2 luit selectie selectie donderdag 3 november 2011 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91,4330 A8 Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Aii Pankow Eva, één van de kamer meisjes van Hotel Lijk- zigt, is vermoord. Haar lichaam wordt op een ochtend onder aan de dijk ge vonden. Dat is het begin van de jubileumvoorstelling van Koor A58, die vrijdag en zaterdag te zien is in De Mythe in Goes. „Het is tijd voor vernieuwing bij de viering dit twaalfenhalf jarig be staan", vindt dirigent Rob van der Meule. Met Hotel Lijkzigt brengt A58 inderdaad iets heel nieuws. De voorstelling heeft de sfeer van een thriller in de stijl van Agatha Christie. Het verhaal speelt zich af in het begin van de jaren 60. „Het is echt heel anders dan voor heen. Geen songfestivalliedjes, geen evergreens die het publiek zal herkennen. De toeschouwers hebben geen enkele binding met de nummers", zegt Van der Meule. Volgens hem legt dat een zware taak op de schouders van de koor leden. „Zij zullen elk liedje moe ten deliverer!, netjes afleveren bij het publiek, knokken voor hun nu- mers. Dat is moeilijk, maar het is een mooie uitdaging." Van der Meule erkent dat er bin nen het koor aanvankelijk behoor lijk wat discussie is geweest over deze productie. Over de titel al leen al, bleken de meningen ver deeld. Sommige leden zijn afge haakt. „Ja, jammer, maar ik vind echt dat je ook eens wat moet dur ven en moet vernieuwen. Daarom is het dit keer geen repertoire a la Rodgers en Hammerstein waarin het woord gay niet voor mag ko men. Nu zingen we zelfs een bela den tekst als 'wir haben es nicht gewusst' met daarin - voor wie het hoort - een thema van Mahler ver weven. Het is een liederencyclus, absoluut geen musical. De gespro ken teksten die erin zitten, maken deel uit van de compositie." Deze productie had een lange aan loop. Oorspronkelijk wilde Koor A58 twee jaar geleden al het tienja rig bestaan vieren met een film Dirigent Rob van der Meule waarbij het koor de muziek zou in zingen. Toen het absoluut niet luk te daarvoor de rechten te verwer ven, dreigde een impasse. Het sim pele feit dat toenmalig regisseur Koen Schyvens bij toeval het woord 'novelle' gebruikte, zette bij de dirigent het creatieve brein weer in werking. „Ik vond dat zo'n prachtig woord, novelle. Zo ontstond in eens bij mij het idee voor een luisterhoek en heb ik auteur Peter Swanborn ge vraagd een liederencyclus te schrij ven. Wel poëtisch, maar niet te eli tair, juist heel toegankelijk. De tijd was inmiddels verder gegaan en Koen Schyvens had ander werk te doen. Daarop heeft Willem Huij- breghs de spelregie op zich geno men", vertelt Van der Meule. Hij vroeg Christian Blaha de composi ties te maken voor Hotel Lijkzigt. Niet te klassiek, het ging tenslotte om een popkoor. Zoals van Blaha verwacht mocht worden, creëerde hij een zeer eigen toon. Van der Meule daarover: „Het is niet zo eenvoudig te consumeren, maar het publiek zal er wel door worden uitgedaagd. Het is bij Christian nooit zo dat je na de eer ste B het gevoel krijgt van 'geef nog maar drie borden van hetzelf de'. Zijn muziek smaakt misschien eerst wat vreemd om daarna te constateren: 'o, wat lekker'. Het be gin is direct heel bijzonder, Met een cello en een bas, heel spooky." Het koor wordt begeleid door het Zeeuws kamerkoor TY, waarin Thorwald Jorgensen het zeldzame instrument de theremin bespeelt. De dirigent pleitte vurig voor bo- ventiteling van de liedteksten zo dat het publiek het verhaal op die manier goed zal kunnen volgen. De 72 leden van Koor A58 hebben zich vol overgave in deze produc tie vastgebeten. De uitdaging geldt niet alleen zangtechnisch, maar Middelburgs Kamerkoor Onder de titel Sweelinck Consor ten geeft het Middelburgs Kamer koor samen met trombonekwartet Trombonata twee concerten die in het teken staan van Jan Pieters zoon Sweelinck (volgend jaar 450 jaar geleden geboren) en enkele van zijn tijdgenoten. Vr. 4 november, Casthuiskerk, Middel burg, 20.15 uur. Za. 5 november, Nieuwe Kerk, Zierikzee, 20.00 uur. Ferdinand Povel Kwintet Saxofonist Ferdinand Povel won onlangs de prestigieuze VPRO Boy Edgar Prijs. In het kader daarvan toert hij momenteel door het land, samen met zijn kwintet. Dat bestaat verder uit Rob van Bavel (piano), John Goldsby (bas), Mar cel Serierse (drums) en de Ameri kaanse trompettist John Marshall. Zondag 6 november, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. The Old Firm De bekende Zeeuwse folkrock- band The Old Firm houdt na vijf tien jaar op te bestaan. Drummer en zanger Peter van Liere, gitarist, violist en zanger Maarten Termont en accordeonist, gitarist en zanger Hans van der Werf staan voor de laatste keer samen op het podium, voor een afscheidsconcert. Zondag 6 november, Schuttershof, Middelburg, 17.00 uur. Care du Nord Jazzpopformatie Gare du Nord geeft een concert op een bijzon dere locatie: de Timmerfabriek in Vlissingen. De groep brak en kele jaren geleden door met het album Sex 'n jazz. Vorige maand verscheen de cd Lily white soul. Donderdag 3 novemberTimmer fabriek, Vlissingen, 20.30 uur. Ars Musica Kamerkoor Ars Musica voert sa men met orkest Concerto Baroc- co motetten en cantates van J.S. Bach rondom het levenseinde uit. De opbrengst van het con cert is bestemd voor hospice Het Clarahofje in Goes. Vrijdag 4 november. Geerteskerk, Kloetinge, 20.30 uur. Om 19.30 uur inleiding en herdenking. Chris Hinze In Van Tibet tot Tanger combi neert Chris Hinze zijn magisch fluitspel met verhalen over en beelden van de reizen die hij maakte door onder meer Tibet, Afrika, Marokko, India, Japan, Mongolië en Birma. Vrijdag 4 november, De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur. Jan Akkerman In Minor Details speelt gitarist Jan Akkerman, die binnenkort 65 jaar wordt, stukken van zijn onlangs uitgebrachte gelijknamige cd, even als enkele klassiekers uit zijn werk. Akkerman wordt bijgestaan door Wilbrand Meischke (bas), Coen Molenaar (keyboard), Marijn van den Berg (drums). Vrijdag 4 november, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. De gemoederen lopen hoog op tjidens het onderzoek naar het duistere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62