41 binnenland Meer kandidaten PvdA-voorzitter TO0S Missie in Kunduz uitgebreid 'Taartincident' lijkt pr-stunt Hema Tweede Coentunnel krijgt vorm Vrij Uit zaterdag 5 november 2011 den haag - De Nederlandse poli- tietrainingsmissie in Afghanistan wordt mogelijk groter dan alge sproken. Minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken) sluit niet uit dat er meer dan de geplande twin tig marechaussees nodig zijn om Afghaanse agenten op te leiden. Dat zei hij gisteren na afloop van de ministerraad. Mogelijk moet daarvoor het mandaat dat het kabi net van de Tweede Kamer heeft ge kregen, worden opgerekt. Aanvankelijk leek de missie juist te groot omdat er voor de twintig trainers te weinig werk was. Tien van hen zitten nu thuis, maar kun nen zonodig worden opgeroepen. Het kabinet liet daarom gisteren in een brief aan de Tweede Kamer weten de missie te willen uitbrei den. Volgens Rosenthal wordt op die manier 'rendement gehaald uit de missie'. Hij stelt dat mogelijk al op korte termijn enkele van de tien thuisblijvers naar Kunduz moeten vliegen. Naast de bestaande training aan re kruten uit de provincie Kunduz, zullen Nederlandse marechaussees er ook onderofficieren gaan trai nen evenals Afghaanse politietrai- ners. Daar is volgens het kabinet AMSTERDAM - De toegang tot de tweede Coentunnel in Amsterdam begint grote behoefte aan in Afghanistan, aan de zuidzijde gestalte te krijgen. De tunnel wordt gebouwd naast de al De Kamer overlegt hier volgende bestaande Coentunnel aan de A10. Volgens de planning zou het project in week over. 2012 klaar moeten zijn. Met de bouw van de tweede tunnel moet de Noor delijke Randstad beter bereikbaar worden. Ook zal de verkeersdruk op de andere tunnels onder het Noordzeekanaal afnemen. De toenmalige minis ter Camiel Eurlings van Verkeer heeft in september 2009 het startsein gege ven voor de bouw van de tweede tunnel. foto Marcel Antonisse/ANP den haag - Hans Spekman krijgt mogelijk concurrentie in zijn strijd om PvdA-voorzitter te worden. Als mogelijke tegenstanders wor den genoemd Robbert Baruch, René Kronenberg en Adri Duives- teijn. De laatste, net als Spekman een volksjongen die zich tot hoge poli- tiek-bestuurlijke functies heeft op gewerkt, zou een zeer geduchte te genstander zijn. Duivesteijn, mo menteel wethouder in Almere, ontkent echter dat hij kandidaat is. Robbert Baruch (44) bevestigt dat hij is gevraagd zich kandidaat te stellen. Hij heeft echter nog geen besluit genomen, zegt hij. „De kan didatuur sluit zondagavond." Baruch is afgestudeerd politico loog en was bestuurder van de PvdA-afdeling Den Haag, Statenlid in Zuid-Holland en wethouder in Rotterdam-Feijenoord. Of René Kronenberg, wethouder van Rotterdam-Feijenoord, ook kandidaat is, is niet duidelijk. Hij was gisteren niet bereikbaar. PAUL KUSTERS HANS SPEKMAN WIL PV&A-VOORZITTER WORÖEN NU VROES IEDEREEN! ZICH AL AF WAT ZON LINKSE MAM BIJ DIE RECHTSE PARTIJ TE ZOEKEN HEEFT... Mondo Leopold Brussels**** Gezellig en persoonlijk hotel, nabij het Europees Parlement en Koninklijk Paleis. Op ca. 5 minuten lopen vind je "Avenue Louise", waar je naar hartelust kunt shoppen. Metrohalte Troon ligt op ca. 5 min. loopafstand. Inbegrepen 2x overnachting 2x ontbijtbuffet 1x driegangendiner (exci drankjes) Upgrade luxere kamer (indien beschikbaar) Brussel in kerstsfeer! Een sprookjesachtig decor, een gezellige kerstmarkt, een verlicht reuzenrad en de beroemde ijsbaan. De kerstmarkt is midden in het centrum. Via een pad met sfeer verlichting, loop je langs de ruim 240 kerstkraampjes. De kerst markt is te bezoeken van 25 november tot en met 1 januari 2012. Ook na december blijft Brussel een heerlijke stad met de Grote Markt, vriendelijke mensen, chocolade, Bourgondische restau rants, gezellige terrassen en veel wirikelmogelijkheden. Periode Aankomst op vrijdag en zaterdag van 11/11/11 t/m 31/03/12, (m.u.v de feestdagen). In diverse perioden is aankomst dagelijks mogelijk. per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer €99,- Inclusief 2' klas treinretour 174,- (van elk station in Nederland naar Brussel) Niet inbegrepen: reserveringskosten, bijdrage Calamiteitenfonds, toeristenbelasting. Prijs- en zetfouten voorbehouden. Voor meer informatie en boekingen: vrijuit.nl/wegener bet 0900-874 58 48 (15 9m) ofga naar je reisbureau Zo moet vakantie zijn j mil n iwiiwrniuiiiii'n'gai'iiii—uw asaazawMaiMBmirawiMSBa»^^ amsterdam - De gratis He- ma-taart bereikte gisteren de top- status van meest besproken onder werpen op Twitter. Na het mea culpa van de warenhuisketen barst te online de discussie -los over de vraag: was het inderdaad een fout je of ging het om een gelikte pr-stunt? Hyped.nl, weblog over internet en marketing, weet het ze ker: het was een vooropgezet idee van de Hema om de bosvruchten- clafoutis voor nul in plaats van vier euro aan te bieden. Ze wisten dat zuinige Hollandets massaal zouden toehappen. Omdat de Hema trakteert, krijgen de tienduizenden mensen die een taart hebben besteld per mail een coupon om de komende twee we ken een gratis taart in de winkel af te halen. Hyped.nl: „Toch een mooie manier om mensen je win kel in te krijgen." De kosten van de gratis taarten worden geheel goed gemaakt door de stroom aan publiciteit over het 'taartinrident', zegt social-media- strateeg Sjef Kerkhofs. „Als de He ma al die media-aandacht moet ko pen, had dat een veelvoud gekost." Toch verdenkt Kerkhofs de winkel keten niet van een vooropgezet plan. „Het gaat om een foutje dat goed heeft uitgepakt." zie onze website:binnenland Marketeer Alfred Levi: 'Ik denk niet dat dit de bedoeling was'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4