met ons in gesprek' G. van boven zeeland 125 TOTAALINSTALLATEUR SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! advertentie Installatiebedrijf G. van Boven, Ruim 40 jaar techniek en vakmanschap Techniek en vakmanschap gaan al ruim 40 jaar samen bij installatie-bedrijf G. van Boven te Koudekerke. Na de start in 1970 is het bedrijf steeds ge groeid en in de show room van ruim 800 m2 staat veel op het gebied van keukens, badkamers, tegels, verwarming en ook zonnecollectoren. Deze geven een aanzien lijke besparing op de gasverbruik-rekening. Onze eigen gediplomeer de vakmensen maken een mooi stuk werk van bad kamers, keukens, tegels, loodgieters, bouw- en elektrawerk, cv-ketels enz. Prachtige badmeubels en een grote keus doucheschermen vindt li in onze showroom. Om de nieuwste keukens een plaats te geven mogen er een flink aantal weg voor de prijs rond de 3000, - 5000,-. Kompleet met blad en apparatuur. Ook zijn er een aantal badmeubels met hoge kortingen in de aanbieding. Deskundig advies en betrouwbaarheid en alles onder één dak vindt u bij: 4371 BV Tramstraat 1 Koudekerke 0118-551681 zaterdag 5 november 2011 de Vluchthaven. Maar de grootse plannen die in het gemeentehuis zijn bedacht voor een bruisende overslaghaven waar zelfs container schepen hun lading zouden kun nen lossen, gaan veel bewoners veel te ver. Dan wordt de overlast van herrie door de overslag en het vrachtver keer om de spullen weg te bren gen veel te groot. Bovendien komt dan - door geldende milieueisen - de woonfunctie in het gebied in gevaar. Om burgers te beschermen tegen lawaai, stank en stof heeft de wet gever regels opgesteld. Herriemak- ende en milieuvervuilende bedrij ven mogen niet in een woonomge ving komen. Omgekeerd is het ook zo dat wo ningen soms moeten wijken om bepaalde bedrijvigheid de ruimte te kunnen geven. In Zijpe zou dat laatste kunnen ge beuren als de Vluchthaven een bruisende haven wordt waar veel stukgoed zoals stenen, staalslak- ken en andere herrie en stof ver oorzakende zaken worden overge slagen. Dan zou de gemeente de huidige bewoners moeten uitko pen en de huizen slopen. Zover is het nog zeker niet, want de gemeenteraad heeft bedenkin gen. De vluchthaven van Bruinisse moet in de ogen van de raad voor al een haven worden waar waterge bonden activiteiten plaatsvinden. Het bedrijf van Bal en de activitei ten van de mosselvissers zouden daar prima in passen. 'Een eigen Maasvlakte', zoals een van de raadsleden het plan gekscherend noemde, zou daar niet passen. Maar de bewoners zijn er nog steeds niet gerust op dat ze tot in lengte van ja ren in Zijpe kunnen blijven wo nen. Dat gevoel is versterkt omdat ze onlangs van ambtenaren te ho ren kregen dat het niet is uitgeslo ten dat door toename van de acti viteiten de milieuhinder zo groot is dat huizen moeten verdwijnen. Bewoonster Eva Kuit heeft dat on langs nog aangekaart bij de raadsle den die hier nogal verbaasd op rea geerden. „Gingen ze nou maar eens ge woon met ons in gesprek", ver zucht De Ruiter. „Ze praten met je, maar gaan gewoon door met hun eigen plannen. Je gaat naar een hoorzitting en krijgt geen ant woord. De wethouder zegt dat er alternatieven zijn. Maar vervol gens hoor je niets meer. Toen de loswal hier kwam, heb ik gelijk ge zegd dat het invloed heeft op de huizen. Ze denken natuurlijk dat ze hier rijk van kunnen worden maar dat is niet zo. Het is hier maar een klein achterlandje hoor." De Ruiter en Kuit denken dat er voor zowel de gemeente als de om wonenden veel te winnen valt als er sprake zou zijn van goed over leg. nen lossen voor de dijkverzwaring hebben we ook niet moeilijk ge daan", zegt hij. „Dat was flink hef tig, maar dat is voor de veiligheid en dan ga je niet protesteren." Het tekent de houding van de bewo ners tegenover activiteiten in de Vluchthaven bij Zijpe. Zijpe is een klein buurt schap bij Bruinisse. Het kreeg landelijke bekend heid omdat daar vroeger de veer boot naar Anna Jacobapolder ver trok, als het tenminste niet mistig was. De veerboot is al jaren weg maar tot op de dag van vandaag zijn de opstelstroken voor het ver keer nog in tact. In de haven wor den inmiddels mossels gekweekt. In de naastgelegen Vluchthaven - waar vroeger de schepen konden schuilen als het weer te bar werd - zijn ligplaatsen voor mosselkotters gecreëerd en is een loswal ge bouwd. Die loswal houdt nu de gemoede ren in het buurtschap al weer een hele tijd bezig. Bewoners zijn hele maal niet tegen alle activiteiten in met zand. foto Ronald den Dekker Scottweg 43 4462 GS Goes *0113- 272323 www.sterdome.nl Westerzicht 528 A Vlissingen Riante tussenwoning od een perceel van 132 m in.de kindvriendelijke wijk Westerzicht. De woning staat in een doodlopende straat, ideaal voor kin deren om in te spelen Winkelcentrum op loop afstand. makelaar Ons volledige woningaanbod: .funda Vraagprijs 149.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73