241 zeeland aE®Ü"k Smartphone stuk? Dan Brugklassers maken er een show van IPHONEDOKTER Steve De Coen uit Hulst herstelt iPhones, Blackberry's, Expositie werk Saskia in Passarelle Dag Kunstuitleen met start van Kleintje Kunst+ regioagenda Groep Wijs in De Blaauwe Hoeve donderdag 3 november 2011 —1 riff"—— terneuzen - De Kunstuitleen aan de Bellamystraat in Terneuzen zet zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur de deuren wijd open, op de landelij ke Dag van de Kunstuitleen. De ex positie Kleintje Kunstt begint dan ook met werken van tien kunste naars, waarop bezoekers een stem kunnen uitbrengen. Het populair ste werk wordt aangekocht voor de uitleencollectie. Kinderen mo gen zaterdag een kunstwerk in el kaar puzzelen en Mare Verschel den speelt jazzmuziek. Nieuwe le den krijgen een cadeau. terneuzen - In de Passarelle van het stadhuis in Terneuzen is vanaf maandag 7 november tot 2 januari werk te zien van Saskia Eggink uit Zierikzee. Als beeldend kunste naar onderscheidt ze zich vooral door de diversiteit aan technieken in haar werk. Eggink studeerde af in chemische techniek aan de HTS in Dordrecht. Ze maakt nu ook sculpturen in steen, assemblages van veelsoortige materialen gecom bineerd met grafische technieken. De tentoonstelling is te zien tij dens kantooruren. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. donderdag 3 november axel - gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; breskens - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Bingo; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek; graauw - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO kaarten bieden; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; hengstdijk - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; hulst - reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Gedacht; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelin genwerk, computeren, pedicure; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pedicu re; hulst - Groep Wijs brengt zondag in de Truffinozaal van De Blaauwe Hoeve in Hulst een muzikale fami lievoorstelling, speciaal gericht op kinderen van vier tot twaalf jaar. Luister- en meedoeliedjes wisselen elkaar af over alledaagse gebeurte nissen als blozen, 'nee' zeggen en dromen. De muzikanten begelei den zichzelf onder meer op gitaar en mandoline. Het optreden van groep Wijs begint zondag om half drie 's middags. Toegang vijf euro, kaarten bij de VW en aan de zaal. 13.30 uur: Koersbal, handwerken; 19.00 uur: Line dance; kloosterzande - WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; Hotel van Leuven, 19.30 uur: Jaarvergade ring dorpsraad Kloosterzande; koewacht - De Lange Akkers, 14.00 uur: Bingo; oostburc - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; sas van gent - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Kreatieve vorming; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Computeren; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.15 uur: Kids club; 19.30 uur: Toneel, dameskoor, dorpsraad, Kreatieve vor ming; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten,koersbal, line dance; terneuzen - De Veste, 11.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos, sjoe len, canasta; 16.30 uur: repetitie koor; 17.30 uur: Biljarten; 18.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Knutselen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12 -16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; De Pit, 20.00 uur: Jam sessie; westdorpe - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwerken. door Sheila van Doorsselaer De iPhone laten vallen en nu zit et een gro te ster in het scherm? Waterscha de omdat de Black berry in het toilet (komt vaak voor) is gevallen? Kortom, smart phone kapot? Snel naar de dokter ermee; de iPhonedokter natuur lijk, die 'praktijk' houdt in Hulst. Steve De Coen (36) is ingenieur in de elektronica met een specialisa tie in microprocessoren. Jarenlang ontwikkelde hij in opdracht elek tronische apparatuur en software tot hij een gat in de markt ontdek te; het herstellen