sport 133 P Ziekenboeg bij Hoek stroomt langzaam leeg Organisatie van Kustmarathon krijgt weer gelijk van rechter Vermeulen scheidsrechter op Spelen pj|m doelpunten in amateurvoetbal Reserveer het Kustmarathonboek 2011 www.pzc.nl/webshop die herinneringen neem ik volgende maand mee naar Thailand." hoogste klasse en werden daarin derde, met de andere wonnen we de zaterdagbeker." Natuurlijk was het ook wel 's moeilijk. Op Amemui- den heb je bijvoorbeeld met familiezaken te maken. Dat deed wel 's zeer. Ik zette ooit een speler naast het elftal. Kwam zijn vader na afloop in de kantine met een mes op me af Door alles wat Arnemuiden was, werd hij geluk kig terechtgewezen. Maar dat was schrikken." „De wedstrijden tegen De Meeu wen waren het mooist. Zeker toen Cas Hubregtse daar trainer was. Cas was een beetje een show man, een atleet. Hij was een goe de vriend, woonde vlakbij, maar hij dacht dat-ie het voetbal had uitgevonden. Tegen ons kon hij bijna nooit winnen. De Meeuwen was technisch beter dan wij, maar met wat tactische trucs lukte het meestal wel." „Ik heb bijvoorbeeld al 's met een extra libero gespeeld. Wij versterk ten de verdediging en gokten met Joost de Ridder voorin op een doelpunt. We hebben zoveel mooie wedstrijden gespeeld. Op een zeiknat veld, dat eigenlijk afge keurd moest worden, hebben we RVVH verslagen. De winst bij kampioen Noordwijk vergeet ik ook nooit meer." „Ik ga nog steeds graag naar Arne muiden. Voor het voetbal, maar meer nog voor de bekenden en de sfeer. Nog steeds heerst er een echte voetbalsfeer. Het voetbal is er momenteel minder. Maar dat geldt voor het hele Zeeuwse voet bal. Dat staat nu op een te laag peil, vind ik." „Wat me opvalt, is dat veel spelers een slechte traptechniek hebben. Als die niet goed is, is ook het po sitiespel niet goed. Volgens mij wordt er in de jeugd te weinig op de basistechniek wordt getraind. De D-jeugd vind ik zelf het mooist om te trainen. Die zijn zo leerzaam. Als je ze een jaar traint, kunnen ze zó veel beter worden." „Er zijn ook weinig spelers van eerste elftallen die training geven bij de jeugd. Zelf heb ik altijd trai ning gehad van oud-voetballers en daar stak ik echt veel van op. foto Lex de Meester Klaas Poortvliet is een goed voor beeld. Die heeft de jeugd van Ar nemuiden echt naar een hoger plan gebracht. In mijn tweede pe riode bij Arnemuiden kon ik elk jaar wel drie A-junioren inpassen die hij had opgeleid. Dat is lekker werken." „Al die herinneringen neem ik volgende maand mee naar Thai land. Heel veel mensen denken dat ik na een jaar weer terugkom, maar ik kom echt niet meer te rug. Vorig jaar zijn we een half jaar in Thailand gebleven, in Chiengkham, en toen heb ik be sloten dat ik er wilde blijven. We hebben een mooi huisje, het is er rustig en het is er altijd mooi weer. Wat wil je nog meer?" ,,'s Ochtends ga ik een rondje op de mountainbike rijden, 's mid dags ga ik met een grote hoed op met vijf Thaise mannen trimmen over de rijstvelden. Om een uur of zes ga ik lekker douchen en daarna zit ik op ons balkonnetje te genieten. Natuurlijk is het een avontuur en natuurlijk ga ik het voetbal missen, maar het is goed zo. Dit is wat ik wil." zaterdag 5 november 2011 door Jan Dagevos hoek - Het was donderdagavond ongekende luxe voor trainer Ruud pennings op het trainingsveld van Hoek. Bij de afsluitende partij- vorm had hij achttien spelers tot zijn beschikking. De blessuregolf) die de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser de laatste weken teisterde, is voorbij. „Ik heb eindelijk weer eens keu ze", stelt Ruud Pennings. Lionel Lord, Jari Vyaene en Regilio Pinas zijn weer fit, trainden deze week volop met de selectie mee en zijn vandaag in de thuiswedstrijd te gen LRC inzetbaar. „We missen al leen Jorrit d'Haeseleer nog", stelt Pennings, „maar ook die is op de weg terug. Mogelijk kan hij volgen de week voorzichtig met de groep gaan meetrainen." Hoek krijgt in de ontmoeting te gen LRC de kans om afstand te ne men van de onderste regionen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. Hoek staat met tien pun ten uit acht wedstrijden op de ne gende plaats, terwijl tegenstander LRC twaalfde is met slechts zes punten. „Het enige dat telt, is een overwinning", vindt Pennings. „LRC is een ploeg met een grote weerbaarheid. Ze hebben deze competitie al aardig wat tikken ge had, maar ze kunnen elke week toch weer de energie opbrengen. Wij zullen dus op zijn minst de zelfde energie aan de