'Expert uit buitenland weggejaagd' economie 113 IP-adressen raken op: extra kosten m Grijp in bij hypotheekrenteaftrek! BELASTINGKORTING Kritiek op kabinetsplan gedane zaken Time Warner brengt bod uit op Endemol zaterdag 5 november 2011 BPHBHSBRggSEaSSS Nieuwbouw Installatie Techniek Niewenhuijse 'Samen sterk onder één dak' Kabinet wii belastingvoordeel voor hoogopgeleide buiten landse werknemer schrappen. Nu nog 40.000 kennismigran ten die beter af zijn dan in buurlanden. Bedrijfskundige en werkgevers maken zich grote zorgen. door Hans Gertsen den haag - Het bedrijfsleven vreest dat buitenlandse kenniswer kers Nederland voortaan links la ten liggen. Ons land wordt volgens ondernemers minder aantrekkelijk omdat het kabinet een speciale be lastingregeling wil schrappen. „Nederlandse bedrijven zullen straks bijna niet meer aan kennis werkers kunnen komen omdat die in buurlanden veel beter kunnen verdienen, zegt Inge Nitsche, direc teur van Expatise, een kenniscen trum voor internationale arbeids mobiliteit. Ze sluit niet uit dat be drijven Nederland verlaten omdat ze niet meer voldoende kenniswer kers kunnen binnenhalen. Ook de werkgeverskoepel VNO- NCW zegt zich 'grote zorgen' te maken over de kabinetsplannen. Nu komen nog zo'n 40.000 kennis migranten, van ict-deskundigen uit India tot scheikundigen uit de VS, in aanmerking voor de zogehe ten 30-procentsregeling. Die houdt in dat ze gedurende maximaal tien jaar 30 procent van hun salaris on belast uitbetaald krijgen. Dankzij die regeling kunnen Nederlandse bedrijven concurreren met bedrij ven in buurlanden als Duitsland, België en het Verenigd Koninkrijk, waar hogere salarissen worden be taald. Het kabinet wil drastisch het mes zetten in de 30-procentsregeling. Staatssecretaris Weekers (Finan ciën) wil dat de belastingkorting straks alleen nog maar geldt vanaf een brutosalaris van tenminste 72.000 euro. Wie minder dan die norm verdient, beschikt volgens Weekers niet over 'de specifieke, schaarse deskundigheid waarvoor de regeling bedoeld is'. Veel bedrijven en universiteiten hebben de afgelopen weken gepro testeerd omdat de norm volgens hen veel te hoog is. Ook de Twee de Kamer was vorige week kri tisch, maar Weekers wil niet wij ken, zo blijkt uit zijn antwoord op Kamervragen over de kwestie. Hij wil alleen een uitzondering maken voor promovendi, net ge promoveerden en werknemers die wetenschappelijk onderzoek doen. Maar voor de overgrote meerder heid .van de kenniswerkers houdt Weekers vast aan de norm van ten minste 72.000 euro bruto. „De hogere inkomensgrens baart ons grote zorgen", laat VNO-NCW weten. De verhoging tot 72.000 euro betekent volgens de werkgeverskoepel 'in feite een zeer ongewenste inperking van de kennismigrantenregeling'. Het overgrote deel van de in stroom aan kenniswerkers bij gro tere bedrijven verdient 50.000 tot 70.000 euro bruto en zou dus straks niet meer in aanmerking ko men voor de belastingregeling. „We hebben die mensen keihard nodig", zegt VNO-NCW. Installatie Techniek Niewenhuijse heeft een nieuw bedrijfspand. De organisatie zit nu met 3 bedrijven onder 1 dak. Op vrijdag 11 november zal het nieuwe pand officieel geopend worden door burgemeester dhr. E.J. Gelok van de gemeente Borsele. Installatie Techniek Niewenhuijse is in 1997 opgericht door directeur Hans Niewenhuijse. Dit bedrijf richt zich voornamelijk op elektrotechni sche installaties in utiliteit, woning bouw en lichte industrie. Daarnaast is het bedrijf gespecialiseerd in domotica. Domotica is een verza melnaam voor intelligente aansturing van woon- en werkomgevingen. Het doel daarbij is het verhogen van het comfort, veiligheid, rendement en efficiency. In 2004 is Installatie Techniek Niewenhuijse Geschiere toege voegd aan het concept. Dit bedrijf richt zichop de werktuigbouwkundige ma installaties: rioleringssystemen, sanitair, water- en gasinstallaties, verwarming, ventilatie, lood- en zink werken, hogedrukinstallaties en service en onderhoud. Sinds 2005 is Agro Techniek Niewenhuijse aan de organisatie toegevoegd, die zich richt op elektro technische installaties en automati sering in de agrarische sector. Het bedrijf installeert en onderhoudt complete installaties in diverse agrarische sectoren. Nu alle 3 de bedrijven onder 1 dak zijn gevestigd hoopt de organisatie u nog beter van dienst te kunnen zijn. Op vrijdag 11 november zal om 15:00 uur de officiële openingshan deling plaats vinden. Van 18:00 tot 21:00 uur krijgen (zakelijke) relaties, vrienden, (oud) collega's en allen die interesse hebben in onze producten en diensten de mogelijkheid om het nieuwe bedrijfspand te bezichtigen. Havenweg 48b Nieuwdorp www.itn-nieuwdorp.nl door Chris van Alem den haag - Honderdduizenden huishoudens moeten vanaf vol gend jaar een nieuwe router ko pen voor hun internetaansluiting omdat wordt overgestapt op een nieuw adressensysteem voor com puters. In veel huishoudens moeten bo vendien kosten gemaakt worden voor aanpassing van software op de computers, waarschuwen IT-ex- perts. Het gaat om updates of nieu we software voor firewalls en vi russcanners. Per huishouden gaat het om een uitgave