Zeeland PZC Lot Porgy Bess in handen provincie Sluis zoekt sponsors watertoren ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 PODIUM Gemeente Terneuzen geeft 10.000 euro extra voor lijfsbehoud Brugklassers zingen vijf uitverkochte zalen vol Nog 5 dagen! 'De sfeer in De Veste is echt helemaal bedorven' 21 Zaterdag 5 november 2011 Muziekschool moet bezuinigen om hoofd boven water te houden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl !SÏ88®6^8SS®S3^!3£aaB8®^SKB6aBS®5$EBS5Ba3£^^g®68S5SB^^ISSS36aSg door Raymond de Frel terneuzen - Het lot van jazzclub Porgy 8c Bess in Terneuzen ligt in handen van de provincie. De ge meente Terneuzen legt bovenop de al eerder toegezegde 20.000 eu ro nog eens 10.000 euro, in de hoop dat de provincie hetzelfde doet. Volgens een 'matchingprinripe' (de gemeente en provincie geven evenveel subsidie) komt het totaal dan op 60.000 euro. Dat is nog al tijd 10.000 euro minder dan het be stuur van Porgy 8c Bess structu reel denkt nodig te hebben voor behoud van de jazztempel én de omvorming van de organisatie structuur. Daar zal het bestuur van Porgy zelf creatief mee om moeten gaan. „Ik weet nog niet of de provincie meegaat met onze be slissing en dus ook 10.000 euro extra geeft. Ik ga mijn best doen om dat voor elkaar te krijgen", al dus wethouder Jaap Bos. Aanvankelijk dacht het college van B en W dat 20.000 euro voldoen de moest zijn om Porgy in leven te houden, met de achterliggende gedachte dat de provincie dan het zelfde bedrag geeft. Porgy kwam onder meer in de pro blemen door dalende barinkom- sten. Tijdens de behandeling van de gemeentelijke begroting voor 2012 werd andermaal duidelijk dat vrijwel alle politieke partijen Por gy een helpende hand willen toe steken. Alleen de SP ('Porgy is ge woon een café) en SGP (uit princi pe) zijn tegen het verstrekken van subsidie. Toch haalde een amende ment van de WD, Christenunie en D66 voor behoud van Porgy geen meerderheid. Alleen de libe rale en christelijke partij hielden er aan vast, alle andere partijen von den het amendement overbodig. Zij stelden hun vertrouwen in de toezegging van Bos om 30.000 eu ro te geven én in overleg te gaan met de provincie. Coalitiepartijen TOP/Gemeentebelangen en PvdA maakten wel een voorbehoud. „Wij stemmen alleen in met 30.000 euro als de provincie hierin meegaat", zei Rian de Feijter van TOP/Gemeentebelangen. Wim ten Hoor stelde dat de PvdA de ge meentelijke subsidie wil terug schroeven naar 25.000 euro als de provincie niet extra wil bijspijke ren. Bovendien stellen de twee par tijen dat een verhoging van de sub sidie aan Porgy in geen geval ten koste mag gaan van andere podia in de gemeente Terneuzen. HULST - Bijna twaalfhonderd kaartjes zijn ver kocht voor de Brugklasshows van het Reynae- rtcollege in Hulst. Vijf keer een uitverkochte bak, voor het overgrote deel familieleden, ken nissen en andere aanhang. Die zagen gisteren in de aula op de locatie Gildenstraat zo'n 165 artiesten op het podium staan, verdeeld over in totaal veertien optredens. Begeleid door een live-orkest, bestaande uit docenten en leerlingen, werd er een professioneel ogende show neergezet die kon rekenen op een staan de ovatie. Elke van de twaalf brugklassen is opgedeeld in twee groepen, die elk twee voor stellingen verzorgen, waarbij iedere klas twee liedjes doet. Vandaag en morgen zijn er nog drie shows. foto Mark Neelemans Trekking 10 november Belastingvrij door Martijn de Koning oostburc - Het Sluise college moet op zoek naar sponsors voor onderhoud aan de watertoren in Oostburg, inclusief het daarop ge schilderde kunstwerk van Johnny Beerens. Die opdracht kregen B en W donderdag van een meerder heid van de gemeenteraad. Het college stelde voor de toren en het kunstwerk volgend jaar een op knapbeurt te geven. Kosten: een ton. De toren is niet van de ge meente, maar de eigenaren kun nen onderhoud niet betalen. Sluis is wel eigenaar van het kunstwerk. De oppositiepartijen in de raad (Nieuw Gemeentebelang, Lijst Ba- bij n en Helder Zeeuws) dienden een voorstel in om nu al te beslui ten dat er geen geld naar onder houd van de toren gaat. „Sponsors trekken lukt toch niet, of je moet een enorm logo van een verffabri- kant op de toren toestaan", vond Francois Babijn (Lijst Babijn). De vijf coalitiepartijen willen wél dat het college een poging doet om cofmanciers te vinden. Vóór 1 mei volgend jaar moet het resul taat bekend zijn. Tot die tijd blijft het begrote bedrag beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45