Flexwerken lucratief Grond kost gemeenten veel geld Smullen en spelen? PZC 4 8 RAPPORT Verdubbeling aantal 'Nieuwe Werkers' levert zeker 2 miljard euro op 25 NIEUWS GETIPT VOOR U 50% korting Gestrande automobilist zoekt op scooter benzinepomp aan A12 mnMM rearti<*: Actie in Terneuzen tegen kapitalisme Bosverbod voor 'foute' jagers bepleit MAANDAG 7 november 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang Griekenland vervangt regering FC Utrecht wint in doelpuntenfestijn van Ajax los nummer 1,60, zaterdag 2,40 ■■■■■■■Mi DEN HAAG - Wanneer het aantal flexwerkers verdubbelt naar ander half tot twee miljoen mensen, le vert dat een economische winst op van ten minste 2 miljard euro. Bovendien zijn er dan minder files en minder verkeersslachtoffers, waardoor de ziekenhuiskosten da len en het wegenonderhoud kan worden verminderd. De uitstoot aan schadelijke uitlaatgassen en fijnstof gaat eveneens omlaag, ter wijl werken op die manier beter te combineren valt met zorgtaken en mantelzorg. Dit staat in een rap port van adviesbureau Pricewater- houseCoopers (PwC), dat in op dracht van de Stichting Natuur Milieu is gemaakt en vandaag wordt gepresenteerd. Dit gebeurt tijdens een manifesta tie in Utrecht, waar minister Maxi me Verhagen (Economische Za ken) het startschot geeft voor een krachtig offensief om 'Het Nieuwe Werken' (in plaats van flexwerken) impulsen te geven. Het initiatief wordt breed ondersteund door een groot aantal organisaties. „Meer flexwerken levert aan alle kanten winst op. Dat is fantastisch in tij den van crises, wanneer het geld schaars is. Het scheelt zomaar 1 tot 1,5 procent van ons bruto nationaal product", stelt Tjerk Wagenaar, di recteur van Natuur Milieu. Niet alle banen zijn echter even ge schikt voor flexwerken, realiseert WALCHEREN Wagenaar zich. „Voor de caissière bij Albert Heijn is dat lastig, maar je kunt wel haar werkrooster flexi beler maken", zegt hij. Andere na delen kunnen zijn dat niet ieder een even goed kan omgaan met ei gen verantwoordelijkheid. Nederland telt 800.000 flexwer kers. Naar schatting de helft: van de beroepsbevolking (7,6 miljoen men sen) kan volgens Wagenaar gemak kelijk variëren met werktijd en werkplek. door Marcel Modde MIDDELBURG - De gemeentelijke grondbedrijven lijden dit jaar mil joenen euro's verlies. Uit een in ventarisatie van de PZC blijkt dat de stagnatie van de woningbouw nagenoeg over de volle breedte een diepe bres slaat in de verwach te opbrengsten uit woningbouw plannen. Vooral de grote gemeenten krijgen een klap. De grondverkoop in am bitieuze uitbreidingsplannen in Vlissingen, Middelburg en Goes gaat veel minder hard dan waar bij de opzet van die projecten van uit was gegaan. Toch valt de schade in Zeeland uit eindelijk per saldo nog mee, ver wacht Frank ten Have van finan cieel adviesbureau Deloitte. In krimpregio's is eerder geantici peerd op een teruglopende belang stelling voor nieuwbouwlocaties. „Die behoudende politiek betaalt zich nu uit." Een sterke regierol van de provin cie in de verdeling van de zogehe ten wooncontingenten en het tem po waarin nieuwbouw moet plaatsvinden, is volgens Ten Have cruciaal om de situatie enigszins in de hand te houden. Volgens Deloitte moet landelijk rekening worden gehouden met verliezen die oplopen tot 2,9 mil jard euro. Vorig jaar werd al voor één miljard euro aan verlies inge boekt. pagina 2 en 3: gemeenten zien winst op grond verdampen Ja dat kan! Spaar nu voor 50% korting op puzzels en spellen van Jumbo met Friesche Vlag Vla en Pap. of win elke dag een spellenpakket ter waarde van 160.-1 Meer weten? www.frieschevlag.nt/vers Snaar mor r op Jumbo puzzels ryA- enspelieir Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in de 20 regionale dagbladen van NRP media en Wegener Media (bereik 4.4 miljoen lezers) E:info@nrp.nl TERNEUZEN - Sympathisanten van de Occupy-beweging hebben zaterdag ge demonstreerd voor het stadhuis in Terneuzen. Christa van der Heide (mid den) uit Westdorpe en Christel van den Dobbelsteen uit Terneuzen uitten hun ongenoegen over het kapitalistische systeem, dat volgens hen de finan ciële crisis veroorzaakt. Christels man Kees (r) geeft de dames morele steun en brengt ze koffie. Occupy-demonstranten zijn vooral bekend van hun tentenkampen in grote steden. Christa: „Dat is ver weg, dus wij wilden toch ook in Terneuzen wat doen. We krijgen veel positieve reacties van voorbijgangers." foto Mark Neelemans GOUDA - Een 42-jarige man heeft gisteren een boete gekregen omdat hij op een elektrische scooter bij Gouda tegen het verkeer in over de vluchtstrook van de A12 reed. Hij was op de scooter gestapt om brandstof te halen, nadat hij met zijn bestelbus zonder benzine was komen te staan. De inwoner van Bergschenhoek had de scooter in zijn bus staan. Mensen van de ver keerspolitie zagen de man spookrij- den en hielden hem aan. In de bus zaten twee kinderen, van 4 en 7 jaar oud, te wachten. Het was niet de eerste keer is dat de man zoiets uithaalde. In juni vorig jaar werd hij ook al op de vluchtstrook van de A12 aangetroffen, lopend. Ook toen stond zijn voertuig zonder brandstof Nu had hij een scooter bij zich omdat hij slecht ter been is. Ik wil ook flexwerken reageer op www.pzc.nl Schaatsseizoen begint te vroeg 58% 42% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8"711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1