Watersport onderbelicht in plannen Zonnemaire dankt op 141 zeeland Alcoholbus in Zierikzee 'Aanleggen Kustlab in Tureluur niet haalbaar' 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NLl /7\ AutoTeam Boeren in en rond Zonnemaire richten in de kerk een oogsttafel in. Met muziek, schilderijen en een dienst dankt de Hervormde Kerk God voor deze gaven. Veiling sieraden maandag 7 november 2011 GOEDEREEDE Kritiek op economische visie door Ton van den Nouweland goedereede - Watersport is het on dergeschoven kindje in de nieuwe economische visie van de gemeen te Goedereede. Dat blijkt uit in- spraakreacties van de georgani seerde recreatieondernemers, de VW en Marina Port Zélande. Verder lezen de drie organisaties in de nota te weinig over de ont wikkelingen op de Brouwersdam. Dat laatste geven B en W ruiterlijk toe. In het uitvoeringsprogramma komen wel enkele initiatieven aan bod die betrekking hebben op Goedereede, maar het ontbreekt aan een overzicht. Dat de watersport onderbelicht is gebleven wijten B en W aan het feit dat de nieuwe visie is geba seerd op een eerder beleidsdocu ment waarbij de watersport niet is omschreven. B en W maken de cri tici erop attent dat in de visie wel wordt ingegaan op de verbinding van Grevelingen en Haringvliet. De Veero, de vereniging van recrea tieondernemers, wijst twee in de visie genoemde bijdragen aan de gemeente op voorhand af De ge meente zag graag to.ooo euro over gemaakt voor het formuleren van een strandbeleid. Verder is de Veero om 20.000 euro gevraagd voor het schrijven van beleid voor de woonkernen. Het maken van beleid betalen we niet want dat is een taak van het gemeentebestuur, meent de Veero. Meebetalen aan de uitvoering van strandbeleid willen de ondernemers wel overwegen. De VW en het Innovatieplatform vinden het raar dat de VW 'zich in moet spannen om de kerkelijke kwaliteiten voor het toerisme te benutten.' Het gaat echter 'meer om de intentie tot samenwerking' antwoorden B en W op deze kri tiek. Overigens pleiten verschillen de organisatie voor verruiming van de regels rond de zondagsrust. In de nieuwe visie zien B en W het toerisme als bindende factor voor de economische sectoren. Daarbij wordt gedacht aan een in formatiepunt over visserij in de ha ven van Stellendam, zorgboerderij en en een agrarische safari. B en W zien ook graag meer hotels en appartementen. Campings zijn er genoeg. Ook in de horeca moet een balans worden gevonden. Er is te weinig van in de zomer en te veel in de winter. Initiatieven die dit spagaat kunnen overbruggen worden verwelkomd. zierikzee - De alcohol- en drugs bus van Indigo Preventie doet mor gen Zierikzee aan. Medewerkers van Indigo, een afde ling van de GGD, geven in de groe pen 7 en 8 van de Zeeuwse basis scholen voorlichting over de geva ren van tabak, alcohol, ener- gy-drinks en drugs. De Zeeuwse campagne 'Laat ze niet (ver-)zuipen', is nu een jaar bezig en is erop gericht het drank gebruik onder jongeren te vermin deren. Uit de Jeugdmonitor Zee officieel Opel Dealer 1 LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Aulomotions Groep Goes Vlissingen DANKBAARHEID VOOR DE OOGST door Ton van den Nouweland De knolselderij staat nog op het land, maar de aardappels zijn binnen. De Her vormde Kerk van Zonnemaire dankt God hiervoor op eigen wijze met het Oogstpalet van Klank en Kleur. Die traditie vond afgelopen week einde voor de elfde keer plaats. De eerste woensdag van november is de eigenlijke Dankdag. „Maar veel kerken houden de dankdienst voor gewas en arbeid op zondag. Wij maken er drie dagen van," legt de 48-jarige pastor Ruud Baas uit. Het Oogstpalet werd vrijdag ge opend door harmonie Nut en Uit spanning, zaterdag waren er orgel bespelingen en 's avonds trad het streekkoor Ruach op. Aan de wan den van de kerk waren schilde rijen van de Creaclub van dagcen trum Brugzicht uit Zierikzee