halfuur 3-0. Kloetinge kwam terug tot 3-1, solliciteerde naar de 3-2, maar toen kreeg Björn Quartel rood en was het spel ge speeld. Vorige week tegen ASWH was het na twintig minuten 0-2, maar pronkte Kloetinge na negen tig minuten met een knap punt En dat had zaterdag in Maassluis ook zomaar gekund. „Jammer dat dat niet gelukt is", concludeerde trainer Cees Houtepen: Maar meer nog dan met het gemiste punt zat hij met het 'openingscomplex' van zijn team. „Het is iets ongrijp baars", stelde hij. „We proberen middelen te zoeken om het te ver helpen, maar dat valt niet mee." In de eerste helft van de eerste helft kwam Kloetinge nauwelijks aan de bal; net als in de voorgaan de duels met Zwaluwen en AS WH. Als de Champions League-cij feraars waren afgereisd naar Maas sluis, hadden ze in die periode voor Kloetinge hooguit dertig pro cent balbezit gemeten. En zonder bal is het lastig voetballen. Na twaalf minuten sneed Excel sior ongehinderd door het hart van de Kloetinge-defensie en Sezer Bozkurt opende de score. Tien minuten later maakte Sefa Kurt met een afstandsschot na een afgeslagen corner de 2-0. Toen schakelde Excelsior terug en zette Kloetinge een tandje bij. Of wel licht beter: toen kón Kloetinge een tandje bijzetten. Er kwamen voorzichtige schotjes van Ingmar Quist en Timo Jansen. Vervolgens nam Josimar Pattina- ma het voortouw. Hij bezorgde Roy Mulder een kans bij de eerste paal, een schot van hemzelf werd geblokt en een vrije trap werd knap gekeerd door de doelman. En kort voor rust kwam de 2-1. Mats Willemse benutte een straf schop na een handsbal van Excel sior. Na rust herpakte Excelsior zich, maar toch scoorde Kloetinge. Met een patente passeerbeweging zette Pattinama zichzelf alleen voor het doel en hij maakte beheerst 2-2. Vervolgens gaf Excelsior weer gas en kwam Kloetinge nauwelijks meer op de vijandelijke helft. Een demarrage van Sezer Bozkurt bete kende een nieuwe voorsprong voor de thuisploeg. In een van de schaarse momenten dat Kloetinge in 'de zestien' van Excelsior kwam, werd Mats Wil lemse van achteren aangetikt. Straf schop. En Willemse hield zijn ze nuwen andermaal onder controle: 3-3. Met een vrouwen-en-kinde- ren-eerst-tactiek probeerde Kloe tinge dat verrassende, onverwach te en onverdiende punt over de streep te trekken. Knullig ging dat echter verloren. Jaap Esser. komende zaterdag te gen Nivo Sparta geschorst omdat hij zijn vierde gele kaart kreeg, gleed de bal ogenschijnlijk correct weg voor de voeten van de boom lange Kevin Vink. „We hadden die bal al lang over de zijlijn moeten schieten", vond Houtepen. Scheidsrechter Ter Brake vond de actie van Esser incorrect en gaf Ex celsior een vrije trap op de rand van het strafschopgebied. Daar mee wist Jesper Gudde wel raad: 4-3. Excelsior M.-Kloetinge 4-3 (2-1). 12. Sezer Bozkurt 1-0, 22. Sefa Kurt 2-0, 36. Mats Willemse 2-1 (strafschop), 54. Josimar Pattinama 2-2, 62. Sezer Bozkurt 3-2, 74. Mats Willemse 3-3 (strafschop), 85. Jesper Gudde 4-3. Scheidsrech ter: F.E. ter Brake (Dedemsvaart). Gele kaart: Sefa Kurt, Vincent van de Berg en Sezer Bozkurt (allen Ex celsior M.), Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Ar jan van der Smissen, Timo Jansen; Roy Mulder, Jaap Esser; Mats Wil lemse; Daan Esser, Josimar Pattina ma (80. Rogier Veenstra) en Ing mar Quist (69. Mark Schuit). MIDDELBURG - Koploper Wemeldin ge won in de vierde klasse met 2-1 van Vlissingen en nummer twee MZVC versloeg Colijnsplaatse Boys met 3-1. Wemeldinge-VC Vlissingen (zat) 2-1: Een vlot en technisch voetballend Vlissingen speelde een goede eerste helft. Het kwam dan ook op voorsprong door Ju nior Baghola die een rebound bin- nenprikte. Wemeldinge kwam snel langszij. Remy Bruijnooge gaf een goede voorzet en Pieter Bolle knalde de gelijkmaker binnen. Na rust was Wemeldinge heer en meester en kreeg het een penalty, Bolle faalde echter. Toch werd het nog 2-1. Bolle schoot op goal en Dennis Wisse was er als de kippen bij om de bal in het netje te prik ken. Colijnsplaatse Boys-MZVC 1-3: Patrick Joossens kreeg de bal per ongeluk voor zijn voeten, maar knalde MZVC wel op voorsprong. Een foute terugspeelbal van Yoeri Visser van Colijn en Patrick Joos sens benutte dit buitenkansje, 0-2. Een voorzet van MZVC werd niet geheel vakkundig weggehaald door de verdediging van Colijn en Kevin Krieger tilde de voorsprong naar 0-3. Twee minuten voor tijd was Michiel van der Weele het eindstation na een heerlijke aanval van Colijn en hij zorgde voor de 1-3-eindstand. Puzzel ouderwets gezellig mee en win deze perfecte alleszuiger van Karcher! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl "g.ST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49