Zeeland Middelburg schrapt gratis strooizout n Christelijk Walchers Jongerenkoor debuteert in Nieuwe Kerk WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 EMMERTJE Verstrekking liep vorige winter volledig uit de hand door agressie van burgers Computers gestolen bij woninginbraken Drukte bij vrijlating vijf zeehonden Historisch succes fanfare Euphonia almanak Crea fflSze? Maandag 7 november 2011 Voor de wendbaarheid telt elk grammetje van de vliegtuigjes mee Drie beginnende Zeeuwse regisseurs in finale Filmstars Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Een emmertje gratis strooizout ophalen bij de gemeen te is er in Middelburg deze winter niet bij. Vorig jaar liep de verstrek king van het strooizout 'volledig uit de hand', zodat burgemeester en wethouders hebben besloten er mee te stoppen. Dit schrijven B en W in een brief aan de .gemeenteraad. Vorige win ter konden burgers bij het realisa- tiebedrijf aan de Waldammeweg gratis een voorraadje strooizout ha len. Daarbij was een limiet gesteld van één emmertje per persoon. Een aantal mensen vond dat ech ter te karig. „Onze medewerkers werden zeer agressief benaderd door burgers omdat ze maar één emmertje mochten meenemen. Er zijn dagen geweest dat er zes ton zout werd opgehaald", aldus burge meester en wethouders. De gemeente heeft maatregelen ge nomen om een tekort aan strooi zout te voorkomen. De voorraad is meer dan verdubbeld van twee honderd naar vijfhonderd ton. Ver der wordt het zout aangekocht in samenwerking met andere Zeeuw se wegbeheerders. Door als grote partij op te treden is 'een vrijwel gegarandeerde levering gewaar borgd', aldus B en W. Verder zijn er nu vier strooiroutes uitgezet voor het doorgaande ver keer en drie strooiroutes voor de fietspaden. Het strooien in de woonwijk Mor- tiere, of beter gezegd het niet- strooien, zorgde de vorige winters voor veel ergernis. Veel wegen in de wijk vallen nog onder het be heer van het bouwconsortium. De gemeente gaat nu de gladheidsbe- strijding in de hele wijk doen, ook in het deel dat nog niet in beheer is bij de gemeente Middelburg. MIDDELBURG - Meteen na de eerste oproep door musicus en dirigent Peter Wildeman, eind vorig jaar, meldden zich al tientallen belang stellenden om een christelijk jonge renkoor te vormen. „Bij de eerste repetitie in januari waren we al met tachtig mensen", vertelt koorlid Nanette Murre uit Middelburg. Zaterdagavond trad het, inmiddels 98 leden tellende Walchers Jongerenkoor, voor het eerst op in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Het begrip jongeren wordt ruim genomen. Tot half de veertig mag men zich aanmelden. Volgens Nanette Murre is de leef tijdsgroep 16 tot 22 jaar het best vertegenwoordigd. De leden komen van heel Walche ren, maar er zijn ook zangers en zangeressen uit Zeeuws-Vlaande- ren en van de Bevelanden. Een keer in de drie weken wordt gere peteerd in de Middelburgse Mor- gensterkerk. Aan het concert afgelopen zater dag verleenden een strijkersensem ble met trompet zijn medewer king. Organist joost van Belzen en Lennert Knops zorgden voor de begeleiding. Verder verzorgden het Jong Mannenkoor Jubilate en te nor Florian Poepjes een gastoptre den aan dit eerste concert van het Walchers Jongerenkoor. Op 3 december staat een tweede optreden op het programma in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het koor wil volgend jaar een cd uitbrengen. De opbrengst van de ze cd, en van de optredens, is be stemd voor de Zending Gerefor meerde Gemeenten. Q www.walchersjongerenkoor.nl Het Walchers Jongerenkoor tijdens hun eerste concert in de Nieuwe Kerk te Middelburg. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN Vrijdagmiddag is er op twee plaat sen in Vlissingen ingebroken in een woning. Uit een huis aan de Callenfelslaan werden genotmidde len, computerapparatuur, fotoappa ratuur en een spelcomputer wegge nomen. In een woning aan de Brahmslaan werd computerappara tuur gestolen. In beide gevallen was een raam van de woning opengebroken om binnen te komen. Over de totale schade kan de politie niets zeggen. RENESSE Op het strand bij Renesse zijn za terdagmiddag vijf zeehonden vrij gelaten na hun herstel bij de Zee hondencrèche in Pieterburen. Ze werden eerder als 'huilers' aange troffen op de stranden van Renes se, Hoedekenskerke en Hoek van Holland. De gebeurtenis trok hon derden belangstellenden. De vier 'Zeeuwse' zeehonden zijn voor 3500 euro geadopteerd door het spinningevenement Beachcy- cling Renesse. GOES Het fanfare-orkest van muziekvere niging Euphonia uit Goes heeft za terdag tijdens het KNFM-concert- concours in Terneuzen een histo risch succes geboekt. Zij behaalden in de eerste divisie een gemiddelde score van 90.92 op een maximum van 100 te behalen punten, het hoogste resultaat in de eerste divi sie in het bijna 125-jarige bestaan van de fanfare. Het puntenaantal was goed voor een eerste prijs met onderscheiding van de jury. Tip? redactie@pzc.nl Met zijn zessen betraden ze de coupé. Goed bewaarde dames in op perbeste stemming. Ze hadden een dagje creabeurs genoten en aan het geluidsniveau te horen was er voor tijdens of na de activiteit duidelijk ook nog tijd geweest om de inwendi ge mens met iets vloeibaars te verster ken. De dames installeerden zich breed voorzien van ruim gevulde tasjes en andere monstertjes met een plof in defauteuils. En de verhalen barsten los. Eén van hen voerde het hoogste woord en liet de hele coupé meegenie ten. Ze merkte de stijgende irritatie en besloot dat de aanval de beste ver dediging zou zijn. Haar stem schal de: „Ja sorry mensen, ik heb last van ouderdoms-adhd." Zelfkennis, een mooie zaak. Maar de meeste medereizigers waren NS dankbaar geweest voor een stilte coupé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13