Conflict bij De Veste in Terneuzen van het Boekenbal zeeland 125 WELZIJN Staking na ontslag bardame Gino and friends Politie zoekt naar informatie over explosies Kruiningen in oktober Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Chatham County Line speelt in Porgy Bess Met stip het beste verzekeringspakket door Wout Bareman terneuzen - Een groep vrijwilli gers van dienstencentrum De Ves te in Terneuzen heeft het aan de stok met het dagelijks bestuur van de stichting Welzijn voor Oude ren. Het conflict is zo hoog opgelo pen dat ze hun vrijwilligerswerk hebben gestaakt. Twee leden van de groep, die ook deel uitmaakten van het bestuur, hebben die func tie neergelegd. Dat gebeurde nadat ze een brief van de groep hadden onderte kend, waarin het vertrouwen in het bestuur was opgezegd. Toen ze later op hun schreden terug wil den keren en weer zitting in het bestuur wilden nemen, werd dat door het dagelijks bestuur gewei gerd. Stichtingsvoorzitter Leo Eg berts: „Hoe kun je terugkeren in een bestuur, waarin je eerst geen enkel vertrouwen meer had?!" Het conflict dateert van ruim een week geleden. Het draait allemaal om een vrijwilligster, die onder meer werkzaam was aan de bar en bij feesten en partijen. De secreta ris deelde haar tot haar verbijste ring telefonisch mee dat ze haar ta ken niet meer mocht vervullen. Ze gist nog steeds naar de reden. Een groep van negen vrijwilligers (mannen, die dagelijks zorg droe gen voor inrichting van de zalen) verklaarde zich solidair met haar en eist schriftelijke excuses van het bestuur. De mannengroep besloot direct het werk neer te leggen. Daardoor kon de jaarlijkse bazaar - één van de toppers van het sei zoen - vorige week niet doorgaan. Volgens voorzitter Egberts leverde een verzoeningspoging dinsdaga vond niets op. „Ik betreur dit enorm, want het was een hardwer kende groep vrijwilligers. Maar hun vertrek heeft geen negatieve invloed op de activiteiten. We pro beren andere vrijwilligers te vin den en steken zelf ook de handen uit de mouwen." De vrijwilligers hebben wethou der Co van Schaik, ook voorzitter van welzijnskoepel aanZ, een brief gestuurd over de gang van zaken. Ook voorzitter Egberts is dat van plan. Van Schaik wacht daar niet op. „De stichting valt onder aanZ, die jaarlijks een subsidie van zo'n 80.000 euro verstrekt. Het wordt hoog tijd dat de rust terugkeert, want dit kan zo niet langer." 'Ik hou van schilders die met weinig middelen een emotionele spanning overbrengen. Dat probeer ik waarschijnlijk zelf ook'. Metten Koornstra, beeldend kunstenaar (1912-1978) donderdag 3 november 2011 s goes - Café Heartbreak in Goes houdt vandaag voor het eerst Thursday Live, livemuziek tijdens en na de koopavond. Vanaf 19.00 uur zal de band Gino and friends voor live-muziek zorgen. Gino and Friends speelt voornamelijk covers van populaire bands. Het repertoi re loopt van Bluf tot Bruno Mars. De toegang is gratis. Metten Koornstra te midden van zijn 'boekenbalmannetjes' met hun bolle hoofden en grote neuzen. foto Reproducties Dirk-Jan Gjeltema kruiningen - De politie is op zoek naar mensen die informatie kun nen geven over explosies die zich voordeden op 22 en 29 oktober in Kruiningen. Op zaterdag 22 okto ber omstreeks 16.30 uur vond er aan de Slotstraat te Kruiningen een zware explosie plaats van ver moedelijk een zelf gefabriceerd ex plosief of illegaal zwaar vuurwerk. Getuigen worden verzocht zich te melden via 0900-8844. De winter staat weer voor de deur! Met HR-glas van Prins heb je geen gezeur. PRIIMS lel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl terneuzen - De vierkoppige Ame rikaanse band Chatham County Li ne treedt zaterdag vanaf 21.00 uur op in Porgy Bess in Terneuzen. De Stichting Roots tekent voor de organisatie. Het kwartet wisselt in tieme liedjes en ballades af met volgens de kwalificatie van ken ners 'retestrakke' bluegrassknal- lers. De Zeeuws-Vlaamse band Ellen Meets Radijs, met singer-songwri- ter Ellen Scheele staat in het voor programma. Chatham County Line is op tour- nee in Europa en was eerder in Pa- radiso. Entree: 12,50 euro, korting voor studenten/scholieren. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49