Zeeland Plan voor de Goese Poort in PZCL zicht Stekker uit plan voor afkickkliniek Eilandmarketing BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 ENTREE STAD Gemeente wil haast achter ontwikkeling bedrijventerreintje 22 en 23 Stukje geschiedenis van de fruitteelt verdwenen almanak Tip? redactie@pzc.nl Sterrenrestaurants verlagen hun prijzen Provinciale weg N665 gaat op de schop Kunstuitleen zet de deuren open 't Beest moet weer worden wat het was Vrijdag 4 november 2011 door Frank Balkenende GOES - Een gemeentelijke project groep komt met een plan voor het bedrijventerrein Goese Poort. Struikelblok voor de ontwikkeling van de kale en wat verloederde en tree van Goes vormt de verkeersaf wikkeling van het terrein. Zowel verkeerstechnisch als financieel. Een deel is in handen van project ontwikkelaar Van Garderen Dekker, die de kavel te koop heeft staan. In het gebied ernaast wil de Goese ondernemer Gé Guosheng nog steeds een 100 tot 150 kamers tellend hotel inclusief enkele oos terse restaurants neerzetten. Om het project financieel rond te krij gen, heeft Guosheng, eigenaar van restaurant Nian Hao aan de Wijn gaardstraat, inmiddels een deel van zijn kavel verkocht aan bouw markt Gamma, laat zijn adviseur Jan Wijnakker weten. Het college van burgemeester en wethouders heeft op zich geen be zwaren tegen een hotel-restaurant en een bouwmarkt op de Goese Poort, maar stelt vast dat beide functies onherroepelijk leiden tot verkeersproblemen. Althans met de huidige aansluiting op Ring baan-West. Het college voorziet daar extra files. Bovendien is de aansluiting niet echt veilig. Het college vindt dat ondernemers wiens bedrijven straks verantwoor delijk zijn voor extra verkeersstro men, in principe moeten meebeta len aan een andere aansluiting van de Goese Poort. De gemeente heeft daar momenteel geen geld voor gereserveerd. De projectgroep gaat na op welke manier een betere aansluiting is te financieren en wie dan hoeveel dient te betalen. Overigens kan zo'n bijdrage voor verkeers- oplossingen de plannen van Gu osheng en de Gamma bemoeilij ken. Guosheng is eerder al ge vraagd zelf een verkeersonderzoek te doen, maar de aangeleverde stukken vond de gemeente vorig Het is echt een kazerne van hollen of stilstaan Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl jaar onvoldoende. De projectgroep gaat tevens na welke soort bedrij vigheid wenselijk en onwenselijk is in de Goese Poort. Wethouder Loes Meeuwisse heeft al eerder aangegeven dat zogeheten perifere detailhandel tot de mogelijkheden moet behoren. Er wordt gas gege ven, want in december moet er een plan liggen. Het zou ook niet voor zijn tijd zijn dat er iets ge beurt in de Goese Poort. Een visite kaartje voor de stad is het nu be paald niet. KAPELLE - Een symbolisch afscheid was het. Wet houder Evert Damen van de gemeente Kapelle sloopte gistermiddag, met een beetje hulp, een muur van het oude veilingcomplex, het voormali ge handelscentrum van de regionale fruitteelt. En daarmee is een stukje geschiedenis voorgoed ver dwenen. De oude veilinghal met zijn spanten is al zo goed als plat, alleen het hoofdkantoor blijft be waard. Daarin huist nu de Isaac Beeckman Acade mie. De oude veiling maakt plaats voor een nieu we woonwijk met de naam De Veilingmeester. Er zijn al 17 woningen verkocht, foto Willem Mieras door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - De GGZ Weste lijk Noord-Brabant en Castle Craig Nederland zien af van de vestiging van een verslavingskliniek in het pand Nazareth 4 in Wolphaarts- dijk, het voormalige verzorgings huis Zorgvliet. Dat hebben zij de gemeente Goes laten weten. De initiatiefnemers zien ook af van de bouw van een logiesgebouw met zestien appartementen op het ter rein van de karakteristieke witte villa. Het plan om een luxe versla vingskliniek op te zetten in het al geruime tijd leegstaande pand, is inmiddels al vier jaar oud, maar tot nu toe niet van de grond geko men. De laatste twee jaar was het helemaal stil. Vanuit het dorp was er van begin af aan veel verzet en dat is voor de organisaties dan ook de belangrijkste overweging om de stekker eruit te trekken, al was er uiteindelijk wel groen licht. „Er moet draagvlak in de omgeving zijn", aldus een woordvoerder. Ook spelen argumenten van 'be drijfseconomische aard' een rol. Op het perceel rust nu alleen nog een woonbestemming. Het pand zelf staat nog altijd te koop, voor 950.000 euro. Het is de voormalige woning van GGZ-directeur Wub- bo Petersen. ■flaBaMMMMMNMNMMmNsmNaKNMBim KRUININGEN Sterrenrestaurants De Kromme Wa tergang bij Hoofdplaat en Inter Scaldis uit Kruiningen doen van 28 november tot en met 4 december mee aan Dining with the Stars. Ruim zestig sterrenrestaurants pre senteren menu's voor schappelijke prijzen. Bij de meeste restaurants kost een viergangenmenu 40 euro en een vijfgangendiner 55 euro. Reserveren is al mogelijk, via de si te www.diningwiththestars.nl. NISSE De provinciale weg N665 Nis- se-Drieweg gaat op de schop. Vanaf maandag 7 november wordt een nieuw fietspad parallel aan de Drie weg aangelegd. Van 5 december tot 20 december wordt de hoofdrij baan Nisse-Drieweg vernieuwd. Het fietsverkeer wordt via de Ger- benesseweg en aansluitende we gen omgeleid. Voor verkeer rich ting Nisse is de hoofdrijbaan be schikbaar. Verkeer vanaf Nisse wordt met borden omgeleid. GOES De Kunstuitleen De Bevelanden in Goes houdt dit weekeinde open huis. Het motto: „Als de wereld be grijpelijk was, zou er geen kunst bestaan", is ontleend aan Albert Ca mus. De kunstuitleen is sinds dit jaar ge vestigd bij Historisch Museum De Bevelanden. Er zijn zestig nieuwe kunstwerken aan de collectie toege voegd. Zowel zaterdag als zondag is de kunstuitleen open van 12.00 tot 16.00 uur. Eilandmarketing. Het is anno 2011 één van de toverwoorden op Schou- wen-Duiveland. Op allerlei manie ren wordt geprobeerd mensen te be wegen naar het Zeeuwse eiland te ko men. Soms lukt dat. Zoals in het ge val van dat stel uit het Utrechtse IJs- selstein. Zij raakten tijdens hun va kantie zo gecharmeerd van monu- mentenstad Zierikzee dat ze besloten er te gaan wonen. Ze vonden er hun droomhuis en gingen naar de lokale notaris om de contracten te tekenen. Daarna ging het naar de bank om daar een inboedelverzekering af te sluiten. Snel-en zakelijk werden for mulieren ingevuld en formaliteiten afgehandeld. „Goh", zei het meisje achter de balie met een mengeling van bewondering en verbazing. „Dus u komt helemaal uit IJsselstein hier naar toe? Maar hier is echt niets te beleven in de winter." Eilandmar keting, 't is een mooi woord...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41