Langstraat wordt weer 241 zeeland Lot van Porgy in handen provincie 'Goes moet investeren in promotiecampagnes' Historische tram terug op Schouwen-Duiveland OPWAARDERING ARNEMUIDEN Het project Valorisatie Arnemuiden' is in volle gang. De eerste resultaten zijn zichtbaar. De Langstraat wordt nog dit jaar opgesierd met stoephekken en uithangborden. zaterdag 5 november 2011 door Raymond de Frel terneuzen - Het lot van jazzclub Porgy 8c Bess in Terneuzen ligt in handen van de provincie. De ge meente Terneuzen legt bovenop de al toegezegde 20.000 euro nog eens 10.000 euro, in de hoop dat de provincie hetzelfde doet. Volgens een 'matchingprincipe' (de gemeente en provincie geven evenveel subsidie) komt het totaal dan op 60.000 euro. Dat is nog al tijd 10.000 euro minder dan het be stuur van Porgy 8c Bess structu reel denkt nodig te hebben voor behoud van de jazztempel én de omvorming van de organisatie structuur. Daar zal het bestuur van Porgy zelf creatief mee om moeten gaan. „Ik weet nog niet of de provincie ook 10.000 euro extra geeft. Ik ga mijn best doen om dat voor elkaar te krijgen", aldus wet houder Jaap Bos. Aanvankelijk dacht het college van B en W dat 20.000 euro voldoende moest zijn om Porgy in leven te houden, met de gedachte dat de provincie dan hetzelfde bedrag geeft. Porgy kwam onder meer in de pro blemen door dalende barinkom- sten. Tijdens de behandeling van de gemeentelijke begroting voor 2012 werd andermaal duidelijk dat vrijwel alle politieke partijen Por gy willen helpen. Alleen de SP („Porgy is gewoon een café") en SGP (uit principe) zijn tegen het geven van subsidie. Toch haalde een amendement van de WD, Christenunie en D66 voor be houd van Porgy geen meerder heid. Alleen de liberale en christe lijke partij hielden eraan vast, alle andere partijen vonden het amen dement overbodig. Zij stelden hun vertrouwen in de toezegging van Bos om 30.000 euro te geven én in overleg te gaan met de provincie.- De coalitiepartijen TOP/Gemeente- belangen en PvdA maakten een voorbehoud. „Wij stemmen alleen in met 30.000 euro als de provin cie hierin ook. meegaat", zei Rian de Feijter van TOP/Gemeente- belangen. De PvdA wil de subsidie terugschroeven naar 25.000 euro als de provincie niet extra wil bij spijkeren. Bovendien stellen de twee partijen dat verhoging van de subsidie aan Porgy niet ten kos te mag gaan van andere podia. door Luc Oggel GOES - Goes moet de relatie van de passantenhaven met het kernwin kelgebied versterken en investeren in promotiecampagnes om het marktaandeel van de binnenstad te vergroten. Dat suggeerert Detailhandel Neder land naar aanleiding van de deelna me aan de verkiezing Beste Bin nenstad 20U-2013 in de categorie middelgrote steden. Goes greep vo rige maand naast de titel, maar moest tot deze week gissen naar de reden(en). Het juryrapport liet op zich wachten, maar blijkt uit eindelijk vrij summier: krap een A4'tje. „Erg beknopt", vindt ook de Goe- se wethouder Loes Meeuwisse. „Aan deelname worden veel eisen gesteld, dus ik had ook van het ju ryrapport wel wat meer diepgang verwacht." Bij de verkiezing werd vooral geke ken naar wat er de afgelopen twee jaar in de deelnemende steden is gebeurd. Ondanks de specifieke kwaliteiten van de Goese binnen stad was de jury van mening dat er geen grootschalige projecten zijn geïniteerd. Meeuwisse onderschrijft de sugges ties uit het juryrapport. „Dat mar- ketingpunt klopt zeker, maar we zijn nu dus ook intensief bezig met het opzetten van city marke ting- en evenmentenbeleid", zegt de wethouder. De titel ging in de categorie mid delgrote steden