dag moeten leggen." Kloetinge gaat vandaag in de hoofdklasse op bezoek bij Excel sior Maassluis. De Bevelandse equipe was deze competitie tot dusverre weinig succesvol in uit wedstrijden. Van de vier uitduels werd er slechts één (Heerjansdam) gewonnen. „Het is een beetje een mentale kwestie", meent trainer Cees Houtepen van Kloetinge. „Het zit in de koppies en dat moet eruit. Thuis kunnen we vaak net iets meer, maar het is zaak om dat ook in uitwedstrijden op de mat te leggen." De Bevelandse formatie moet het tegen Excelsior Maassluis stellen zonder John Schot. De middenvel der ondervindt nog altijd hinder van een blessure aan het boven been. „We willen de boel niet for ceren met hem, omdat we dan nog verder van huis zijn", stelt Houtepen. Excelsior Maassluis heeft grote aspiraties in de hoofd klasse en wil meedoen om het kampioenschap. Momenteel staat de ploeg slechts zesde (dertien punten uit acht duels). door Koen de Vries middelburg - Marathon Zeeland heeft ook de tweede rechtszaak die de Belastingdienst tegen de stichting had aangespannen ge wonnen. De fiscus eist dat vanaf 2007 over het inschrijfgeld geen zes, maar ne gentien procent omzetbelasting wordt betaald. Vorig jaar wees de rechtbank van Breda deze eis al af gisteren besliste het hof in Den Bosch hetzelfde. Marathon Zee land blijft door de uitspraak een schade van vele tienduizenden eu ro's bespaard. De Belastingdienst vindt dat het parkoers van de Kustmarathon geen afgesloten sportaccommoda tie is en dat daarom het hoge tarief van de omzetbelasting van toepas sing is. Anja Zandee, de fiscalist van DRV Accountants die de be langen van Marathon Zeeland be hartigt, heeft de rechter steeds ge wezen op de jurisprudentie. In een zaak van de Belastingdienst te gen de organisatie van de Vierdaag se van Nijmegen gaf de rechter de Vierdaagse tot de Hoge Raad toe gelijk: de Vierdaagse hoefde slechts zes procent omzetbelasting te betalen over het inschrijfgeld, omdat in juridische zin op een af gesloten sportaccommodatie werd gewandeld. Of de Belastingdienst in cassatie gaat bij de Hoge Raad is nog niet bekend. Dat moet binnen zes we ken gebeuren. „Dat kan alleen als de staatsecretaris van financiën daar toestemming voor geeft. Het gebeurt niet vaak, maar het zou in deze zaak best kunnen", verwacht Anja Zandee. „Het gaat om veel geld, het gaat natuurlijk niet alleen om de Kustmarathon." Het Hof in Den Bosch heeft zijn uitspraak nog niet gemotiveerd. middelburg - Sven Vermeulen zal volgend jaar tijdens de Olympi sche Spelen in Londen actief zijn als scheidsrechter. De Vlissinger kreeg gisteren een brief van de or ganisatie waarin staat dat hij gese lecteerd is om als lijnrechter op te treden bij de olympische tennis wedstrijden. Het tennistoernooi begint op zater dag 28 juli. De finale staat gepland voor zondag 5 augustus. Vermeulen moet zich op vrijdag 27 juli in Londen melden om de openingsceremonie van de Spelen bij te wonen. Voor Vermeulen gaat een droom in vervulling. Het legde eerder dit jaar zijn taken als directeur van de Themphos Challenger Zeeland neer om zich volledig op zijn scheidsrechterscarrière te kunnen storten. Vermeulen mag de functies van toernooidirecteur en toparbiter niet langer combineren van de In ternationale Tennis Federatie (ITF). door Jan Dagevos middelburg - Evenals vorig sei zoen is de sportredactie van deze krant op zoek naar beelden van doelpunten van wedstrijden in het amateurvoetbal. Het mag een fraaie vrije trap zijn, een kopbal, een afstandsschot of een intikkertje. En of het nu een wedstrijd van Zeelandia Middel burg E8 gaat of om een duel van tweedeklasser DFS, alles is wel kom. Alle doelpunten worden zichtbaar gemaakt op de site van deze krant. De video dient op YouTube ge plaatst te worden en vervolgens moet de link worden doorge stuurd naar awards@pzc.nl. Aan het eind van het seizoen wordt er een ranglijst van de mooi ste doelpunten opgemaakt en zo wel op de site als in de krant gepu bliceerd. De doelpunten maken onderdeel uit van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA). Tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala, dat volgend jaar op vrijdag 1 juni in het Natio naal Voetbalmuseum plaatsvindt, wordt het mooiste doelpunt van het seizoen 2011-2012 bekendge maakt. Tijdens het eerste gala in mei van dit jaar werd Pieter de Munnik winnaar van de Award. Hij ont ving de prijs uit handen van Grae me Rutjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33