i8l zeeland I- 'Mensen vinden zo'n zaak leuk, Mevrouw De Witte gaat door met haar winkel Plan voor Goese Poort is in zicht 1 WIJZER 'Miljoenen zijn beloofd' Voor UW Staatslot loopt u binnen bij: SLUITING C.F. DIESCH Caspar Diesch stopt met zijn tabakswinkel aan de Markt in Middelburg. Daarmee komt een einde aan één van de oudste familiebedrijven in de stad. Maar: „Als ik het niet meer leuk vind, houdt het op." C.F. en J.B. 13 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL /TXAutoTeam vrijdag 4 november 2011 OPEN DAGEN 5 en 6 nov. ANTIEKE KLOKKEN VERHUISD: Nederstraat 19 0118-614053 Middelburg www.wijzerantiekeklokken.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Gedeputeerde Ben de Reu kan de gemeente Vlissingen hebben gezegd dat de twee mil joen voor de Timmerfabriek voor lopig niet komen en dat op zoveel geld niet meer gerekend hoeft te worden, Omroep Zeeland-direc teur Monique Schoonen heeft nog geen signaal ontvangen. „Dus ga ik ervan uit dat het geld gewoon komt, zoals eerder is toe gezegd door de gedeputeerde. Is het niet nu, dan later." Schoonen hamert erop dat het belang van verhuizing van de omroep naar de Timmerfabriek te groot is 'voor zo wel de gemeente Vlissingen als de provincie als voor ons'. „Bij een project als het Scheldekwartier dat straks misschien wel het tienvoudi ge oplevert, heb je een trekker. Dat zijn wij, als enige." Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87 - 89 Middelburg Tel. 0118-613680 door Carla van de Merbel Te weinig klanten, te ho ge investeringen, te veel regels en een te do minante tabaksindus trie: Caspar Diesch is het eigenlijk gewoon zat. En het heeft even geduurd - met een zo oud familiebedrijf stop je niet zo maar - maar het besluit is nu geno men. Per t januari gaat de deur van de tabakswinkel aan de Markt definitief dicht. Er zijn heus nog wel genoeg men sen die roken, maar te weinig van hen kopen hun sigaren, sigaretten en tabak in de winkel van Diesch. „De meeste mensen zijn gemak zuchtig", zegt Caspar Diesch. „Ie dereen vindt het leuk, zo'n spe ciaalzaak, maar ze kopen bij de su permarkt. Of via internet." De in richting van de speciale klimaatka mer met bijzondere sigaren, de uit breiding van het assortiment met souvenirs en aansluiting bij het sa menwerkingsverband Tabac Gifts leveren niet genoeg extra klanten op. Maar ondanks dat vindt Caspar Diesch het ook gewoon niet leuk meer in zijn winkel. „Je wordt zo tegengewerkt als ondernemer, met de accijnzen, regeltjes en verplich te waarschuwingen." De hele dag staat hij tussen artikelen waarop staat 'Roken is dodelijk'. „Het is erg dat je van je winkel een grafka mer moet maken. Je wordt gezien als een soort gifmenger. Dat moti veert niet." Diesch relativeert de impact van zijn besluit te stoppen met een winkel die al 130 jaar bestaat. „Dit is een bedrijf en dat bedrijf ben ik. Een bedrijf is niets zonder men sen. Als ik het niet meer leuk vind, houdt het op." Hij relativeert ook de waarde van het doorgeven van een familiebedrijf. „Ik zeg al- tijd: Je kunt je kinderen niet een bordje nostalgie geven en als toet je een glaasje traditie." Caspar is de vierde generatie Diesch in het familiebe drijf. Vijftien jaar geleden nam hij de zaak over van zijn va der, die nu 84 is. Zijn ouders vin den het jammer dat de zaak niet wordt voortgezet, maar ze begrij pen zijn beslissing. „M'n vader ziet ook dat het niet meer gaat. Hij is er vrij nuchter onder en zegt 'gaat het niet, dan gaat het niet'." De drie kinderen van Caspar Diesch zijn nog te jong om al eventuele toekomstplannen in een tabaks zaak te kunnen hebben. Maar al I C.F. (Cornelis Felix) Diesch opende in 1881 een sigarenzaak in de Lan ge Delft. Kort daarna opende hij een tweede winkel aan de Markt. In de oorlog werden beide zaken verwoest. In 1941 werd het pand aan de Markt herbouwd. Zijn broer J.B. (Johannes Bernar- dus) Diesch begon in 1892 als sui kerbakker in de Lange Burg. Hij specialiseerde zich in boterbabbe- iaars. Na de oorlog bouwde Diesch een winkel op de Markt. De babbe laars worden nog steeds gemaakt. hadden ze die gehad, Caspar zou het hen hebben ontraden. „Je kunt