naar Hoogeveen. door Piet «leemans scharendijke - De klus zit erop. De verlenging van de historische museumtramlijn vanuit Ouddorp tot aan het haventje van West-Rep- art bij Scharendijke is een feit. Woensdag 16 november wordt het nieuwe stukje tramlijn officieel in gebruik genomen. De tram is enkele tientallen jaren weggeweest van Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee. Voor de oorlog beschikten beide eilan den over een uitgebreid tramlijnen- net, maar zowel spoor als materi eel raakten tijdens de oorlog zwaar beschadigd. De watersnood ramp van 1953 werd uiteindelijk de genadeklap voor de eilanden tram. In 1989 streek het RTM-trammu- seum neer in Ouddorp. In het be gin had de tram niet meer dan een paar kilometer spoor tot de be schikking, maar gaandeweg werd het meer. In 1996 werd de mu seumtramlijn doorgetrokken tot vakantiedorp Port Zélande en in 2007 volgde de verlenging naar de Middelplaathaven aan de Brou- wersdam bij Scharendijke. Met het doortrekken van het spoor tot aan West-Repart be strijkt de tramlijn nu de hele Brou- wersdam. De wens leeft om op ter mijn het spoor door te trekken tot aan Renesse. door Carla van de Merbel Nu de wegwerkzaam heden in de Lang straat in Arnemui den zijn afgerond, kan begonnen wor den met de nieuwe inrichting van de winkelstraat. Dat gebeurt met oog voor het (maritieme) verle den. Net als bij de rest van het op waarderingsproject, dat Arnemui den aantrekkelijker moet maken voor bewoners en bezoekers. Voor de resterende tijd van dit jaar, staat er nog heel wat op het programma voor de Langstraat. Er komen nog nieuwe straatlan taarns, bankjes en afvalbakken; al les in 'historische stijl'. Bijzonder der is het project om de karakteris tieke stoephekjes en uithangbor den van vroeger weer in het straat beeld terug te krijgen. Onderne mers en bewoners van de Lang straat hebben deze week een brief van de gemeente ontvangen waar in het project wordt toegelicht. In de Langstraat zijn nog een paar oude stoephekken over. De ge meente wil dit aantal graag uitbrei den om de straat een beter aan zien te geven. Elk huishouden in de Langstraat mag van de gemeen te zo'n stoephek bestellen. De kos ten - 200 euro per hek, inclusief plaatsing - worden vanuit het valo risatieproject betaald. De hekken blijven eigendom van de gemeen te; onderhoud en beheer zijn voor de bewoners. Er is keus uit twee modellen. Vanaf vandaag kunnen deze bekeken worden aan de voor gevel van de Hobby Shop aan de Langstraat 27-29. De zeventien ondernemers in de Langstraat komen, behalve voor een stoep hek, ook in aanmerking voor een uithangbord dat past bij hun zaak. Zoals de kleermaker vroeger een bord had hangen met een schaar erop. De borden worden gemaakt van smeedwerk. Ze kosten 200 eu ro per stuk, inclusief plaatsing. Ook dit wordt betaald uit het valo De Langstraat, gezien vanaf de Markt. Verderop rechts het oude stadhuis. risatieproject. Woensdag 23 novem ber is er in het museum in het oude stadhuis in de Langstraat een informatieavond hierover voor de ondernemers. Siersmeden zijn aan wezig om met de ondernemers de mogelijkheden te bekijken. Aan andere deelprojecten van 'va lorisatie Arnemuiden' wordt nog gewerkt. Zo ijvert de damesdenk tank nog voor het opsieren van blinde muren met grote histori sche foto's en schilderingen. Ook de etalages in het winkelgebied worden nog aantrekkelijker ge maakt met historische foto's. En er komen op termijn onder meer welkomstborden bij de ingangswe- Omroep Zeeland: 'Miljoenen voor Timmerfabriek zijn beloofd' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24