u 15 reizen Golden Tulip; Denk je aan Salzburg, dan denk je aan Oostenrijk, aan bergen, aan skivakanties en aan Mozart. Marcha van Schijndel niet. Zij denkt aan The sound of music. Ze bezingt de stad van de familie Von Trapp. Exclusieve lezersaanbieding: Voordelig uit naar Drenthe! vm itii? reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 5 november 2011 T'he hills are alive with the sound of music. Bij het horen van deze onsterfelijke liedtekst ziet me nigeen Julie Andrews dansend en zingend in een glooiende al penweide. Het lied is het begin van een van de beroemdste en succesvolste films al ler tijden: The sound of music. Het verhaal van de familie Von Trapp vormde de inspi ratie voor de Broadwaymusical die Ri chard Rodgers en Oscar Hammerstein II in 1959 maakten. In 1964 werd die gevolgd door de film met Julie Andrews als Maria en Christopher Plummer als kapitein Von Trapp. Sinds vorige maand is de musical voor de eerste keer te zien in de stad die ooit als decor diende. Een happening die wordt omlijst met tal van toeristische acti viteiten, alle in het teken van de musical. The sound of music is de beste reclame die Salzburg ooit heeft gehad. Sinds het uitko men van de film reizen ieder jaar honderd duizenden fans en toeristen naar de barok ke stad in Oostenrijk om de sfeer van The sound of music op te snuiven. In stad en omgeving is er geen ontkomen aan My fa vorite things en Do-re-mi. Wandelend door de tuin van Schloss Mirabell zie je toeris ten net als de kinderen Von Trapp zin gend over de rand van de Pegasusfontein rennen, de trap op- en afspringen en hup pelen door het met klimop begroeide boogprieel. Doe - a deer a female deer, ray - a drop of golden sun, klinkt het, gevolgd door vrolijk gelach en het veelvuldig ge klik van fotocamera's. De tuin bij Schloss Mirabell, vroeger het paleis van de prins-aartsbisschop en tegenwoordig het stadhuis, is een heerlijke plek om rond te kuieren of op een bank van de zon te ge nieten. De compacte binnenstad van Salz burg ligt ingeklemd tussen de Mönchs- berg en de Kapuzinerberg. Dwars door de stad stroomt de rivier Salzach. De belang rijke bezienswaardigheden, zoals de Resi- denzplatz en de naastgelegen Domplatz, zijn te voet bereikbaar. De pleinen, om zoomd met mooie, barokke gebouwen, grenzen aan de indrukwekkende Dom, waarvan de stenen voor de bouw uit de Mönchsberg werden gehakt. In het gat dat daardoor in de berg ontstond, werd in 1693 een rijschool gebouwd, waar paarden getraind konden worden. De zogeheten Felsenreitschule (rotsrijschool), werd later Het musicalgezin Von Trapp, zoals dat in Salzburg op de planken staat. foto Salzburger Landestheater geïntegreerd in het Festspielhaus en is nu een van de hoofdpodia van de Salzburger Festspiele. Op dat podium zong het filmge zin Von Trapp Edelweiss, vlak voor de vlucht voor de nazi's. Het is een kippenvel moment als in de film de hele zaal Edel weiss Edelweiss, bless my homeland forever inzet. Edelweiss is een van de krachtigste en populairste liedjes uit The sound of mu sic. Veel mensen denken ten onrechte dat het een traditioneel Oostenrijks liedje is of zelfs het officiële volkslied. De filmcrew verbleef drie maanden in Salzburg en omgeving. De camera's draai den bij Schloss Leopoldskron (waar het ge zin uit de boot in het meer valt) en in de kerk bij Mondsee (waar Maria en de kapi tein elkaar het jawoord geven). Een druk bezochte plek is het glazen prieeltje in de tuin van Schloss Hellbrunn, het decor van Sixteen, going on seventeen, het liefdeslied dat Liesl en haar Rolf zingen. Het prieeltje zit nu op slot. Er gebeurden te veel onge lukken met toeristen die net als in de film over de bankjes dansten eri zwierden. Tijdens een stadswandeling met gids of een muzikale rondrit door de omgeving word je overstelpt met feitjes en weetjes. Sommige zijn ontroerend, andere hila risch. Zoals de vlucht van de familie Von Trapp voor de nazi's. In de film gaan ze te voet de bergen over naar Zwitserland. Het is een iconisch beeld en de perfecte afslui ting van de kaskraker. Maar de Salzburgers lachen zich rot om deze scène. Want ach ter de Untersberg, waar de Von Trappjes overheen wandelen, is geen Zwitserland te vinden. Wel lag daar het Duitse Berch- tesgaden en de Berghof, de bergvilla van Adolf Hitier. TSJECHIË SLOVENIE k Stad en omgeving Salzburg ligt in Oostenrijk, vlakbij de Duitse grens, ongeveer 950 kilometer van Utrecht. In het winterseizoen vliegt Transavia van Am sterdam, Groningen, Eindhoven en Rotterdam naar Salzburg (www.transavia.com). Salzburg biedt accommodatie in alle prijsklas sen (www.salzburgerland.com/vakantie) en is beroemd als de stad van Mozart en de Salz burger Festspiele, elk jaar in augustus. (www.mozarteum.at en www.salzburgerfest- spiele.at). Informatie over Sound of music-tours op www.panoramatours.com U verblijft 3 dagen in het gastvrije 4-sterren Golden Tulip Midden-Drenthe, centraal gelegen in het groene hart van Drenthe'. Het hotel ligt net buiten het dorp Westerbork en is omgeven door schitterende natuur gebieden met uitgestrekte wandel- en fietspaden, levendige dorpen en diverse bezienswaardigheden. Golden Tulip Midden-Drenthe beschikt over 34 kamers welke zijn voorzien van bad en douche, minibar, tv, telefoon, bureau, zitje, kluis en terras/Frans balkon. Daarnaast beschikt het hotel over een knusse lounge, gezellige hotelbar en een sfeervol a la carte restaurant "Ruyghe Venne". Er is een grote tuin met fraai gelegen terras, afsluitbare fietsenstalling en gratis parkeergelegenheid. Fietshuur in het hotel is mogelijk voor 7,50 per dag. Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u 'een korting van 58,00 p.p. en betaalt dan slechts 89,50 i.p.v. 147,50 p.p. voor onderstaand voordeelarrangement. Inhoud arrangement: 2x overnachting in luxe kamer met eigen terras/Frans balkon 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk 3-gangen dagmenu a la carte per dag 1 uur gratis gebruik van draadloos internet regioplattegrond met fietsroutes wandelroute Voorwaarden: genoemde prijs is gebaseerd op 2 personen per luxe of 1 persoon per kleine kamer. Bij verblijf op vrijdag- en zaterdagnacht geldt een toeslag van 5,00 p.p.p.n. Deze actie is geldig t/m 1 mei 2012. Reserveren kan telefonisch van 9.00 tot 17.00 uur via 0593-331444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl (de promocode voor deze kortingsactie is WGNOV11) MIDDEN - DRENTHE - HOTEL Reserveren: 0593 331 444 of online via www.gtmiddendrenthe.nl (gebruik promocode WGNOV11) Golden Tulip Midden-Drenthe I Beilerstraat 24a 9431 TA Westerbork www.gtmiddendrenthe.nl De tuin van Schloss Mirabell. foto Tourismus Salzburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 95