Zeeland PZC Vrijspraak voor verdachte moord Succesvolle inzameling voor KWF WALCHEREN 22 en 23 26 De Bruine beste almanak Fiets Nog 5 dagen! Zaterdag 5 november 2011 Beloofd is beloofd, dus echtpaar wil gaan bouwen Tunnel is slechts een banenmotortje 21 Tip? walcheren@pzc.nl ZAAK VAN DER LINDEN Rechtbank vermoedt dat partner van verdachte wel eens de dader kan zijn door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft een 26-jarige Vlis- singse vrijgesproken van moord op Joost van der Linden. Tegen haar was anderhalve week geleden nog twaalf jaar cel geëist. In het vonnis, dat gisteren ver vroegd werd uitgesproken, uit de rechtbank zeer stevige kritiek op de handelwijze van het Openbaar Ministerie. Volgens de rechters zijn er namelijk voldoende aanwij zingen dat de partner van de Vlis- singse de moord heeft gepleegd. Die man werd aanvankelijk door het OM ook gezien als mogelijke dader. Gedurende het onderzoek besliste het OM echter dat deze 44-jarige Vlissinger alleen maar zijn vriendin geholpen had te vluchten nadat zij Van der Linde om het leven zou hebben ge bracht. De man werd in septem ber veroordeeld tot vijf maanden cel voor het geven van die hulp. Advocate M. van Essen van de Vlis- singse vindt de vrijspraak zeer te recht. Ze stelt dat ze tijdens haar pleidooi ook al gewezen heeft op de mogelijk veel ernstigere rol van de partner van haar cliënt. Ze vindt dat het OM veel te veel uitge gaan is van één scenario. „Dat is kwalijk. Het OM had de blik wij der moeten openen", vindt Van Es sen. Joost van der Linde (36) werd in de avond van 7 oktober 2010 in Vlissingen om het leven gebracht nadat hij drugs had afgeleverd in de woning waar de Vlissingse en haar partner verbleven. Zij vertel de na een aantal verhoren tegen de politie dat ze hem met een ka beltje van een MP3-speler had ge wurgd, omdat hij haar probeerde aan te randen. De Vlissingse liet tij dens haar slotwoord weten dat Van der Linde haar die avond ech ter niets had aangedaan. Na de moord vluchtten beiden naar Eind hoven. De rechtbank vermoedt dat de Vlissingse tegenover de politie en het OM de moord heeft bekend om zo haar partner te bescher men. Tijdens de vlucht na de moord zouden de twee dat scena rio wel eens bedacht kunnen heb ben, aldus de rechtbank. De recht bank wijst erop dat de Vlissingse smoorverliefd was op haar partner en vreesde dat hij lang uit haar le ven zou verdwijnen als zijn rol be kend zou worden. Het OM wilde gisteren nog niet reageren op het vonnis. westkapelle - Auto's wassen, wa fels bakken, bloemen verkopen, verzoeknummers draaien. Het is maar een kleine greep uit de vele acties die zaterdag 22 oktober plaats vonden onder de noemer 'Oe tooier, Oe mooier' rondom het Kasteel van Batavia in Westka pelle. Op initiatief van twee inwoners van Westkapelle, Jordy Conté en Jeroen Huibregtse, werden daar van negen uur 's morgens tot twee uur 's nachts allerlei ludieke acties gehouden met als doel zo veel mo gelijk geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. Het resultaat mag er zijn: er werd maar liefst 5500 euro opgehaald, dubbel zo veel als er tijdens een 'normale' collecte door het KWF wordt ver zameld in het dijkdorp. Het opgehaalde geld is gisteravond in Westkapelle overhandigd aan vertegenwoordigers van het KWF Kankerfonds. Volgens Malou Peene van Kasteel van Batavia ligt het in de bedoe ling om volgend jaar weer zo'n ac tiedag te houden. Volgens haar was het die bewuste zaterdag con stant druk in en rondom het café en kwamen veel mensen uit het dorp naar het Kasteel om de actie te steunen. De beide initiatiefne mers kwamen op het idee voor de actie omdat de vader van één van hen vorig jaar is overleden aan de gevolgen van kanker. Jordy Conté en Jeroen Huibregtse namen het initiatief om via een ludieke actie geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. Zo draaiden ze de hele dag muziek met elk uur een ander thema. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl GOES - De Bruine Hypotheken Pensioenen in Goes is uitgeroepen tot Beste Hypotheekkantoor Zee land 2011, in een verkiezing van in- depender.nl, een website waar mensen zich kunnen oriënteren op een hypotheek. De kwaliteits- check is gebaseerd op een vragen lijst van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De awards heb ben betrekking op beoordelingen die zijn achtergelaten tussen 1 ok tober 2oro en 16 oktober 2011. Het stond laatst heel duidelijk in de krant: Belgen kunnen het niet laten, pinten pakken in 't café en daarna toch weer achter het stuur kruipen. Terwijl de Bob-campagne toch bij de zuiderburen is geboren. Laatst kwam het wangedrag der Belgen weer pijn lijk aan het licht in een cafeetje net over de grens in Overslag. Daar ma ken sinds enige tijd regelmatig twee vrienden uit het Nederlandse deel van Overslag hun opwachting. Na enige aarzeling werden ze uiteindelijk toch in de groep tooghangers opgeno men. De twee komen - veilig - altijd op defiets. Tot hun verbazing kwa men al die Belgische klanten altijd met de auto. Op hun vraag waarom niet met defiets luidde het antwoord: „Met de auto kun je niet vallen." heeft Trekking 10 november Belastingvrij staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21