Er zit nog veel rek in 261 sport Oud-Vlissingen keeper Piet Baart overleden un* ih? tcfc Si Stemming over fusie tussen Axel en AZW wordt uitgesteld Haartsen aast op zege Europese titel voor surfer Ruijssenaars Groene Ster 2 blijft bovenin meedraaien Pool en Van der Waal in selectie Oranje Roadhouse Blues nipt langs Loepie Loepie HEINKENSZAND Bij Heinkenszand weten ze niet meer hoe een nederlaag voelt. De eerste vier seniorenteams én de A-junioren zijn begin november nog steeds ongeslagen. vrijdag 4 november 2011 vlissingen - Op 77-jarige leeftijd is deze week voormalig Vlissin- gen-doelman Piet Baart overleden. De stijlvolle keeper met de gewel dige reflexen verdedigde twaalf jaar lang (1951-1963) het doel van de rood-witten. Op zeventienjari ge jarige leeftijd maakte hij zijn de buut al in het eerste. Piet Baart behaalde in deze perio de met Vlissingen vier kampioen schappen, waarvan tweemaal in de eerste klasse, destijds het hoog ste amateurniveau van Nederland. Hij speelde met Vlissingen dan ook tweemaal om het kampioen schap van Nederland; in 1956 werd Vlissingen derde, in 1962 vier de. Piet Baart werd ook vele malen gekozen als keeper van het Zeeuws elftal. In 1963 verloor Piet Baart - hij was toen nog maar 29 jaar - zijn vaste plaats in het eerste elftal van Vlis singen. Niet omdat hij niet meer voldeed, maar omdat zich bij de VCV een aantal zeer talentvolle jonge keepers aandienden, die de voorkeur kregen. Wim Bos, die Piet als VCV-keeper opvolgde, en John But, die later grote successen bij aartsrivaal Mid delburg zou boeken, werden in de jaren zestig beiden diverse malen gekozen als keeper van het Neder lands amateurelftal. SIX FOURS Zeeland is een Europees kampioen windsurfen rijker. De vijftienjarige Tim Ruijssenaars uit Nïeuwerkerk won in het Franse Six Fours de freestyleklasse voor surfers tot twintig jaar. Ruijssenaars, die sinds 2006 op een surfplank staat, kwam de afgelo pen dagen ook uit in de klasse freestyle surfen voor deelnemers tot zeventien jaar. Daarin moest de deelnemer van Schouwen-Duive- land genoegen nemen met een zil veren medaille. MIDDELBURG De zaalvoetballers van Groene Ster 2 handhaafden zich door een rui me zege op Dauwendaele 2 in de bovenste regionen van de eerste klasse. In Middelburg werd het na een 2-6-ruststand 4-9. De promo vendus was de hele wedstrijd de bovenliggende partij. Khalid Sai- boua (3x), Rafaël Vulin (3X), Salim Ben Sellam, Abdoe Abdenbi en Imad Azzanagui scoorden vöor Groene Ster 2. Voor Dauwendaele 2 troffen Dangelo Martien (3X) en Marik Waterman doel. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel J. Rent meester (Roosendaal), 1e zijvogel J. de Jonge (Heinkenszand), 2e zijvogel H. Franse (Kwaden damme), 3e zijvogel P. Nagelkerke (s-Heeren- hoek), 4e zijvogel Job. de Jonge (Heinkens zand), 1e kal B. Delhez (Lewedorp), 2e kal F.Rentmeester (Eindhoven). Wip 2:1 e en 2e hoofdvogel J. Vermeule (Ove- zande), 1e zijvogel L. de Hond ('s-Heeren- hoek), 2e zijvogel J. Braam (Oudelande), 3e zij vogel B. GlerumJGoes), 4e zijvogel M.C. Ver donk ('s-Heerenhoek), 1e kal F. Rentmeester (Eindhoven), 2e kal W. Voet (Heinkenszand), 3e kal J. Harinck (Yerseke). Meeste kleine vo gels J. Rentmeester (Roosendaal) 8 st. Kwadendamme. Wip 1: 1e hoofdvogel L. v.d. Strate (Goes), 2e hoofdvogel Xandra van Ant werpen (Goes), 1e zijvogel P. Nagelkerke ('s-Heerenhoek), 2e zijvogel B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 3e zijvogel Sj. Raas (Kwaden damme), 4e zijvogel Sj. Raas (Kwadendam- me),1e kal P. Nagelkerke ('s-Heerenhoek), 2e kal Sj. Raas (Kwadendamme), 3e kal C. de Jon ge (Heinkenszand), 4e kal C. de Jonge (Hein kenszand) meeste kleine vogels F. Koens 10 x (Ovezande). Wip 2: 1e hoofdvogel C. Riemens (Kwaden damme), 2e