Zeeland PZCU Renessenaar wil vergunning terug SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 WIETKWEKERIJ Shoarmazaak en visrestaurant Korte Reke gesloten 16 en 17 Veel volk op de been voor vrijlating zeehondjes Rijbewijs kwijt door te veel drank Dorcas haalt 440 dozen met voedsel op Automobilist (26) parkeert auto in sloot almanak Crea Zonnemaire dankt op zijn eigen wijze voor de oogst Maandag 7 november 2011 Drie beginnende Zeeuwse regisseurs in finale Filmstars Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland renesse - De eigenaar van shoar mazaak King Kebab en restaurant De Vismijn aan de Korte Reke in Renesse wil zijn horeca-vergunnin- gen terug. De burgemeester van Schouwen-Duiveland trok die in, nadat in mei een wietkwekerij was ontdekt boven De Vismijn. „De gemeente denkt te weten dat de eigenaar/exploitant van die za ken betrokken was bij de wietkwe kerij, maar dat is niet zo", zegt mr. Rini Moeliker, raadsman van de Renesser horeca-exploitant. „Mijn cliënt wist niet dat er een kwekerij was. Criminineel handelen kan hem niet worden aangerekend en daarom zijn de vergunningen ten onrechte ingetrokken." De 28-jarige Renessenaar en zijn advocaat zijn in beroep gegaan te gen het besluit van de burgemees ter. Morgenmiddag wordt de zaak be handeld in de gemeentelijke be- zwarencommissie. Raadsman Moe liker meent een sterke zaak te heb ben: „Dat de vergunningen ten on rechte zijn ingetrokken kunnen we hard maken. De verdachte in deze zaak is immers veroordeeld. Mijn cliënt niet." Als getuige voert Moeliker morgen de veroordeelde man op. Burgemeester Gerard Rabelink wil niet inhoudelijk reageren op het bezwaar van de Renessenaar: „Ik ga niet vooruitlopen op het ver weer van onze juristen. Over za ken die onder de rechter zijn, doe ik sowieso geen uitspraken." De exploitant heeft eerder bij de Middelburgse rechtbank gepro beerd zijn vergunningen terug te krijgen. „Daarbij is de gemeente in het gelijk gesteld," is het enige dat Rabelink kwijt wil. De Inval aan de Korte Reke in Re nesse vond op 10 mei dit jaar plaats. Met hulp van Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente Schouwen-Duiveland ontmantel de de politie de hennepkwekerij. De 28-jarige man uit Renesse en de Oost-Souburger werden gearres teerd. De kwekerij zat boven het vis restaurant, de Renessenaar woon de boven de shoarmazaak. De aan getroffen 96 marihuanaplanten en de bijbehorende apparatuur wer den vernietigd. RENESSE - „Hallo meneer, wilt u even opzij gaan? Wij zien niks", klonk het op het strand bij Renesse. Daar werden zaterdagmiddag vijf zeehonden vrijgelaten na hun herstel bij de Zeehondencrèche in Pieterburen. Ze werden eerder als 'huilers' aangetroffen op de stran den van Renesse, Hoedekenskerke en Hoek van Holland. De gebeurtenis trok naar schatting vier- tot vijfhonderd belangstellenden. De vier in Zee land gevonden zeehonden zijn voor 3500 eu ro geadopteerd door het spinningevenement Beachcycling Renesse. Daarom hadden ze de namen van de organisatoren gekregen. Na hun vrijlating kozen Sunny, Claire, Ellen, Ralph en (Hollander) Sylke onmiddellijk het ruime sop. foto Ronald den Dekker zie ook video www.pzc.nl SCHARENDIJKE Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland heeft zaterdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. De man werd rond 23.00 uur aange houden aan de Platteweg, nadat hij daarvoor een feestcafé had be zocht. Bij de blaastest scoorde de man een F. Bij een latere meting bleek dat hij 3,4 keer de maximaal toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. SCHOUWEN-DUIVELAND De christelijke liefdadigheidsorga nisatie Dorcas heeft bij een actie za terdag 440 dozen voedsel ingeza meld. Vrijwilligers van Dorcas ston den op twintig plaatsen - veelal winkels - op het eiland, en vroegen mensen om verpakte etenswaar. De voedselactie van Dorcas werd ook op andere plaatsen in het land gehouden. Begin december ver trekt een konvooi vrachtwagens met voedselpakketten naar Oost- Europa. OUWERKERK Aan de Nieuwe Noorddijkseweg - tussen Zierikzee en Ouwerkerk - is gisterochtend een 26-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive land met zijn auto de sloot in gere den. Het ongeval gebeurde rond half drie in de nacht van zaterdag op zondag. Hoewel hulpdiensten aanvankelijk dachten dat de man in zijn auto bekneld zat, bleek dit niet het geval. Wel had hij te veel gedronken en daarom maakte de politie proces-verbaal op. Tip? redactie@pzc.nl Met zijn zessen betraden ze de coupé. Goed bewaarde dames in op perbeste stemming. Ze hadden een dagje aeabeurs genoten en aan het geluidsniveau te horen was er vo.or, tijdens of na de activiteit duidelijk ook nog tijd geweest om de inwendi ge mens met iets vloeibaars te verster ken. De dames installeerden zich breed voorzien van ruim gevulde tasjes en andere monstertjes met een plof in defauteuils. En de verhalen barsten los. Eén van hen voerde het hoogste woord en liet de hele coupé meegenie ten. Ze merkte de stijgende irritatie en besloot dat de aanval de beste ver dediging zou zijn. Haar stem schal de: „ja sorry mensen, ik heb last van ouderdoms-adhd." Zelfkennis, een mooie zaak. Maar de meeste medereizigers waren NS dankbaar geweest voor een stilte coupé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37