Geklungel PSV 'beloond' me Timmer geeft haar geheimen prijs 241 sport PSV-HAPOEL TEL AVIV PSV is ook na de winterstop actief in de Europa League. I De ploeg verzekert zich van een plek bij de laatste 32 psv is in Eur°pees verband ai zes- door een 3-3-gelijkspel tegen Hapoel Tel Aviv. gen. Teleurstellende start van schakers op EK Oranje oefent weer eens tegen België Nederland en België weer in WK-finale Team Hofmeier gaat verder als Team Hart Kramer bij rentree tegen Rotteveel vrijdag 4 november 2011 *- J tien thuiswedstrijden op rij ongesla- PORTO CARRAS De Nederlandse schakers zijn het Europees kampioenschap voor lan denteams in de Griekse plaats Por to Carras teleurstellend begonnen. Het Oranje-viertal speelde gisteren tegen het zwakke Finland gelijk: 2-2. Ivan Sokolov boekte als enige een winstpartij. Loek van Wely, na een 'sabbatical' terug in de selectie, keek in de eerste ronde toe. Anish Giri en Jan Smeets remiseerden, Daniel Stellwagen verloor als eni ge. De Nederlandse vrouwen won nen, onder aanvoering van Zhao- qin Peng, van Turkije: 21/2-11/2. BRUSSEL Bondscoach Georges Leekens van België verwacht dat zijn ploeg vol gend jaar op 15 augustus voor ei gen publiek tegen het Nederlands elftal oefent Volgens de trainer van de Rode Duivels heeft hij een mondeling akkoord met zijn colle ga Bert van Marwijk over een vriendschappelijke interland. Het Nederlands elftal voetbalde op 29 mei 2004 voor het laatst tegen Bel gië. Oranje verloor in Eindhoven met 0-1, door een benutte straf schop van Bart Goor. SHAOXING Voor de negende keer op rij gaat de finale van het WK korfbal tussen Nederland - België. Oranje versloeg gisteren in de halve finale Taiwan met 27-17. België was met 27-14 te sterk voor de selectie van Catalo- nië. De eindstrijd in het Chinese Shaoxing is morgenochtend (Ne derlandse tijd). Van de acht voorgaande WK-fina- les won Nederland er zeven. Al leen in 1991 waren de Belgen te sterk voor Oranje. Het eerste WK werd in 1978 gespeeld. HEERENVEEN Het schaatsteam van Hofmeier gaat per direct verder als Team Hart Dat maakte het financiële de tacheringsbureau gisteren bekend. Hofmeier, waar onder anderen Koen Verweij en Marrit Leenstra voor uitkomen, heeft de naamge ving en de uitingen ter beschik king gesteld aan de Hartstichting. Beide partijen werken tot en met de Olympische Spelen van 2014 in Sotsji en hebben de intentie om daarna nog twee jaar langer met el kaar door te gaan. Hofmeier was vijfjaar in het schaatsen actief. HEERENVEEN Sven Kramer neemt het vandaag bij zijn rentree op de schaatsbaan op tegen Renz Rotteveel. Ze zijn op de s kilometer bij de Nederlandse afstandskampioenschappen in de achtste rit ingedeeld. Kramer doet in Thialf voor het eerst sinds ander halfjaar weer mee in wedstrijdver band. De regerend olympisch kam pioen op de 5000 meter miste het gehele vorige seizoen wegens een blessure aan zijn bovenbeen. Kra mer doet bij dit NK alleen mee aan de s kilometer. door Johan Stobbe heeren veen - Als actief schaatsster liet Marianne Timmer ploeggeno ten nooit het achterste van haar tong zien. Nu ze coach is, zijn de geheimen voor haar pupillen niet langer geheim. Het strakke schaatspak is ingeruild voor een ruimer vallende trainings outfit. De ene hand omklemt een stopwatch, de andere is verscholen in een zak van het rode Team Li- ga-jasje. Terwijl haar pupillen rondjes schaatsen, raken de stil staande schaatsen van Marianne Timmer bijna de boarding. Gecon centreerd kijkt ze vanaf de rand van het ijs naar de bewegingen die haar pupillen maken. Timmer is geen schaatsster meer, maar coach. Het zal dit weekeinde even wen nen zijn om Marianne Timmer zonder strakke cap over de blonde haren te zien. Van 1993 tot vorig jaar deed de drievoudig olympisch kampioen zeventien keer mee aan het NK afstanden. Ze bouwde een imposante erelijst op. Elf nationale titels, twintig medailles van een andere kleur. Het erepodium gaat haar missen. De nieuwe loopbaan, die van schaatstrainer, begint in Heeren veen echt. De voorbereidingen zijn geweest, nu moeten Annette Gerritsen, Margot Boer, Anice Das, Lipda de Vries, Irene Schou ten en Lotte van Beek laten zien wat ze hebben geleerd van de we reldtopper van weleer. „Het is een uitdaging om het uiterste uit die meiden te trekken", zegt Timmer. „Ik probeer mijn lifestyle over te brengen, laat zien wat je er alle maal voor moet doen." Timmer is opener geworden. In het verleden deelde ze met haar ploeggenoten best wel eens wat, maar lang niet alles. „In de winter was je eikaars concurrent. Dan geef je niet alles prijs. Ik weet wel hoe je kampioen moet worden, maar dat vertel je natuurlijk niet." Margot Boer beaamt die woorden. „Ze deelt haar ervaring met ons. Voorheen hield ze nog wel eens dingen voor zichzelf." Nu zijn de geheimen niet meer al leen van Timmer zelf. Dat laatste stukje dat je nodig hebt om olym pisch kampioen te worden, Tim mer weet wat het is. „Dat probeer ik nu op de meiden over te bren gen." Ja, erkent ze, ze is duidelijk veranderd. Nu telt het teambelang en niet meer dat van het individu. De overgang van ploeggenoten naar een trainer-pupilrelatie ver liep gladjes, al zou Timmer het liefst nog elke dag met haar voor malige ploeggenoten rondjes schaatsen. „Maar dat is niet gepast. Ik heb nu een andere rol. Boven dien zie ik technische dingen veel beter vanaf de zijkant." Dag en nacht is ze bezig met schaatsen. „Programma's schrij ven, de planning maken, sponsor- belangen behartigen, vergaderin gen, ik heb minder vrije tijd dan voorheen." In de zomer waren de dagen helemaal tekort. Timmer moest ook haar trainersdiploma halen. Dat betekende dat ze veel opdrachten dubbel maakte, want de coach wilde logischerwijs niet de programma's van haar pupillen prijsgeven. „Een aantal dingen op de cursus was leerzaam, maar lang niet alles. Soms zat ik bij een vier uur lange workshop en dacht ik: wat doe ik hier? Dat zijn kostbare uren." Nu hoeft ze zich daar niet meer druk om te maken. Vlak voor het seizoen kreeg ze haar diploma. Ka pitein Timmer kan zich volledig richten op het schip dat Team Liga heet. Een nieuwe toekomst met nieuwe wensen. „Mijn droom is nu om met de meiden goud te ha len op de Olympische Spelen in Sotsji." REFEREF Met vereende krachten proberen de spelers van Hapoel Tel Aviv scheidsrechter Attwell af te brengen van zijn beslissing PSV een strafschop te geven. De arbiter komt na overleg met een van zijn assistenten inderdaad terug op zijn beslissing. foto Marcel van Hoorn 85ÈSÈSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24