van smart- phones. Hij had immers alle nodi ge kennis en apparatuur in huis en was in staat klanten te helpen zon der die lange wachttijden bij de fa brikant. Het bleek een gouden greep; in ruim een jaar tijd herstel de De Coen al zo'n 1500 toestel len. Klanten weten hem goed te vinden, ze komen zelfs vanuit Brussel naar Hulst om hun smart- phones te laten maken. Volgens De Coen is er een top 3 van meest uit te voeren herstellin gen. Met stip op 1: een barst in het scherm. Op 2: kapotte LCD. Het vloeibare kristal is zodanig stuk dat er grijze strepen te zien zijn, het beeld hapert of het beeld hele maal op zwart gaat. En op 3; water schade. De telefoon maakte in dat geval vaak een plons in het toilet. Een ongelukje dat volgens De Coen de besten overkomt. De cosmetische reparaties voert De Coen binnen een uur uit. Ter wijl De Coen aan het toestel sleu- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in- terjnationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: De Iphonedokter. telt, gaat de klant even een pilsje drinken of shoppen in Hulst en als het uur voorbij is, kan de tele foon, weer als nieuw, worden op gehaald. In het geval van water schade, of als zich softwareproble- men voordoen waarvoor 'dokter De Coen' eerst nog een diagnose moet stellen, is de klant zijn smart phone iets langer kwijt. De Coen moet het veelal hebben van mond-tot-mond reclame. Zijn kundigheid wordt geprezen. „Bij herstellingen gebruik ik alleen ori ginele onderdelen, geen namaak rommel. En bovenal; ik weet wat ik doe. Ik heb ervoor gestudeerd en heb jarenlange ervaring in de elektronica. Er zijn tegenwoordig helaas teveel cowboys die denken ook wel even te kunnen doen wat ik doe. Serieus, er is iemand die eerst op de markt onderbroeken verkocht en ook smartphones is gaan herstellen. Zijn, en andere klanten komen dan uiteindelijk bij mij terecht en ik kan hun geprutst weer repareren. Voor de klant is dat jammer, want die is daardoor meer geld kwijt dan nodig." Wie de iPhonedokter inscha kelt, kan via de online agen da zelf bepalen wanneer de tele foon gerepareerd wordt. Zelfs 's avonds en in het weekeinde. Op al le reparaties wordt zes maanden garantie gegeven en De Coen voert ook zogenaamde stealth re paraties uit. Hierbij blijven de ga rantiezegels in het binnenwerk van de telefoon intact. door Wout Bareman hulst - De Brugklasshows van het Reynaertcollege in Hulst zijn door de jaren heen uitgegroeid tot een traditie. Honderden brugklassets stonden de afgelopen jaren op het podium voor volle zalen. Vrijdag, zaterdag en zondag treden in het schoolgebouw aan de Gil denstraat dertien brugklassen op onder begeleiding van de 'als- jemaarvrolijkenblij'-band. Het the ma van dit jaar is 'ver'. De teksten, die elk jaar worden geschreven door docenten van de school, draaien allemaal rond dat thema. Ook de aankleding en choreogra fie staan in dat teken. Het program ma wordt ook dit jaar weer geo pend en afgesloten met het Brug- idasshowlied. Bij de show zijn zo'n 300 brugklassers op de een of andere manier betrokken. Brug klascoördinator Carlos d'Hondt: „Het is een groepsevenement waarbij leerlingen podiumerva ring opdoen en kunnen optreden met een live orkest. De klassen staan als groep om beurten cen traal, wat de ldassensfeer ten goe de komt." De brugklassen zingen per klas enkele nummers live. Meestal treden daarbij enkele leer lingen als solisten naar voren. De optredens worden begeleid door een live orkest bestaande uit do centen en muzikale vrienden van de school. De laatste afstemming van zang en choreografie met de band vindt deze week plaats. d'Hondt: „Het Reynaertcollege ziet de Brugklasshow als een bij zondere manier om de families van de brugklassers op informele wijze kennis te laten maken met de school en de klassen." De voor stellingen met de aanvangstijd: vrij dag 19.30 uur: zaterdag 14.00 uur en 19.30 uur: zondag 14.00 uur. Voor de middagvoorstellingen zijn nog kaarten beschikbaar. Ook voor een scherm met een barst draait De Coen zijn hand niet om.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56