in Ovezande zeeland 125 G. van feoven is beslecht Sluis zoekt sponsors watertoren Nieuwe cursus artquiltontwerp Vrouw slachtoffer van babbeltruc Veel belangstelling monument piloot Borsele begaan met kwetsbare groepen mensen Installatiebedrijf G. van Boven, Ruim 40 jaar techniek en vakmanschap TOTAALINSTALLATEUR SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Met stip het beste verzekeringspakket zaterdag 5 november 2011 wachting van het definitieve Ma riabeeld komt er een tijdelijk exem plaar. Wel achter glas." Dat is mede bedoeld om eventuele vernieling te voorkomen. De bou wers vrezen echter niet dat de ka pel doelwit wordt van vandalisme. De lui die toch iets willen onderne^ men, zijn gewaarschuwd. Iedereen die aan de plundering in 1697 mee deed, kwam ongelukkig aan zijn einde. De een achter zijn ploeg, de ander viel van zijn stoel en weer een ander is door zijn paard ver- trappeld. De plunderaars, die nog enige tijd geleefd hebben, ont sprongen de dans ook niet. 'Ze zijn vol van lighaemelijke gebre ken geweest', weet de geschied schrijving. De nieuwe Mariakapel wordt vol gend jaar ingezegend. BURCH-HAAMSTEDE Beeldend kunstenaar Kees van de Wetering verzorgt zondag 6 novem ber in zijn atelier een nieuwe cur sus artquiltontwerpen. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan ontwerpmateriaal en de eigen crea tiviteit en schetsen. Ook aan de or de komen zaken als kleuren men gen, kleuren combineren en het omzetten van een schets naar een bruikbare werktekening. Inschrij ven kan via www.schilderles.nl. VLISSINGEN Een bejaarde vrouw in Vlissingen is woensdag rond 13.45 uur in haar woning in de Ribesstraat het slacht offer geworden van een babbel truc. Drie vrouwen belden aan met de smoes dat hun gootsteen ver stopt zat en zij even een kijkje wil den nemen bij de gootsteen van de bejaarde vrouw. Later merkte de vrouw dat er een geldbedrag en een sieraad was gestolen uit haar woning. ZOUTELANDE Circa 150 mensen zijn op de onthul ling van het monument voor de in 1944 omgekomen Engelse piloot Reginald William James afgeko men. Ook de familie van de omge komen piloot was aanwezig. De En gelsen waren speciaal voor deze onthulling overgevlogen. Een neef van de omgekomen piloot bedank te de ontdekkers Mattieu Oste en Han Lous tijdens de toespraak. „Ik wil hun bedanken namens de hele familie voor hun moeite en inzet" Tijdens de ceremonie vloog een oud vliegtuigje over als eerbetoon aan Reginald William James. HEINKENSZAND - Chronisch zieken en gehandicapten worden oneven redig hard getroffen door een op eenstapeling van rijksbezuinigin gen. De gemeenteraad van Borsele roept de fracties van de TWeede Ka mer in een brief op de bezuinigin gen in kaart te. brengen en de on bedoelde effecten op te heffen. „Kwetsbare groepen mogen niet in de problemen worden gebracht. Dat zou onbedoeld en onaccepta bel zijn." De Borselse gemeente raad doelt bijvoorbeeld op de af schaffing van het Persoons Gebon den Budget (PGB) voor mensen zonder indicatie voor verblijf in een instelling en de vermindering van het aantal plaatsen in de socia le werkplaatsen. OOSTBURG - Het Sluise college moet op zoek naar sponsors voor onderhoud aan de watertoren in Oostburg, inclusief het daarop ge schilderde kunstwerk van Johnny Beerens. Die opdracht kregen B en W donderdag van een meerder heid van de gemeenteraad. Het college stelde voor de toren en het kunstwerk volgend jaar een op knapbeurt te geven. Kosten: een ton. De toren is niet van de ge meente, maar de eigenaren kun nen onderhoud niet betalen. Sluis is wel eigenaar van het kunstwerk. De oppositiepartijen zeggen dat zoeken naar sponsors toch niet zal lukken. De vijf coalitiepartijen wil len wél dat het college een poging doet om cofinanciers te vinden. advertentie Techniek en vakmanschap gaan al ruim 40 jaar samen bij. installatie-bedrijf G. van Boven te Koudekerke. Na de start in 1970 is het bedrijf steeds ge groeid en in de show room van ruim 800 m2 staat veel op het gebied van keukens, badkamers, tegels, verwarming en ook zonnecollectoren. Deze geven een aanzien lijke besparing op de gasverbruik-rekening. Onze eigen gediplomeer de vakmensen maken een mooi stuk werk van bad kamers, keukens, tegels, loodgieters, bouw- en e I e kt rawe r k, cv- kete I s e n z Prachtige badmeubels en een grote keus doucheschermen vindt u in onze showroom. Om de nieuwste keukens een plaats te geven mogen er een flink aantal weg voor de prijs rond de 3000, - 5000,-. Kompleet met blad en apparatuur. Ook zijn er een aantal badmeubels met hoge kortingen in de aanbieding. Deskundig advies en betrouwbaarheid en alles onder één dak vindt u bij: V.O.F. 4371 BV Tramstraat 1 Koudekerke 0118-551681 een gedenksteen met datum van de inwijding. foto Willem Mieras Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden, wij tevreden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61