Korfballers bewaren op WK 281 sport Baansprinters tellen Record MtltaÜ niet mee in Astana WK KORFBAL De Nederlandse korfballers halen op het WK niet hun niveau. Pas in de finale tegen België begint de de WK-f,na,e werden 58 machine te draaien, waarmee de titel een feit wordt. verbetering van het vorige record (34). Zesde titel voor David bij WK squash Fraaie slotrace Casey Stoner Moeizame rentree van Ian Thorpe Scherpenisse in voorlopige selectie Veldrijders heersen op EK doelpunten gemaakt. Een ruime De Nederlandse korffballers vieren feest na de overwinning op België. foto Inge Privé maandag 7 november 2011 ROTTERDAM Nicol David heeft voor de zesde keer in haar loopbaan de wereldti tel squash veroverd. In de finale was de Maleisische in Rotterdam met 11-2 11-5 11-0 duidelijk te sterk voor de Engelse Jenny Duncalf. David hield zaterdag de Australisch/Nederlandse Natalie Grinham uit de finale. Bij de mannen greep de Engelsman Nick Matthew de titel. Hij was in de finale te sterk voor de Frans man Grégory Gaultier: 6-1111-9 11-6 11-5- VALENCIA Motorcoureur Casey Stoner heeft het WK in de MotoGP in stijl afge sloten. De Australische wereldkam pioen drukte zijn voorwiel in de slotrace in Valencia 0,015 seconde eerder over de finishlijn dan Ben Spies. De Italiaan Dovizioso werd derde. De Spanjaard Nicolas Terol greep in Valencia de wereldtitel in de 125CC. Hij werd tweede en profi teerde van de val van zijn Franse ri vaal Zarco. De Duitser Bradl mocht zich zaterdag al kampioen noemen in de Moto2. SINGAPORE De Australische zwemmer Ian Thorpe is er niet in geslaagd bij de wereldbekerwedstrijd in Singapore de finale van de 100 meter vlinder slag te bereiken. De vijfvoudig olympisch kampioen strandde met een tijd van 54,09 op een derde plaats in zijn serie en als elfde in eindrangschikking. De beste acht kwalificeerden zich voor de eind strijd. Thorpe maakt in Singapore zijn rentree na een afwezigheid van vijf jaar. Op de 100 meter wisselslag fi nishte hij als zevende in de finale. BEEKBERGEN Melissa Scherpenisse uit Sint Anna- land is één van de veertien Neder landse turnsters die in aanmerking komen voor het testevent, in janua ri in London. In dat testevent kan de Nederland se ploeg zich kwalificeren voor de Olympische Spelen. De geblesseer de topper Céline van Gerner is ook in de voorselectie opgenomen. Zes turnsters plus één reserve rei zen begin januari naar Londen. Ne derland moet in het toernooi bij de beste vier eindigen. LU CC A De Nederlandse veldrijders hebben de Europese kampioenschappen in het Italiaanse Lucca oranje ge kleurd. Bij de vrouwen, beloften en junio ren eisten de renners de gouden medaille op. Daphny van den Brand prolongeerde de titel bij de vrouwen. Lars van der Haar en Ma- thieu van der Poel maakten hun status als favoriet bij respectieve lijk de beloften en junioren waar. Van den Brand bleef het Franse tweetal Pauline Ferrand Prevot en Lucie Chainel-Lefevre voor. ASTANA - De eerste wereldbeker wedstrijden van het seizoen toon den opnieuw aan dat de positie van de Nederlandse baansprinters zorgelijk is. Willy Kanis en Teun Mulder, de boegbeelden nadat Theo Bos de baan had verruild voor de weg, strandden in Astana op het sprinttoemooi al in de kwa lificaties. Kanis, de nummer vier van de Spe len in Peking, kon zaterdag na de 200 meter met vliegende start met de 17e tijd al weer terug naar het hotel. Slechts voor de beste zestien sprintsters was er een vervolg. Een dag later liet ze de kans op revan che liggen op de keirin. Via de her kansingen bereikte Kanis de halve eindstrijd maar daarin was haar rol (6e in haar heat) marginaal. Bij de sprintende mannen was Hu- go Haak het enige lichtpuntje. De pas twintigjarige pistier uit Vianen bereikte de finale op keirin. Daar in moest hij genoegen nemen met de zesde en laatste plaats; ver ach ter winnaar Christos Volikakis uit Griekenland die de Brit Chris Hoy achter zich hield. De duurrenners behaalden hun successen vrijdag al met goud voor de achtervolgsters en brons voor hun mannelijke collega's. In het weekeinde voldeed Kirsten Wild met de vijfde plaats op het om nium aan de eis van NOCNSF tot vormbehoud. Eerder had ze zich al genomineerd voor de Spelen met de derde plaats op de WK. Bij de mannen ziet Tim Veldt con currenten links en rechts passeren. Hij werd lie. Jenning Huizenga kwam op de achtervolging iets meer dan 0,3 seconde tekort om te mogen strijden om het brons. NEW YORK - Dolblij viel hij zijn Ne derlandse manager Gerard van de Veen na de finish in de armen. Ge offrey Mutai bewees gisteren met een ijzersterk parkoersrecord in de prestigieuze marathon van New York (2.05.06) dat hij volgend jaar niet mag ontbreken op de Olympi sche Spelen in Londen. Mutai won eerder dit jaar op impo sante wijze de marathon van Boston, waar hij een niet eerder ge lopen tijd van 2 uur, 3 minuten 2 seconden neerzette. Door het aflo pende parkoers in Boston kreeg die prestatie niet het predikaat we reldrecord. Met zijn zege van giste ren, waarbij het tien jaar oude re cord van de Ethiopiër Tesfaye Jifar met ruim 2,5 minuut werd verpul verd, verzekerde de 30-jarige Keni- aan zich ook van een bonus van ruim 330.000 euro als winnaar van het klassement van de 5 'Majors' in de marathonwereld. Daarnaast incasseerde hij 200.000 dollar (132.000 euro) voor de winst en parkoersrecord. Mutai liet zien dat hij degene is die het huidige wereldrecord van Patrick Makau (2.03.38) in de toe komst moet kunnen bijstellen. In New York, waar ruim 47.000 lo pers de 42e editie afwerkten, start ten de lopers onder goede omstan digheden. De toppers bleven lang bij elkaar. Na ruim 33 kilometer versnelde Mutai, die vorig jaar in Rotterdam als tweede finishte en in 2008 en 2009 de marathon van Eindhoven won. De rest van de kopgroep was di rect gezien. Emmanuel Mutai ein digde als tweede. Hij gaf 1 minuut en 22 seconden toe op zijn landge noot. De Ethiopische atlete Firehiwot Dado won bij de vrouwen in een persoonlijk record van 2.23.15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46