Ruimte voor 21 huizen in Riekusweel IV 'Net alsof oude kennis Gemeente Hulst pakt overlast uitgaan aan 2ol zeeland 50% korting 50% korting 2e Zonwering-product Wooninterieur Lovöifjl ONDERZOEK Geen strijd met bedrijvigheid Vlissingen herdenkt bevrijding DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 'Duvelsjong' van Nelleke van der Krogt cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken SPIRITUALITEIT Een serie over Schouwen- Duivelanders met bijzondere eigenschappen of denkbeelden. B;'ll'*.*»l j;i INZIEN 2e Zonwering-product Wooninterieur Lctvoir vrijdag 4 november 2011 op onze gehele collectie Van Cittersweg, Arnemuiden. T 0118 606 905 door Piet «leemans BRUINISSE - Nieuwbouw in Rie kusweel IV hoeft niet beperkt te blijven tot alleen huizen in de Rog gestraat. In totaal kunnen in de nieuwbouwwijk aan de rand van Bruinisse 21 woningen bijge bouwd worden. Dat blijkt uit on derzoek van de gemeente Schou- wen-Duiveland. In eerste instantie hield het college rekening met een algemene milieu- zone van 300 meter vanaf de nabij gelegen loswal tot aan de nieuwe woningen in Riekusweel IV. Dat betekende dat alleen aan de Rogge straat een rijtje huizen gebouwd kon worden. Op verzoek van de ge meenteraad is nader onderzoek ge daan. Uitkomst daarvan is dat de feitelijke milieuzone tussen de nieuwe woningen en de bedrijvig heid op de loswal verkleind kan worden tot 240 meter. Deze mi lieuzone is gebaseerd op een maxi male geluidsbelasting van 50 deci bel op de gevels van de nieuwe wo ningen. De krappere milieuzone geeft ruimte voor de bouw van 21 woningen. Dat is 11 minder dan in de oorspronkelijke opzet waarin uitgegaan werd van 32 woningen. Een deel van de woningen die nu niet gerealiseerd kunnen worden, kan volgens de gemeente opgevan gen worden in Riekusweel V. Het onderzoek naar de milieuzone ring van de activiteiten op de los wal ten opzichte van de nieuwe woonwijk is een ander onderzoek dan het onderzoek naar de ontwik kelingsmogelijkheden van de Vluchthaven dat op grond van de gemeentelijke strategische visie Tij van de Toekomst wordt uitge voerd. Het onderzoek van de Vluchthaven is breder dan een on derzoek naar milieumaatregelen. Het richt zich op de ontwikkelings mogelijkheden van de Vluchtha ven voor dienstverlening aan de watergebonden bedrijvigheid, reke ning houdend met andere ontwik kelingen in Bruinisse. VLISSINGEN - Op de Commandoweg is gisteren herdacht dat Vlissingen 67 jaar geleden is bevrijd van de Duitse bezetting in de Tweede Wereldoorlog. Bij het monument van de Commando's no. 4 en de herdenkingssteen van de 52ste Lowland Division kwamen commando's, militairen en Vlissingers samen. Burgemeester René Roep hield een toespraak. foto Ruben Oreel 2 T/M 12 NOVEMBER 201 1 door Marijke Vael Haar man noemt haar gekscherend 'Francisca van Assisi', omdat die ren vaak tegen haar aan gaan staan en achter haar aan lo pen. „Dat doen ze om energie te zuigen", weet Claudia Frie- derich-Pelk, die zichzelf be schouwt als een 'doorgeefluik van energie'. „Mijn moeder noemde mij vroeger 'de heks van Veere'." Omdat heks zo'n negatieve lading heeft, omschrijft de 44-jarige Zie- rikzeese zichzelf liever als een na tuurvrouw. „Of misschien een wit te heks. Dat is iemand die gelooft in het goede en van daaruit bezig is met mens, dier en natuur." Claudia Friederich doet dat door essentiële oliën en plantenextrac ten te mengen tot drankjes waar mee zij onder andere eczeem, spierpijn en luchtweginfecties te lijf gaat. Meestal bij paarden, maar ook