Lot Porgy in handen van de provincie 'Gingen ze nu maar 241 zeeland Spektakel voor beiaard en orgel op herhaling mmmm m PODIUM Inzet op 'matchingprincipe' Concert Laetare Bouman neemt relaties Volkeri over zaterdag 5 november 2011 door Raymond de Frel terneuzen - Het lot van jazzclub Porgy Bess in Terneuzen ligt in handen van de provincie. De ge meente Terneuzen legt bovenop de al eerder toegezegde 20.000 eu ro nog eens 10.000 euro, in de hoop dat de provincie hetzelfde doet. Volgens een 'matchingprinci pe' (de gemeente en provincie ge ven evenveel subsidie) komt het to taal dan op 60.000 euro. Dat is nog altijd 10.000 euro minder dan het bestuur van Porgy Bess structureel denkt nodig te hebben voor behoud van de jazztempel én de omvorming van de organisatie structuur. Daar zal het bestuur van Porgy zelf creatief mee om moeten gaan. „Ik weet nog niet of de provincie meegaat met onze be slissing en dus ook 10.000 euro extra geeft. Ik ga mijn best doen om dat voor elkaar te krijgen", al dus wethouder Jaap Bos. Aanvan kelijk dacht het college van B en W dat 20.000 euro voldoende moest zijn om Porgy in leven te houden, met de achterliggende ge dachte dat de provincie dan het zelfde bedrag geeft. Porgy en Bess kwam onder meer in de proble men door dalende barinkomsten. Tijdens de behandeling van de ge meentelijke begroting voor 2012 werd andermaal duidelijk dat vrij wel alle politieke partijen Porgy een helpende hand willen toeste ken. Alleen de SP ('Porgy is ge woon een café) en SGP (uit princi pe) zijn tegen het verstrekken van subsidie. Toch haalde een amende ment van de WD, Christenunie en D66 voor behoud van Porgy geen meerderheid. Alleen de libe rale en christelijke partij hielden er aan vast, alle andere partijen von den het amendement overbodig. Zij stelden hun vertrouwen in de toezegging van Bos om 30.000 eu ro te geven én in overleg te gaan met de provincie. De Coalitiepar tijen TOP/Gemeentebelangen en PvdA maakten wel een voorbe houd. „Wij stemmen alleen in met 30.000 euro als de provincie hierin meegaat", zei Rian de Feijter van TOP/Gemeentebelangen. Wim ten Hoor stelde dat de PvdA de ge meentelijke subsidie wil terug schroeven naar 25.000 euro als de provincie niet extra wil bijspijke ren. Bovendien stellen de twee par tijen dat een verhoging van de sub sidie aan Porgy in geen geval ten koste mag gaan van andere podia in de gemeente Terneuzen. door Ali Pankow zierikzee - Orgelklanken en klok- kenklanken kunnen gecombi neerd voor een spectaculair geluid zorgen. Dat bleek twee jaar gele den tijdens het 'inhuldigingscon cert' van Janno den Engelsman als stadsbeiaardier van Zierikzee. Het enthousiasme van de aanwezigen toen is reden voor musicus Mar van der Veer om wederom een avond: 'Spektakel voor beiaard en orgel' te houden. Dat gebeurt vrij dag 11 november als onderdeel van het festival 'Wat een orgel' in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De uitvoerenden zijn, evenals de eerste keer, de Zierikzeese stads beiaardier Den Engelsman en Bou- dewijn Zwart, stadsbeiaardier in Dordrecht, Amsterdam (Westerto ren en de Oude Kerk), Bergam- Met stip de beste woonhuisverzekering door Melita Lanting In de vaak zo rustige Vlucht- haven van Bruinisse heerst vrijdagochtend een hele be drijvigheid. Aan de loswal ligt een binnenvaartschip, ge laden met zand. Grote tractoren rij den de hele ochtend af en aan. Ze brengen het zand richting dorp om vervolgens leeg en met een aar dig gangetje de loswal weer op te denderen om de volgende vracht te halen. Onafgebroken vult de ma chinist van een kraantje de aan hangers van de tractoren. On danks de straffe wind valt het erg mee met de stuiverij. De meeste herrie van de kraan en de tracto ren valt zelfs helemaal weg tegen het geraas van de wind. Aan de rand van de Vluchthaven wordt door de mannen van watersport bedrijf Bal hard gewerkt om een luxe jacht uit het water te tillen. Met de nodige precisie wordt het schip op een aanhanger getakeld. Het Bruse bedrijf heeft in de Vluchthaven een steiger en een kraan om boten uit het water te bacht, IJsselstein, Barneveld, Apel doorn, Gouda en Wageningen. Beiden zijn ook organist. Volgens Van der Veer hebben zij als musici daarmee een breed spectrum aan muzikale stijlen tot hun beschik king. Nederland kent enkele reizende beiaards. „Het zijn instrumenten met een kolossaal gewicht aan klokken. Het valt dan ook niet mee om deze beiaard de Nieuwe Kerk 'in te takelen'", weet Van der Veer uit ervaring. Op het programma staat de Tocca ta en fuga in moll van Bach, een langzaam deel uit een Triosonate en de beroemde Toccata uit de Sui te Gotique van Boëllmann. Ook klinkt er een werk in de minimal style van Philip Glass. Vrijdag 11 november, Nieuwe Kerk, Zie rikzee, 20.00 uur. burgh-haamstede - Gospelkoor Laetare uit Burgh-Haamstede geeft zondag 13 november - dankdag - een concert in de gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede. Laetare staat onder de bezielende leiding van di rigent Rembrandt Minderhoud. Voorganger tijdens de dienst is ds. A. Nierop. Aanvang 10.00 uur. halen. Dergelijke activiteiten vin den met enige regelmaat plaats in de Vluchthaven. Gisteren was het een schip met zand. Een andere keer wordt de loswal gebruikt om de drijvers voor de mosselzaadin- vanginstallaties aan wal te brengen en schoon te maken voor de win- terberging. Activiteiten waar de omwonenden over het algemeen niet zoveel moeite mee hebben, zegt Adrie de Ruiter, een van de weinige bewoners die deze vrijdag ochtend aanwezig is. „Toen ze hier bezig waren met ste- Adrie de Ruiter en Eva Kuit in de Vluchthaven van Bruinisse. Op de achtergrond ligt een binnenvaartschip, geladen goes - Bouman KantoorTotaal BV, met vestigingen in Goes en Terneu zen, neemt de zakelijke relaties over van Thuiskantoor Volkeri aan de Melkmarkt in Zierikzee. Na 45 jaar in het vak te hebben ge zeten, stopt Ted Volkeri zijn be drijf. Hij is blij dat Bouman de za kelijke relaties onder zijn hoede neemt. Dat gebeurt per 1 januari 2012. Om de overgang soepel te verlaten verlopen, blijft Volkeri nog een tijdje betrokken, al is dat achter de schermen. Zakelijke relaties kunnen de ko mende tijd een bezoek verwach ten van Volkeri en Bouman. Bou man KantoorTotaal opent medio volgend jaar ook een vestiging in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72