van honderd euro of meer, aldus netwerkspecia list Sander Steffann. Ook bedrij ven moeten kosten maken. De problemen zijn het gevolg van het opraken van adressen voor computers, de IP-adressen. De voorraad IP-adressen, van 4,2 mil jard, is wereldwijd zo goed als op. Huishoudens en bedrijven kun nen nu te maken krijgen met on bereikbare of slecht bereikbare websites, applicaties die niet meer draaien en telefoonverbindingen (via het internet) die niet meer werken. Vanaf volgend jaar ver spreiden Nederlandse internetpro- viders naast de oude (IPv4) adres sen ook nieuwe IPv6-adressen. Technisch kunnen de nieuwe en bestaande internetadressen niet met elkaar overweg. Het is daarom noodzakelijk om voorlopig beide versies tegelijk te hebben. Alleen door aanpassing van modem, rou ters, servers en software aan de nieuwe IP-adressen is een goede internetverbinding gegarandeerd. Wereldwijd worden de kosten van de omschakeling geschat op 25 mil jard dollar. Bedrijven kunnen daar, afhanke lijk van hun omvang, miljoenen euro's aan kwijt zijn. „Het gaat pijn doen omdat leveranciers van hardware en bedrijven de omscha keling te lang op zijn beloop heb ben gelaten", zegt Sander Steffan, bestuurslid van de Stichting IPv6, vernoemd naar de nieuwe aandui ding voor computeradressen. londen - Het Amerikaanse media concern Time Warner heeft een niet-bindend bod uitgebracht op het van oorsprong Nederlandse tv-productiebedrijf Endemol. Dat meldde persbureau Reuters giste ren op gezag van een woordvoer der van Endemol. Financiële de tails werden niet genoemd. Endemol is nu eigendom van Goldman Sachs Capital Partners, het mediabedrijf van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi Media- set en de Nederlandse investerings maatschappij Cyrte. Het bedrijf, dat onder meer Big Brother be dacht, zucht onder een schuld van ruim 2 miljard euro. Het is daar over al enkele maanden in onder handeling met schuldeisers. Dat proces gaat gewoon door, al dus de zegsman. „Ons voornaam ste doel is om een akkoord te berei ken met onze schuldeisers." door Maurice Wilbrink Klaas Knot, onze nieuwe president van de centrale bank, weet nu ook hoe het voelt: je geeft een zinnig ad vies aan de politiek en een uur later is het weggehoond, geridiculiseerd, en in een hoek getrapt Knot sneed deze week het groot ste politieke taboe aan dat het Binnenhof kent Hij wil morrelen aan de hypotheekrente aftrek. Voor de regeringscoalitie en de gedo- gers is zelfs de gedachte hieraan al te veel. Ein de discussie dus. Rond de renteaftrek voor het eigen huis is een totale ideologische patstelling ontstaan. Een groot deel van de ongeveer 3,9 miljoen huisei genaren maakt gebruik van de aftrek, die feite lijk een subsidie is van 25 procent op de koop van een woning. Het gaat hier om veel gemoti veerde kiezers en hun stemmen worden ge kocht in de beste electorale tradities. De aftrek kost de schatkist jaarlijks 15 miljard euro net to, maar dan heb je ook je parlementaire meer derheid veilig gesteld. Knot, en met hem veel deskundigen, vindt dit onhoudbaar. De renteaftrek is zijn doel nogal voorbij geschoten en begint economisch con traproductief te werken. De regeling kost de schatkist percentueel het dubbele in vergelij king tot 1990, de totale hypotheekschuld stijgt hard ondanks de inmiddels dalende huizen prijzen. De renteaftrek heeft mede bijgedra gen aan een huizenprijsexplosie, die door de lonen helemaal niet is bijgehouden - een re den waardoor starters nauwelijks aan bod ko men. Er is dus sprake van marktverstoring en toenemende risico's voor huishoudens. Knot levert nu nog een extra argument: dit systeem begint een bedreiging te worden voor de stabiliteit van de banken, die duur ka pitaal moeten aantrekken op de financiële markten om hypotheken te kunnen uitzetten. Je zou zeggen, aanleiding genoeg om in te grij pen, al helemaal omdat een nieuwe recessie gloort Alleen met hervormingen kan een ha perende economie weer echt op gang worden gebracht en kan de staatsschuld hanteerbaar blijven. De weigering om de woningmarkt nu te her vormen is onverantwoord en het wijzen naar gebrek aan hervormingsdrang in zuidelijke eu rolanden grenst aan arrogantie. Voor wie hier wel over wil nadenken, enkele feiten voortvloeiend uit Knots voorstel. Ze ko men uit een ambtelijk rapport van vorig jaar. Als in 2011 zou zijn begonnen met het in der tig jaar uitfaseren van de hypotheekrenteaf trek, zouden de huizenprijzen extra zijn gaan dalen met gemiddeld 13 procent. Dat gebeurt vrij snel na de maatregel, omdat kopers weten hoeveel subsidie ze gaan mislopen. Een afne mende renteaftrek zou de koopkracht van een huizenkoper drukken, oplopend tot 2,75 pro cent in 2020. De schatkist spaart vier miljard in 2015 en acht miljard in 2020. Als tegelijkertijd ook de huurmarkt wordt her vormd, is er een welvaartswinst van miljar den te boeken. reageren? nieuwsredactie@wegener.nl EXCLUSIEF WONEN MET VRIJ UITZICHT OVER - DE 00STERSCHELDE! IMM0REGI0 TEL(0113)622000 BEZOEK HET INGERICHTE MODELAPPARTEMENT ELKE ZATERDAG VAN 11-14 UUR.'T SCHELD 36, WEMELDINGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13