beter geen ondernemer wor den in dit land", zegt hij nog maar eens. Het pand aan de Markt blijft eigen dom van de ouders van Caspar. Zij gaan het verhuren. Mogelijk moet Caspar, die nu met zijn gezin bo ven de winkel woont, verhuizen, maar dat vindt hij niet erg. Caspar Diesch blijft zich ook na sluiting van de winkel bezighou den met sigaren (die hij zelf ook rookt). Hij werkt aan het opzetten van een webwinkel met Hollandse sigaren en Zeeuwse bieren en wij nen. „In Zeeland worden goeie bie ren gemaakt. En er is veel vraag naar streekgebonden producten." Diesch wil daarvoor samenwerken met kleine bedrijfjes. „Dat zijn be drijven met hart voor de zaak." Hij verwacht niet dat zijn nieuwe zaak meteen een vetpot zal wor den. „Dat hoeft ook niet. M'n vrouw heeft ook een inkomen." Hij weet wel dat hij weer met ple zier met zijn werk en hobby bezig zal zijn. www.cfdiesch.nl De winkel van J.B. Diesch op de Markt. Ze vindt het jammer dat er met de sluiting van C.F. Diesch weer een speciaal zaak verdwijnt uit Middelburg. Zelf denkt ze niet aan stoppen. Me vrouw De Witte is al bijna vijftig jaar eigenaar van de winkel van Fa. J.B. Diesch aan de Markt. „En ik blijf voorlopig doorgaan." Mevrouw De Witte nam de zaak destijds over van de familie Diesch, die zelf geen opvolger had. Haar winkel trekt nog genoeg klan ten om hem rendabel te houden. „Het gaat goed genoeg", zoals ze zelf zegt. Ze zou straks wel 'dol graag' een opvolger hebben. „Als de winkel dan maar wel zo blijft." De opvolger mag niets veranderen. Op de toonbank in de kleine win kel staat een hele collectie van haar handelsmerk: verschillende soorten blikjes met 'de echte Zeeuwse boterbabbelaars'. Nog steeds gemaakt volgens het oude recept van J.B. Diesch. Ze vinden gretig aftrek van toeristen en Zeeuwen die een cadeautje zoe ken. Mevrouw De Witte geniet van de aanloop in haar winkel. „De men sen komen met verhalen. Het is leuk om dat allemaal te horen. Ie dereen vindt het leuk in mijn win kel. Ik krijg altijd positieve reac ties." door Frank Balkenende GOES - Een gemeentelijke project groep komt met een plan voor het bedrijventerrein Goese Poort. Struikelblok voor de ontwikkeling van de kale en wat verloederde en tree van Goes vormt de verkeersaf wikkeling van het terrein. Zowel verkeerstechnisch als financieel. Een deel is in handen van project ontwikkelaar Van Garderen 8c Dekker, die de kavel te koop heeft staan. In het gebied ernaast wil de Goese ondernemer Gé Guosheng een too tot 150 kamers tellend ho tel inclusief enkele oosterse restau rants neerzetten. Om het project financieel rond te krijgen, heeft Guosheng een deel van zijn kavel verkocht aan bouw markt Gamma, laat zijn adviseur Jan Wijnakker weten. Het college van B en W heeft geen bezwaren tegen een hotel-restau rant en een bouwmarkt op de Goe se Poort, maar stelt vast dat beide functies onherroepelijk leiden tot verkeersproblemen. Althans met de huidige aansluiting op de Ring baan-West. Het college voorziet files op Ring baan-West. Bovendien is de aan sluiting niet echt veilig. Het college vindt dat ondernemers wiens bedrijven straks verantwoor delijk zijn voor extra verkeersstro men, in principe moeten meebeta len aan een andere aansluiting van de Goese Poort. De gemeente heeft daar momen teel geen geld voor gereserveerd. De projectgroep gaat na op welke manier een betere aansluiting is te financieren en wie dan hoeveel dient te betalen. Overigens kan zo'n bijdrage voor verkeers- oplossingen de plannen van Gu osheng en de Gamma bemoeilij ken. Guosheng is eerder al ge vraagd zelf een verkeersonderzoek te doen, maar de aangeleverde stukken vond de gemeente vorig jaar onvoldoende. De projectgroep gaat tevens na welk soort bedrijvigheid wenselijk is in de Goese Poort. Wethouder Loes Meeuwisse heeft al eerder aangegeven dat zogehe ten perifere detailhandel tot de mogelijkheden moet behoren. In december moet er een plan lig gen. officieel Opel Dealer Z_5LA voel je vrij 1 Onderdeel von de Automotions Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaar naar CarVillage aan de Peoryweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18