hoofdvogel J. Kopmels 's-Graven- polder, 1e zijvogel J. Kopmels ('s-Gravenpol- der), 2e zijvogel Jacco Kopmels ('s-Gravenpol- der), 3e zijvogel Sj. Raas (Kwadendamme), 4e zijvogel C. de Jonge (Heinkenszand) 1e kal L. v.d. Strate (Goes); 2e kal Jacco Kopmels fs-Gravenpolder), 3e kal J. Repkes (Goes), - meeste kleine vogels J. de Jonge 7x (Heinkens zand). MIDDELBURG Twee speelsters van de Middelburg se rugbyclub Oemoemenoe zijn ge selecteerd voor het Nederlands vrouwenteam. Shereza Pool kan zondag tegen Schotland haar de buut maken, Jasmine van der Waal kwam al eerder uit voor Oranje. Van der Waal maakt ook deel uit van het Nederlands Sevens-team, dat deelname aan de Olympische Spelen van 2016 als voornaamste doel heeft. De interland op het na tionaal rugbycentrum in Amster dam begint zondag om 13.00 uur. BREDA De poolbiljarters van Roadhouse Blues boekten in de regionale eer ste klasse opnieuw een zege. In Bre da werd Loepie Loepie met 2-4 op zij gezet. Dankzij overwinningen van Bas Berg en Jan Roskam stond het al snel 0-2. Berg struikelde in zijn volgende partij in het 10-ball, maar Roskam maakte het verschil weer twee punten door winst in het 8-ball. Jeroen Damman moest één van zijn twee partijen in het straight inleveren, maar de verhou dingen bleven gehandhaafd. door Michiel Bouwman heinkenszand - Het is een veel ge stelde vraag in de kantines op za terdagmiddag: wat hebben jullie gedaan? Bij Heinkenszand staat er niemand meer van te kijken als het antwoord 'gewonnen' is. De eerste vier seniorenelftallen én de A-junioren van de Bevelandse club zijn begin november nog steeds ongeslagen. Zo won het eerste elftal afgelopen weekend voor de zesde keer in acht wedstrijden en pakte daar door de eerste-periodetitel in de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Ter vergelijking: het huidige pun- tenaantal van twintig behaalde de ploeg vorig seizoen pas in februari. „We spelen echt goed de laatste tijd", vindt trainer Adil Fertoute, die aan zijn tweede jaar bij Hein kenszand bezig is. „Wij streven naar beter, beter, beter. En als je een periode pakt, lijkt het me lo gisch dat je voor het kampioen schap gaat." De vraag rijst waar de goede pres taties van de club vandaan komen. Herkenbaarheid en positivisme spelen daarbij een grote rol. Fertou te: „Ik pas mijn ploeg niet aan. Ook niet tegen AZW (de tegen stander van morgen). Wij gaan uit van onze eigen kwaliteiten. Zo of fer ik ook niemand op aan een spe ler van de tegenstander. Toen ik begon bij Heinkenszand waren we promovendus. Het eerste wat ik er in bracht, was om als team te voet ballen. Door met z'n allen aan te vallen, te verdedigen en druk te zetten naar één kant. Daar heb ik veel in geïnvesteerd. Daarna heb ik geprobeerd er meer voetbal in te brengen." Het klinkt als een stapsgewijs re cept naar een goedgeoliede machi ne, maar niet alles ging even mak axel - De stemming over de fusie van de Axelse voetbalclubs Axel en AZW is uitgesteld. Deze zou wor den gehouden in december, maar gaat voorlopig niet door vanwege de besluitvorming door de ge meente voor het realiseren van een nieuwe accommodatie. Deze mededeling was gisteravond op de website van v.v. Axel te lezen. De beslissing is genomen door de stuurgroep en de beide besturen. De stemming zou volgende maand worden gehouden, zodat er bij een positieve uitslag gewerkt zou kunnen worden om in het sei zoen 2012-2013 van start te gaan met de nieuwe vereniging. De gemeentelijke besluitvorming rond het realiseren van een nieu we accommodatie kost meer tijd dan aanvankelijk verwacht werd. „Zonder een positief besluit van de gemeente voor het realiseren van een nieuwe accommodatie met een nieuwe identiteit, kun nen we geen fusie aangaan", meld den de clubs