te zien. Waarmee het oogstfeest een stevig cultureel accent krijgt, „Of het'nu gaat om landbouwproduc ten of ffiuziek; het zijn allemaal gaven van God aan de mens", schetst Baas het verband tussen landbouw en cultuur. De Zonnemairse formule is be dacht door Baas' voorganger domi nee Wim Schaap. Een tiental vrij willigers onder leiding van Baas ontwikkelt die verder. „We willen elk jaar iets anders. We kijken nu al om naar een leuke expositie voor volgend jaar." Zonnemaire staat bekend om de vele kunstenaars die er wonen. Maar de meeste van hen hebben niet zoveel met de kerk. „In elk ge val niet zoveel, dat ze hier een ex positie zouden willen houden," moet Baas toegeven. „Al hebben we in het verleden toch wel ie mand uit Noordgouwe en,een oud-inwoner van Zonnemaire als exposant gehad." Een niet over het hoofd te ziene at tractie achterin in de kerk is grote oogstafel. Baas: „Alle kool, bieten, aardapppels en uien die daar op lig gen zijn geleverd door boeren uit de omgeving. Dit jaar is er een overdaad aan tulpenbollen. Het zijn er zoveel dat we een deel huis-aan-huis hebben verkocht. Dat heeft inmiddels vierhonderd euro opgeleverd voor het onder houd van de kerk." In de dienst gisteren heeft Baas verteld over de tien broers van Josef die naar Egypte reisden om voedsel te kopen vanwege de hongersnood in Kanaan. „Zijn broers herkenden hem niet, maar Josef heeft ze toch gevoed." Baas zette het Bijbelverhaal in het actue le kader van de economische cri sis. „Wat zijn onze vooruitzichten? Ik denk dat we moeten vertrou wen op God die ons alles geeft." Schoolkinderen bezorgden giste ren na de dienst fruitmandjes bij de ouderen van Zonnemaire. Baas: „Want de oogst, die delen we met elkaar." land van oktober blijkt dat scholie ren momenteel minder drinken en roken dan in 2007. Landelijk is deze trend niet waargenomen. De Amerikaanse schoolbus van In digo toert deze week ook door de gemeenten Goes, Borsele, Reimers- waal en Noord-Beveland. In Zierikzee stopt de bus tussen 9.00 en 14.30 uur bij achtereenvol gens de J.L. de Jongeschool, 't Kof schip, de St. Willibrordus, de Theo Thijssenschool en basisschool Bin nen de Veste. Leander (3 jaaren Anne-Lize (1,5 jaar) van den Ouden uit Oosterland met een van de fruitmandjes die gisteren zijn verspreid onder de ouderen van Zonnemaire. sBsnssBEssaea door Melita Lanting Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naarCarVillage aan de Pearyweg te Goes. zierikzee - Het kustlaboratorium in natuurgebied Tureluur bij Zie rikzee realiseren is niet haalbaar. Die boodschap gaf directeur Mar tin Hemminga van het Zeeuws Landschap mee aan raadslid Wout van den Berg. „Het was een heel prettig gesprek", zegt Van den Berg. „Maar de grond bij Burgh- sluis is aangekocht en het zou de subsidie van de Postcodeloterij in gevaar kunnen brengen." Van den Berg opperde onlangs het idee om het kustlab te bouwen in Tureluur bij Zierikzee in plaats van op de ge plande locatie in de polder bij Burghsluis. Daarmee zouden twee vliegen in één klap geslagen kun nen worden. Door Rijksbezuinigin gen staat de inrichting van nieuwe natuurgebieden onder druk en bin nen de agrarische wereld is ver deeld gereageerd op de komst van het Kustlab bij Burghsluis. Volgens Van den Berg heeft het gesprek toch een positief resultaat gehad. „Het Zeeuws Landschap gaat er over nadenken om samen te wer ken met andere partijen." Volgens Van den Berg is het onont koombaar dat bij de inrichting van nieuwe natuur de organisaties meer samenwerken, omdat de geldkraan deels is dichtgedraaid. goes - Bij VenduHuis De Jager aan de Van der Spiegelstraat in Goes wordt morgen vanaf 19.00 uur een collectie streeksieraden en ge bruiksvoorwerpen geveild. Het gaat onder meer om gouden krul len en bloedkoraal. Vandaag is het van 16.00 tot 20.00 uur kijkdag. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38