Sport PZC Ajax onderuit in Utrechtse veldslag 25 34 en 35 30 en 31 DOELPUNTENFESTIVAL Ajax-trainer Frank de Boer is verbijsterd na 6-4-nederlaag in de Galgenwaard Zeldzame score voor Ajax 6 Gedroomd afscheid voor Mady Tims Toppaard Hickstead overleden in Verona Thijsje Oenema is openbaring bij NK afstanden Hoek en Kloetinge maken het zichzelf moeilijk Maandag 7 november 2011 Tip? sport@pzc.nl door Jop van Kempen UTRECHT - Trainer Frank de Boer was 'verbijsterd' over zijn eigen elf tal na de 6-4-nederlaag tegen FC Utrecht Ajax maakte pupillenfou- ten. „Kenneth Vermeer speelt vol gende keer gewoon weer, maar hij beleefde tegen FC Utrecht niet zijn gelukkigste wedstrijd", zei De Boer eufemistisch. De doelman van Ajax stond symbool voor de defensieve zwakte van Ajax. Twee keer leverde Vermeer een bal zo maar in bij een tegenstander en twee keer leverde dat een doel punt op: de 5-3 van uitblinker Na- na Asare en de 6-4 van Anouar Ka li. Ook bij een kopgoal van Daan Bovenberg (3-3) ging Vermeer niet vrijuit. Vermeer was niet de enige die blunderde. Ook Jan Vertonghen liet een steek vallen toen hij het Zambiaanse krachtmens Jacob Mu- lenga even uit het oog verloor: 4-3. Dat gebeurde in een fase die hoog zal eindigen in ranglijst van 'de knulligste minuten van Ajax ooit'. In 360 tellen verruilde Ajax door persoonlijke fouten een 3-2-voor- sprong voor een 5-3-achterstand. „Tien, tien, tien", juichte de Utrecht-aanhang r.a die krankzin nige ommekeer. Dat er daadwerkelijk tien doelpun ten vielen, geeft al aan wat voor een middag het was. Bij de jeugd en de lagere klassen van het ama teurvoetbal komen uitslagen als 6-4 geregeld voor. Als er ook in het profvoetbal tennisuitslagen op het scorebord verschijnen, is het een wedstrijd geweest waarbij be- ginnersfouten zijn gemaakt. De Boer was al eens 'boos', 'woe dend' en 'teleurgesteld' over zijn elftal. 'Verbijsterd' is nieuw. Maar die reactie was goed te begrijpen, want tussen de blunders door voetbalde Ajax goed in de Galgen waard. Utrecht speelde agressief en opportunistisch, maar in delen van de wedstrijd kwam Ajax be hendig onder de druk vandaan. De twee doelpunten van Dmitri Bulykin (1-0, 3-2) en de kopgoal van Eriksen (5-4) ontstonden na prima combinatievoetbal. Na twaalf wedstrijden heeft Ajax De ploeggenoten Gregory van der Wiel (links) en Miralem Sulejmani lopen elkaar in de weg. Het was bij vlagen illustratief voor het spel van Ajax. foto Stanley Gontha/ANP al een achterstand van elf punten op AZ. Bovendien moeten de Am sterdammers ook FC 1\vente (vijf punten), PSV (vijf) en Vitesse (één) voor zich dulden. Met zo'n achterstand en zoveel kapers op de kust is prolongatie van de landsti tel alleen nog met kunst- en vlieg werk mogelijk. Dat Ajax in vergelij king met AZ (twintig versus acht) en andere clubs veel doelpunten om de oren krijgt, maakt het er evenmin makkelijker op. De sof in Utrecht is voor De Boer echter geen reden om zijn aanvallende fi losofie te veranderen. Ajax kreeg gisteren tegen FC Utrecht (6-4) pas voor de zevende keer zes goals tegen in het betaalde voetbal. De drie recordscores zette Feyenoord neer in de tijd dat de clubnaam nog met een lange ij werd geschreven. PSV (2x) en MW tekenden voor de andere nederlagen met minimaal zes tegengoals. goals tegenstander uitslag seizoen ;9 fUSSSSl V\9 Feijenoord 9-5 60/61 III 7 an lil 16 6 FC Utrecht 6-4 11/12 Mwm WÉSË PSV 6-2 08/09 6 Willem Adriaansens SHAOXING Met de wereldtitel kreeg korfbal- ster Mady Tims zaterdag in China haar gedroomde afscheid. De 35-ja- rige routinier speelde in de finale tegen België (32-26-zege) haar laat ste wedstrijd voor Oranje. „Dit is helemaal top", jubelde Tims na af loop. „Het is precies gegaan zoals ik had gehoopt Ik kreeg als aan voerster als eerste die mooie gou den beker in mijn handen." Tims stopt niet met clubkorfbal. pagina 28 en 29: Korfballers bewaren beste voor het laatst VERONA Tijdens de wereldbekerkwalificatie in Verona is gistermiddag de hengst Hickstead plotseling overle den. De Canadese springruiter Eric Lamaze werd met dit in Nederland gefokte dier, geboren in 1996, in 2008 in Hongkong olympisch kam pioen en won in zijn rijke carrière tal van Grote Prijzen. Lamaze had in de Italiaanse plaats net de arena verlaten, met een springfout, toen zijn paard bezweek, vermoedelijk aan een hartaanval. De wedstrijd werd gestaakt. MEEST GELEZEN 1. Hoek boekt zwaarbevochten zege 2. Groeneveld stopt bij Arnemuiden 3. Kloetinge onderuit bij Excelsior M. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl IIQimQgmimgmgg* HIHEEQSIMS9HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43