Zeeland PZCL Grond Clingedijk vervuild met asbest Leutvorsten bekend ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 FIETSPAD Flinke financiële tegenvaller voor gemeente Hulst bij aanleg fietspad Sint lansteen - Heikant Swingende aftrap van HeadCandy dansfeest Hardrijders moeten rijbewijs inleveren Rijbewijs kwijt na rijden met alcohol Weer coniferenhaag in brand gestoken 'Je bent best tevreden en dan zeggen ze dat het vies is' Maandag 7 november 2011 Drie beginnende Zeeuwse regisseurs in finale Filmstars Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - Bij de werkzaam heden voor de aanleg van het fiets pad tussen Sint Jansteen en Hei kant is een grote hoeveelheid met asbest vervuilde grond aangetrof fen. Dat betekent een financiële strop voor de gemeente Hulst, die nog niet weet hoe de opruimkos- ten betaald moeten worden. Zoals het er nu naar uitziet moet er meer dan 1800 kubieke meter vervuilde grond bij de Clingedijk worden afgevoerd. Bij het voorbe reidend onderzoek werden vorig jaar geen sporen van asbest gevon den, maar toch kwamen er in au gustus tijdens de graafwerken al stukken asbestplaat boven. „Die zijn opgeruimd en het werk is ver der gegaan", zegt wethouder Clen de Kraker. „We dachten dat het bij enkele tientallen kubieke meters vervuilde grond zou blijven, maar nu blijken er in een aanzienlijke hoeveelheid grond asbestschilfers te zitten. De omvang is pas deze week duidelijk geworden." Op dit moment liggen de werk zaamheden aan het fietspad, dat de gemeente Hulst en het water schap samen aanleggen, nog stil. De Kraker verwacht dat er binnen kort echter weer begonnen kan worden. „We hebben even ge wacht om ons te beraden hoe we de vervuilde grond zullen saneren, ter plaatse de grond zeven of afvoe ren naar elders." Inmiddels is duidelijk dat afvoeren van de vervuilde grond het goed koopste alternatief is. Dat gaat een paar ton kosten. De gemeente Hulst moet daarvan 165.000 euro ophoesten. De Kraker: „Daar heb ben we geen specifiek budget voor, dus dat zullen we binnen de gemeentebegroting moeten zoe ken. We zijn er nog niet uit. We vinden wel eens meer asbest bij werkzaamheden, maar dit is se rieus veel." Het fietspad kost 400.000 euro en wordt gezamenlijk betaald door de gemeente, het waterschap en de provincie en met een groot be drag aan Europese subsidie. Het zou de gemeente in totaal 25.000 euro kosten. De Kraker: „We dach ten voor een bescheiden bedrag een hartstikke leuk project te heb ben voor de leefbaarheid in Hei kant en Sint lansteen en dan krijg je zo'n tegenvaller." De berg vervuilde grond is voorlo pig neergelegd in een weiland bij Heikant. Er zit nog zo'n 500 kubie ke meter vervuiling in de bodem. HULST - De reeks HeadCandy dansfeesten in Hulst kende zaterdag een geslaagde aftrap. Op de eerste editie, met klinkende namen als DJ Baz, gitarist Mitch de Vries, Troller Ine en MC leeman, kwamen zo'n 250 jongeren af. Die maakten er in bar de Jonkvrouw en Jonk heer, waar ze bij binnenkomst werden getrak teerd op een 'welkomstshotje', een gezellige boel. „Het is precies wat we ervan verwacht hebben", zet mede-organisator Peter Bogaert. „De bezoekers waren enthousiast, maar ook de artiesten." Het dansfeest is georganiseerd omdat er voor de jeugd in het Hulster uit gaansleven weinig te beleven valt. Zaterdag 17 december is de volgende editie van de HeadCandy party. foto Mark Neelemans WESTDORPE Bij snelheidscontroles aan de Oost- poortweg in Westdorpe en Sas van Gent moesten vrijdagavond en -nacht twee automobilisten hun rij bewijs inleveren. Een 25-jarige auto mobilist uit Temeuzen kwam met een gecorrigeerde snelheid van 155 kilometer per uur voorbij racen, terwijl de maximumsnelheid daar 80 kilometer per uur is. Bij een 22-jarige Temeuzenaar werd een ge corrigeerde snelheid van 137 kilo meter per uur gemeten. TERNEUZEN Een 64-jarige automobilist uit Ter- neuzen moest vrijdagavond zijn rij bewijs inleveren omdat hij dron ken achter het stuur zat De man stond met zijn auto stil op de Trac- taatweg. Toen agenten, die voorbij reden, keerden om hem te controle ren reed de man weg. Hij reed slin gerend tussen twee rijstroken heen en weer en kwam in een bocht bijna in aanrijding met een hem tegemoet komende auto. Hij had 4,2 maal teveel gedronken. TERNEUZEN Opnieuw vloog vrijdagavond in Temeuzen een coniferenhaag in brand. Even na tien uur in de Klap rooslaan. De brandweer was snel ter plaatse en kon voorkomen dat de vlammen de nabijgelegen wo ning bereikten. De heg liep wel flinke schade op. Vorige maand vat ten ook coniferenhagen op twee an dere plaatsen in Terneuzen vlam. In maart waren er ook al veschil- len coniferenbranden. Alle bran den zijn vermoedelijk aangestoken. LAMSWAARDE/PHIUPPINE - Prins Leut (John Fassaert) en Prins Mar- nix de Eerste (Mamix Juriëns) zwaaien ook het komende carna valsseizoen de scepter over respec tievelijk de Lamsoren in Lams- waarde en de Mosselkrauwers in Philippine. Beide hoogwaardig heidsbekleders werden zaterdag avond in hun leutbolwerk gepre senteerd. In Philippine nam Mar- nix in zaal Marinet voor de twee de keer het voortouw. Verder werd Bart de Volder als jeugdprins geko zen en Lindsey Goethals als jeugd- prinses. De Mosselkrauwers zoe ken nog enkele liefhebbers om de tot nu toe onvolledige raad van elf aan te vullen. Prins Leut werd in café de Lamso ren voor zijn vijfde ambtsperiode in een ludieke vakantiestemming gepresenteerd. Na de bekendma king namen de feestneuzen alvast een voorproefje op het zottenfeest met een hot summer night party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31