gisteravond. „Dit be tekent dat de voorgenomen fusie pas met ingang van het seizoen 2013-2014 in plaats van 2012-2013 gerealiseerd zal kunnen worden." De stuurgroep en de werkgroepen zullen hun voorbereidende werk zaamheden normaal voortzetten. Op woensdag 23 november zal er om 20.00 uur in de kantine van v.v. Axel een gezamenlijke informa tiebijeenkomst plaatsvinden voor de leden, vrijwilligers, trainers, lei ders, ouders van jeugdleden en sponsoren van Axel en AZW. kelijk. Fertoute: „Binnen Heinkens zand dachten veel mensen nega tief Dan kreeg je reacties als 'het is al moeilijk om erin te blijven'. Op een gegeven moment was het ver schil met de degradatieplaatsen vijf punten. Daar keken ze dan naar, terwijl het gat om kampioen te worden maar zes punten was. Dat is met coaching net zo: je kunt tegen iemand zeggen dat hij het niet goed doet, maar je kunt ook zeggen hoe het wél moet." Je zou misschien kunnen stellen dat Adil Fertoute winnaars maakt van zijn spelers. Zo vertrok Maar ten Griep - afgelopen seizoen goed voor twintig goals - bij de club, maar zijn gemis is goed opgevan gen. „Nu staat Ruud Lagrand in de spits. Hij scoorde de eerste vier wedstrijden niet, maar ik liet hem staan, gaf hem vertrouwen. En nu is hij wél beslissend", verwijst Fer toute naar afgelopen zaterdag, toen Lagrand tegen VCK de win nende treffer maakte. Hij vervolgt: „En we spelen echt als een team. Als het voetballend niet goed gaat, kunnen we ook hard werken. We hebben een bre de selectie en iedereen is heel be langrijk in dit verhaal. Er zit veel rek in deze groep." Ermo Cappon, lid van de techni sche commissie van Heinkens zand, beaamt dat die brede selectie belangrijk is. „Ook hebben we wei nig last van blessures. Daardoor schuift er wekelijks zo'n vijf man door naar het tweede, dat zo ook een impuls krijgt. Het derde elftal heeft wat spelers in de groep die vorig jaar nog bij de eerste selectie zaten en het vierde draaide vorig seizoen ook al goed." Ten opzichte van vorig jaar zijn het vooral de randvoorwaarden die verbeterd zijn. „De A-junioren en het tweede trainen nu samen en we hebben richtlijnen met be- Adil Fertoute: „Wij streven naar beter, trekking tot doorschuiven opge steld, puur om 's zaterdags houvast te hebben. Zoiets is namelijk vaak een discussiepunt. Als een speler door Klaas Verspoor middelburg - Als Niek Haartsen tijdens de topper in de vijfde klas se A net zo trefzeker is als in de eerdere competitieduels van dit sei zoen, dan krijgt koploper Philippi ne zondag een lastige middag in Schoondijke. De Zeeuws-Vlaamse goalgetter, die al elf keer scoorde, voorspelt in de negende PZC-Toto bijna van zelfsprekend een zege voor zijn ei gen ploeg. „Daar gaan we echt voor. Verliezen zou nog geen dra ma zijn, maar ik denk dat wij ge woon meer scoren", verklaart hij. Het Zeeuwse voetbal volgt hij voornamelijk via de krant en bij het treffen in de hoofdklasse tus sen Hoek en LRC deelt hij eerstge noemde de drie punten toe. Het is een duel waarin Hoek afstand kan nemen van de onderste drie plaat sen.. „Hoek speelt thuis", moti veert hij zijn 'eentje'. AZW komt volgens Haartsen in de topper bij koploper Heinkenszand niet ver der dan een punt. „AZW kan bij winst gelijk komen, maar ik denk dat het in een gelijkspelletje ein digt." Terneuzen keert volgens Haartsen puntloos terug uit Hen- drik-Ido-Ambacht, waar IFC de te genstander is" Maandag valt te le zen of Niek Haartsen ook in de Toto trefzeker blijkt te zijn. Hoek-LRC X Excelsior M. - Kloetinge X Alblasserdam - GPC Vlis. X Heinkenszand - AZW X Veere-Oostkapelle X SPS-Stavenisse X Arnemuiden - Bruse Boys X PSV-Coes X VC Vlissingen - Nemelaer X IFC-Terneuzen X Schoondijke - Philippine X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26