Zeeland PZCI x Enquête over muziektent Bruinisse Sporen Steentijd in haven 4- X Eilandmarketing SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 22 en 23 HERINRICHTING Dorpsraad wil mening achterban Sterrenrestaurants almanak verlagen prijzen Nieuwe steiger voor passanten Zierikzee Ontwikkelaars Windpark Krammer houden alle opties nog open land Sint PhiliöslamBi- Hs Vrijdag 4 november 2011 Het is echt een kazerne van hollen of stilstaan Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman bruinisse - De dorpsraad Bruinis se peilt via een enquête de me ning van de inwoners van het dorp over het mogelijk verdwijnen van de muziektent. Het bouw werk staat in de weg als het cen trum wordt heringericht. Verplaat sing is kostbaar, een alternatieve lo catie niet voorhanden én de mu ziektent wordt maar zelden ge bruikt. Alleen met de aubade op Konin ginnedag en de jaarlijkse in- en uit tocht van Sinterklaas vormt de mu ziektent even het middelpunt van het dorp. Momenten waarop je ook kunt kiezen voor bijvoorbeeld het inzetten van een verrijdbare podiumwagen, zegt secretaris Ro- nic Weijenberg van de dorpsraad. De muziektent is een flinke sta-in-de-weg als het Bruse cen trum op de schop gaat. Op de plaats van de betonnen kolos is een pleintje met wat winkeltjes en horeca gepland. Nadat tijdens een eerder onderzoek naar de toe komst van de muziektent een nip te meerderheid aangaf de muziek tent te willen behouden, kwam het Kerkplein als alternatief in beeld. Volgens de nieuwste plan nen staat daar nu echter een mooie tuin - groen met wat bank jes en speeltoestellen - gepland. „Alle leden van de klankbord groep vinden dat de muziektent daar eigenlijk misstaat." Behalve de dorpsraad maken de Stichting Festiviteiten Bruinisse, de Her vormde Kerk en de ondernemers vereniging deel uit van de klank bordgroep die meedenkt over de herinrichting. Was er wel sprake van een perfec te alternatieve locatie, dan zou je nóg vraagtekens kunnen zetten bij een verhuizing. Met de verplaat sing is namelijk zo'n 175.000 euro gemoeid. Het dorpsraadbestuur vindt het prima als de muziektent verdwijnt. „Maar dat willen we wel afstemmen met de achter ban." Voor de dorpsraad is het van groot belang dat er een alternatief wordt geboden. Gedacht wordt bij voorbeeld aan de plaatsing van een waterelement (zoals een fon tein), maar wellicht zijn er andere ideeën. Mensen kunnen dat via de enquête aangeven. De vragenlijst komt op korte termijn digitaal be schikbaar via www.bru.nu. Bij Al- bert Heijn komen formulieren te liggen. Tijdens de dorpsraadverga dering van donderdag 17 novem ber (dorpshuis, 19.45 uur) komen de resultaten aan de orde. zierikzee - Medewerkers van Patrona Marine Services uit Bruinisse varen nieuwe aanlegstei gers van de loswal naar hun vaste plaats aan het eind van de Nieuwe Haven in Zierikzee. Eerder deze week is de oude passantensteiger verwijderd. Die is dertig jaar oud en toe aan vervanging. Volgens een gemeentewoordvoer der wordt circa honderd meter steiger vervan gen. Het oude spul dreef op polyester drij vers, waarvan sommige lek waren. Het nieu we materiaal is voorzien van betonnen drij vers. Fonkelnieuw zijn de steigers niet. Ze zijn een week gebruikt op de Hiswa. Wat de ver vanging kost, weet de woordvoerder niet. Het bedrag zit verwerkt in het onderhoudscon tract met Patrona. foto Ronald den Dekker Tmmmtmssms&Zi rotterdam - In de bodem van de Yangtzehaven in Rotterdam zijn sporen van menselijke bewoning ontdekt. Die dateren uit de Mid den Steentijd (9000 tot 7000 voor Christus). Er zijn deeltjes verbrand en onver- brand dierlijk bot gevonden. En verder houtskool, pijlpunten, ste nen messen en huidschrapers. Vol gens onderzoeker Henk Weerts is hiermee voor het eerst aange toond dat het meest westelijke Tip? redactie@pzc.nl deel van Nederland gedurende de Steentijd werd bewoond. Mensen trokken in groepjes van tien door het landschap om te jagen en groenten te verzamelen. Het Havenbedrijf Rotterdam is ver plicht archeologisch onderzoek te laten doen, vanwege de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De Yangt zehaven sluit daar straks op aan en wordt binnenkort verdiept. De vondsten zijn op twintig meter be neden NAP gedaan. kruinigen - Sterrenrestaurants De Kromme Watergang bij Hoofd plaat en Inter Scaldis uit Kruinin- gen doen van 28 november tot en met 4 december mee aan Dining with the Stars. Ruim zestig sterren restaurants presenteren menu's voor schappelijke prijzen. Bij de meeste restaurants kost een viergangenmenu 40 euro en een vijfgangendiner 55 euro. Reserveren is al mogelijk, via de si te www.diningwiththestars.nl. Eilandmarketing. Het is anno 2011 één van de toverwoorden op Schou- wen-Duiveland. Op allerlei manie ren wordt geprobeerd mensen te be wegen naar het Zeeuwse eiland te ko men. Soms lukt dat. Zoals in het ge val van dat stel uit het Utrechtse IJs- selstein. Zij raakten tijdens hun va kantie zo gecharmeerd van monu- mentenstad Zierikzee dat ze besloten er te gaan wonen. Ze vonden er hun droomhuis en gingen naar de lokale notaris om de contracten te tekenen. Daarna ging het naar de bank om daar een inboedelverzekering af te sluiten. Snel en zakelijk werden for mulieren ingevuld en formaliteiten afgehandeld. „Goh, zei het meisje achter de balie met een mengeling van bewondering en verbazing. „Dus u komt helemaal uit IJsselstein hier naartoe? Maar hier is echt niets te beleven in de winter.Eilandmar keting, 't is een mooi woord...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33