Zeeland PZC Baarland wil een nóg fraaier dorp BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 De Bruine beste almanak Fiets Zo ziet Alies de Jonge de Zeeuwse meiden van nu 21 Zaterdag 5 november 2011 Muziekschool moet bezuinigen om hoofd boven water te houden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ENQUÊTE Saamhorigheid en aangezicht staan hoog op prioriteitenlijst van de gemeenschap door Lilian Dominicus baarland - Saamhorigheid en aan gezicht van het dorp, dat staat hoog op de verlanglijst van de be woners van Baarland. Dat blijkt uit de dorpsenquête die onlangs is gehouden onder de 218 huishou dens. De uitslag is deze week on der de dorpsbewoners verspreid. Zestig enquêtes zijn ingevuld te ruggestuurd, een percentage van 28 procent. De dorpsraad is dik te vreden over deze respons. Saamho righeid is het belangrijkste voor 35 procent van de inwoners, 33 pro cent vindt het aangezicht van het dorp hoogste prioriteit hebben. Pas daarna worden activiteiten voor kinderen (14 procent), sport, muziek en dans (12 procent) en aandacht voor het strand en het buitengebied (6 procent) ge noemd. Woensdagavond 9 november zul len de inwoners van Baarland tij dens een discussieavond een aan zet geven over hoe nu verder. „We hopen op een grote opkomst, waarin een goede input zal wor den gegeven", zegt dorpsraadvoor zitter Jet Remijn. Want hoe een en ander zal moe ten worden ingevuld, daarover zijn de meningen verdeeld. Zo zien de veertigers en ouderen saamhorigheid graag vertaald in in vesteringen op het gebied van tole rantie, terwijl twintigers en derti gers een betere communicatie be langrijker vinden. Jonge volwasse nen vinden onderhoud belangrijk bij de aanpak van het aangezicht van het dorp, ouderen willen bloe men. „Baarland is al een mooi dorp. Dus we willen nu graag we ten: hoe zien de bewoners dat dan? En hoe moeten we het doen?", zegt Remijn. Ze vindt het fijn dat dorpswethouder Marga Vermue aanwezig is. „Ooit wilden we krokussen planten rond de bo men, maar dat mocht niet van de gemeente." Eensgezindheid is er ook: iedereen noemt parkeren een belangrijk aanpakpunt voor een beter aange zicht van het dorp. „Ik ben nu bijna elke dag aan het turven hoe veel lege plekken er zijn. Het staat hier bijna nooit volmaar mensen willen graag de auto voor hun ei gen deur hebben staan. Het is wel anders als er iets te doen is in dorpshuis The Cameronian of in De Kleine Toren van Baarland." De bewoners schetsen verder een positief beeld van hun dorp, on danks dat leegloop en vergrijzing dreigt nu dat de basisschool is ge sloten. Bijeenkomst, 9 november 19.30 uur, dorpshuis The Cameronian Belangrijkste aandachtspunt voor Baarland Eind september 2011 is een korte enquête uitgezet onder de inwoners van Baarland. Een van de vragen was te kiezen wat het belangrijkste aandachtspunt voor Baarland is. saamhorigheid buitengebied, strand sport, muziek en dans aangezicht de kinderen Dorpsraadvoorzitter Jet Remijn is dik tevreden over de respons op de dorpsenquête. foto Willem Mieras Trekking 10 november Belastingvrij Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl GOES - De Bruine Hypotheken 8c Pensioenen in Goes is uitgeroepen tot Beste Hypotheekkantoor Zee land 2011 in een verkiezing van in- depender.nl, een website waar mensen zich kunnen oriënteren op een hypotheek. De kwaliteits- check is gebaseerd op een vragen lijst van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De awards heb ben betrekking op beoordelingen die zijn achtergelaten tussen ok tober 2010 en 16 oktober 2011. Het stond laatst heel duidelijk in de krant: Belgen kunnen het niet laten, pinten pakken in 't café en daarna toch weer achter het stuur kruipen. Terwijl de Bob-campagne toch bij de zuiderburen is geboren. Laatst kwam het wangedrag der Belgen weer pijn lijk aan het licht in een cafeetje net over de grens in Overslag. Daar ma ken sinds enige tijd regelmatig twee vrienden uit het Nederlandse deel van Overslag hun opwachting. Na enige aarzeling werden ze uiteindelijk toch in de groep tooghangers opgeno men. De twee komen - veilig - altijd op de fiets. Tot hun verbazing kwa men al die Belgische klanten altijd met de auto. Op hun vraag waarom niet met de fiets luidde het antwoord: „Met de auto kun je niet vallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57