Wethouder Van Akkeren echtpaar wil gaan bouwen zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! Steeds vaker verzoek om splitsen groot perceel van babbeltruc 0118 61 26 69 monoidL mouERS Nehalennia naar NK Debatteren Politie zoekt getuigen van aanrijding 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD /TXAutoTeam 1 1 B Vrouwslachtof Kleverskerkseweg krijgt dubbel fietspad Handboogschieten op nepdieren MIDDELBURG zaterdag 5 november 2011 sagssE^aagaBgi^gagsmaaftsflii1 11;. u „Als we hier mee instemmen, zetten we als gemeente de deur open voor andere mensen die hun perceel willen splitsen om er een nieuwe woning te bouwen." „We hebben zelfs aangeboden om aan de gemeente het verschil in de waarde van tuin- en bouwgrond te betalen voor het deel waarop we ons huis willen bouwen." MIDDELBURG Sympathiek, alle begrip voor het verzoek van de familie Van Akkeren, maar we moe ten het grotere belang in de gaten houden. Dat is volgens het Middel burgse college van burgemeester en wethouders de reden om nee te zeggen. Maandagavond bespreekt de raad het verzoek van Van Akkeren. Het college heeft deze week het raads voorstel gewijzigd. Het is zo gefor muleerd dat het echtpaar nu wel bezwaar en beroep kan aanteke nen tegen een eventuele afwijzing. Daarnaast vraagt het college de raad om 'in voorkomende gevallen medewerking te weigeren aan het splitsen van kavels ten behoeve van de bouw van extra woningen'. De afwisseling van grote en kleine percelen maakt de stad aantrekke lijk. Dat is een 'ruimtelijke kwali teit'. Het opdelen van grote kavels zal op den duur die kwaliteit aan tasten. Volgens wethouder Johan Aalberts van ruimtelijke ordening krijgt de gemeente steeds vaker de vraag of splitsing mogelijk is. Dat heeft ook te maken met de huidige woning markt. Huizen met een enorme lap grond verkopen nu eenmaal minder snel. Splitsen van het per ceel is dan aantrekkelijk. De oor spronkelijke woning krijgt dan een wat meer te behappen tuin - zo wel financieel als praktisch - en het afgesplitste deel kan als bouw- MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg doet vrijdag 11 november mee aan de voorronde van het NK Debatte ren voor scholieren in Maarssen. De finale is op 10 december. In to taal doen ruim honderd middelba re scholen mee aan het NK. kavel worden verkocht. Veel van dit soort kavels zijn in handen van oudere mensen. Het huis wordt te groot en de tuin te bewerkelijk zijn veel genoemde argumenten om het huis te splitsen. Maar de 'courantheid' van het huis, zeg maar de kans om het te verkopen, speelt volgens Aalberts zeker ook een rol. Begrijpelijk, maar uit ruimtelijk oogpunt ge zien ongewenst, vindt de gemeen te. Een bejaarde vrouw in Vlissingen is woensdag rond 13.45 uur in haar woning in de Ribesstraat het slacht offer geworden van een babbel- truc. Drie vrouwen belden aan met de smoes dat hun gootsteen ver stopt zat en zij even een kijkje wil den nemen bij de gootsteen van de bejaarde vrouw. Zij liepen meteen naar binnen en één van de vrou wen hield de bewoonster aan de praat. Later merkte de vrouw dat er een geldbedrag en een sieraad was gestolen uit haar woning. MIDDELBURG - Een 15-jarige Middel burger heeft donderdag zijn been gebroken bij een aanrijding. De jongen wilde vanaf de Stations- brug de Kanaalweg op rijden toen een andere jongen voor hem kwam rijden. Hij moest remmen en werd volgens de politie daarna vermoedelijk door een auto ge raakt. De politie zoekt getuigen van het ongeval, dat tussen 15.50 en 16.10 uur plaatsvond. De politie zoekt ook de bestuurder van een rode Toyota, waarschijnlijk 4-deurs, die mogelijk betrokken was bij de aanrijding. Getuigen kunnen zich melden op het politie bureau of bellen naar 0900-8844. officieel Opel Dealer Ir voel je v r i j l Onderdeel van de Automotions Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaor naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes. Het fietspad aan de noordkant van de Kleverskerkseweg wordt vol gend jaar in zijn geheel tweerich tingsverkeer. De gemeente Middel burg gaat het deel van het pad dat nu nog eenrichtingsverkeer is, ver dubbelen. Het wordt veel gebruikt door mensen die tussen Middel burg en Arnemuiden pendelen. Zij hoeven straks niet meer twee keer over te steken naar het fietspad aan de zuidzijde van de weg. De ver dubbeling moet voor de zomer klaar zijn. RITTHEM In en rond de bossen bij Fort Ram- mekens in Ritthem vindt morgen een 3D-handboogwedstrijd plaats. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt door handboogschutters geschóten op nepdieren. Die staan verscholen in de bossen, op grote afstand, op het water en andere lastige plek ken. Aan de wedstrijd doen zo'n 180 schutters mee uit het hele land. De wedstrijd wordt zoals elk jaar georganiseerd door handboog sociëteit d'Eendracht uit Vlissin- Op deze plaats in hun tuin willen Rob en Nelleke van Akkeren hun 'levensbestendige' woning bouwen. foto Ruben Oreel gen. VLISSINGEN Abbe de Sint Pierreln. 27 Royale gezinswoning, in de wijk 'de Griffioen', met 4 slaapkamers en tuin op het zuid-westen. Vraagprijs 169.500,- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23