41 binnenland Roep om uitstel plan pgb Minder mensen E f? Ontslag leraar die homo is mag niet Uitzendbureau weert Hogeschool blundert Turken en Surinamers met tentamen Schadevergoeding pedo hoeft niet Uitbraak bacterie flink onderschat Minister niet direct negatief over taser Kinderen overleden na auto te water Kom naar de Week van de Starter TT©0>S PAUL KUSTERS RIJK BEZUINIGING ONDERZOEK Huisarts stuurt iemand met pijn op Weer thuis Inval NMa bij vervoerders van studenten donderdag 3 november 2011 AMSTERDAM ZWOLLE Driekwart van de uitzendbureaus willigt verzoeken in om geen Tur ken, Marokkanen of Surinamers te leveren. Dat blijkt uit onderzoek van twee sociologen van de Vrije Universiteit Minderhedenorganisa ties vragen staatssecretaris Paul de Krom om 'een harde aanpak'. DEN BOSCH De gemeente Eindhoven hoeft de veroordeelde pedoseksueel Sytze van der V. geen schadevergoeding te betalen. De rechtbank wees giste ren de eis van Van der V. af. Die had gevraagd om 200.000 euro voor de immateriële schade die hij opliep en 20.000 voor de materiële omdat burgemeester Van. Gijzel hem in 2009 een gebiedsverbod had opgelegd. ROTTERDAM Als het Rotterdamse Maasstad Zie kenhuis adequaat had gereageerd op de uitbraak van de Klebsiella- bacterie was de situatie niet zo ern stig geweest. Dat schrijft de Inspec tie voor de Gezondheidszorg (IGZ) in een rapport dat gisteren is ver schenen. De leiding van het zieken huis heeft de omvang, de ernst en de duur van de uitbraak onder schat, zo oordeelt de inspectie. Hogeschool Windesheim in Zwol le heeft gisteren geblunderd met een tentamen. De proef werd stilge legd, omdat de antwoorden aan de opgavenformulieren waren vastge- niet Circa 150 tweedejaars studen ten commerciële economie moe ten hierdoor de toets overmaken. DEN HAAG Minister Ivo Opstelten van Veilig heid en justitie neemt de taser, een apparaat waarmee je iemand een elektrische schok kunt geven die hem of haar voor minstens 10 se conden verlamt, mee in een onder zoek naar de uitrusting van politie mensen. Dat zei hij gisteren in de Tweede Kamer. Het effect van de al gehanteerde pepperspray en wa penstok wordt nu bestudeerd. UTRECHT De twee kinderen die gisteroch tend in Utrecht in een geparkeerde auto te water raakten, zijn overle den. De moeder, die ook in de auto zat, raakte niet gewond. De auto stond op een parkeerplaats zonder afscheiding langs het water. Hoe de wagen te water raakte, is ondui delijk. De kinderen konden uit de auto gehaald worden maar overle den later in het ziekenhuis. Breda zaterdag 5 november Terneuzen dinsdag 8 november Koudekerke woensdag 9 november Goes donderdag 10 november Toegang gratis Meer informatie en aanmelden www.kvk.nl/startersdagzwn HtlWIHWIWfWWifWiWWMBnHHflHOTMWnTTITIWMWIWWWUfiTTriT NEtSERLANtS IS WEER EEN STUKJE ARMER SEWOR&EM. Oppositie noemt bezuinigings plan op pgb op dit moment onuitvoerbaar. Staatssecretaris wil van geen uitstel weten. Zorgverzekeraars vinden ver goedingsmaatregel complex en onoverzichtelijk. den haag - De oppositie in de Tweede Kamer wil dat staatssecre taris Marlies Veldhuijzen van Zan ten (Volksgezondheid) haar bezui nigingsplannen op het persoonsge bonden budget (pgb) uitstelt. Maar zij wil daar niets van weten. Gaandeweg kunnen maatregelen wel worden bijgeschaafd, vindt zij. Opmerkingen van voorzitster Pau line Smeets (PvdA) tegen het pu bliek probeerde de staatssecretaris te stoppen door haar tijdens een debat plots een hand op de mond te leggen. Pijnpunt is de oplossing die de staatssecretaris heeft bedacht voor patiënten die zorg nodig hebben die ze niet via een zorginstelling kunnen krijgen. Als zij meer dan tien uur zorg per week nodig heb ben, komen zij straks in aanmer king voor een vergoedingsmaatre gel. De criteria hiervoor zouden