bij zichzelf en gezinsleden. „Ik zou het liefste een hele apotheek hebben." In het jaar dat zij natuur geneeskunde studeerde, leerde zij veel over oliën, Bachdruppels, mengsels en verhoudingen. „Maar ik weet ook veel op intuïtie. Het is net alsof oude kennis over de ge neeskrachtige werking van plan ten diep in me zit. Voor werkelijk alles wat een mens kan mankeren, heeft moeder natuur een middel." Wanneer zij in haar keuken bezig is met het vervaardigen van drank jes geniet Claudia. „Ik word zo blij van die grondstoffen omdat ze zo heerlijk ruiken." De natuurvrouw is ook in haar ele ment wanneer zij als cranio sa craal therapeute paarden behan delt. „Het cranio sacraal systeem omvat hersenen, ruggenmerg, het dikke vlies daar omheen en het hersenvocht dat daartussen vloeit. Om het paardenlijf te ontspannen en de negatieve energie, die de klacht veroorzaakt, af te voeren, leg ik mijn handen op de pijnlijke plek en visualiseer de ideale situa tie. Wanneer het dier helende energie nodig heeft, voel ik die door mijn handen in hem stro men. Als hij niet meer te genezen is, voelt het alsof mijn energie op een muur botst." Claudia geniet van de zichtbare verbetering die zij vaak waarneemt na haar behan deling. „Dieren kennen geen place bo-effect, zij reageren op wat er is." Behalve op dieren heeft de Zie- rikzeese ook op mensen een bij zonder effect. „Ik probeer altijd oogcontact te maken met mensen die ik tegenkom en ze te groeten of een ander blijk van herkenning te geven. Vaak reageren ze daarop door hun hart uit te storten over persoonlijke problemen." De natuurvrouw heeft haar aanleg om sfeer, stemming, gevoelens en pijnen van anderen te voelen niet van vreemden. „De moeder van mijn oma was ook een kruiden vrouwtje. Zij woonde in het Lim- Claudia Friederich-Pelk: „Een witte heks is iemand die gelooft in het goede ZIERIKZEE - Het bedrag dat de orga nisatie van de J-walk overmaakte op rekening van het Koningin Wil- helmina Fonds is 8450 euro. In de krant van woensdag zijn twee cijfers verwisseld, waardoor er per abuis melding werd ge maakt van 4850 euro. De J-walk be voorraadde dinsdag het magazijn van de Voedselbank met etens waar ter waarde van 5450 euro en een benzinebon van 500 euro. op onze gehele collectie Van Cittersweg, Arnemuiden. T 0118 606 905 door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - De gemeente Hulst gaat strenger toezien op over last door uitgaande jeugd in Kloos- terzande. Jongeren die zich op straat misdragen, krijgen een toe gangsverbod van drie maanden voor alle horecazaken. De aan scherping van het beleid heeft te maken met de toenemende drukte in het uitgaansleven in Klooster- zande. Na de opening van De Ski hut weten veel jongeren weer de weg naar de kroegen in Klooster- zande te vinden. Die drukte brengt ook regelmatig overlast met zich mee, zoals straatrumoer en soms vernielingen. Vooral inwo ners van de Cloosterstraat onder vinden daar hinder van. Het stren gere beleid is onderdeel van het convenant 'Veilig uitgaan' van de gemeente Hulst. Daarin staan af spraken tussen de gemeente, hore ca, politie en justitie. „In de bin nenstad van Hulst passen we dit al lang toe", zegt burgemeester Jan-Frans Mulder. „In Kloosterzan- de speelde dit eigenlijk niet. Nu de Skihut is geopend, is het een stuk drukker. Het is zeker niet zo dat er nu veel overlast is, maar bewoners zijn daar wel bang voor. Het uit gaan is nu gezellig en dat willen we ook voor iedereen zo houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36