echter vaag zijn en tot willekeur kunnen leiden. Pijnlijk voor de staatssecretaris is dat de afkeuren de geluiden ook uit onverwachte hoek klinken. Zo constateert Zorg verzekeraars Nederland (ZN) dat de zorg complexer wordt van de vergoedingsmaatregel. ZN vindt dat zij de plannen voor deze groep beter kan terugdraaien. Vandaag spreekt de staatssecretaris met Zorgverzekeraars Nederland. zie onze website:binnenland Veldhuijzen houdt hand voor de mond van voorzitter debat De sterfte van patiënten met een hartinfarct in het Erasmus MC is de afgelopen 25 jaar met 80 procent afge nomen. De onderzoekers zijn zelf ook verrast. door Floor Ligtvoet en hartinfarct, betekende vroeger vaak de dood. Meer dan 25 jaar geleden stierf een derde van deze patiënten in het ziekenhuis, dat is nu veel minder. Het aantal men sen dat een maand na de opname in het ziekenhuis vanwege een hartinfarct overlijdt, is met 80 pro cent gedaald. Onderzoeksleider en cardioloog Jaap'Deckers kon het zelf eerst ook niet geloven. Valt de daling op het conto van zie kenhuisartsen te schrijven? „Nee, niet alleen. Ik heb me ook af gevraagd wat de sleutel is van dit succes. Feit is dat mensen met een hartinfarct nu sneller worden ge holpen. Huisartsen sturen mensen met pijn op de borst vaker naar BREDA - Kartelwaakhond NMa ver denkt vijf streekvervoerders van het makeri van verboden prijsaf spraken. De mededingingsautori teit heeft een inval gedaan in het hoofdkantoor van Veolia in Breda. Ook andere streekvervoerders heb ben de NMa op bezoek gehad. Zij zouden onderling kosten verre kend hebben voor de invoering van de OV-chipkaart voor studen ten. Veolia is met Arriva, Con- nexxion, Qbuzz en Syntus vere nigd in de Vereniging Studenten kaart Streekvervoer (VSS). „Met de komst van de OV-chip kaart zijn ontwikkelingskosten ge maakt. Het onderzoek van de NMa richt zich op de wijze waar op die kosten toegerekend zijn aan de leden van de VSS. Het heeft niets te maken met kosten van de kaart voor de studenten", aldus een Veoliawoordvoerster. LEEUWARDEN - F-16-piloot majoor Arnold wordt na aankomst welkom gehe ten door kolonel Luyt. De zes F-16's die vanaf maart missies boven Libië hebben uitgevoerd, zijn gisteren teruggekeerd in Nederland: drie naar vlieg- leiden - De Gereformeerde Basis school Dr. K. Schilder in Oegst- geest mag een homoseksuele le raar niet ontslaan. Dat heeft de kantonrechter in Leiden gisteren besloten. Nadat de leraar bekend had ge maakt dat hij en zijn echtgenote uit elkaar gingen, ging hij samen wonen met een man. Volgens de schooi was het vertrek van de le raar toen onvermijdelijk. De rech ter wees het verzoek van de school af om de arbeidsovereenkomst met de leraar te ontbinden. Het enkele feit dat de leraar uit kwam voor zijn homoseksualiteit en is gaan samenwonen met een man, mag geen aanleiding zijn voor schorsing en ontslag, oordeel de de kantonrechter. Onderscheid op die grond is verbo den, ook voor een gereformeerde school met standpunten van kerk en synode. Het in twijfel trekken van de geschiktheid van een leraar vanwege zijn homoseksualiteit is volgens de rechter in strijd met de Wet Gelijke Behandeling. De school heeft verzuimd met de leraar openhartig en inhoudelijk te praten over de vraag of hij nog geloofwaardig zijn werkzaamhe den op de school zou kunnen uit oefenen en heeft daarom niet vol daan aan de maatstaf van goed werkgeverschap, zo oordeelde de kantonrechter. „Dit is een geweldige overwin ning", reageert voorzitter Vera Bergkamp van homobelangenorga nisatie COC. De leraar zelf Duran Renkema, reageert via het COC op gelucht. „Dit is een pak van mijn hart. Laat dit een duidelijk signaal zijn aan andere scholen die over wegen om homoseksuelen weg te sturen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4