zeeland 123 Peiling Groot Renesse Zierikzee centrum Zierikzee-Boerenweg Eighties Night met Copy Cat in Brogum Leerlingen Pieter Zeeman op Contacta Dutch Swing Society naar Kleine Schorre Streekkoor Ruach zingt bij de oogsttafel Cultureel ontbijt met debat over leefbaarheid donderdag 3 november 2011 s ZIERIKZEE Hits van U2, Simply Red, David Bo wie en Wham daveren langs tij dens de Eighties Night met cover- band Copy Cat in poppodium Brogum in Zierikzee. Copy Cats vertolkt popklassiekers op een eigenzinnige manier. De Vlissingse vijfmansformatie krijgt elke zaal aan het dansen. Ook het werk van Snowpatrol, Kings of Leon en Robbie Williams is Copy Cat niet vreemd. Zaterdag om 21.30 uur, toegang 10 euro. GOES Vier leerlingen van de Pontes Pie ter Zeeman hebben gisteren op be- drijvenbeurs Contacta hun ideeën over energiewinning uit en via de Brouwersdam toegelicht. De vier leren aan het Technasium, een technische afdeling van het VWO. De energie-opdracht van Rijkswaterstaat werkten zij uit met collega-Technavisten uit Goes, Mid delburg, Terneuzen en Bergen op Zoom. DREISCHOR In het proeflokaal van wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor treedt zaterdag het Nederlandse jazzorkest The Dutch Swing Socie ty op. Leider en banjospeler van dit orkest is Ed van Dantzig, één van de oprichters van de wijnhoe ve. Zijn orkest speelde in diverse Amerikaanse jazzclubs, maar ook voor 80.000 man op de renbaan van New Orleans. Het concert in duurt van 17.00 tot 19.00 uur. ZONNEMAIRE Streekkoor Ruach treedt zaterdaga vond vanaf 19.30 uur op in de Her- vomde kerk van Zonnemaire. Het gaat om een avondvullende uitvoe ring met combo, ter gelegenheid van de Week van het Oogstpalet. In de kerk staat een enorme oogstta fel. Verder zijn er schilderijen van cliënten van Brugzicht te zien. Zaterdagmiddag bespelen verschil lende eilandelijke organisten het onlangs gerestaureerde Flaes-orgel. Dat duurt van 14.30 tot 17.00 uur. De gemeenteraad beslist in december of de drie concrete investeringszones verder ontwikkeld kunnen worden. Daarna wordt opnieuw gepeild of er voldoende bedrijven deel willen nemen. Pas als dat het geval is, gaan de plannen door. Groot Renesse' gaat de BIZ in Renesse heten. Deze ti tel is gekozen omdat het gebied waar de investeringszone gaat lopen groter is dan de kern al leen. Van camping Duinhoeve in Burgh-Haamstede tot en met cam ping Duin en Strand in Scharendij- ke. Renesse is van alle vier de ini tiatieven op Schouwen-Duiveland het verst. De nadruk komt te liggen op mar keting, promotie en alles rond het thema 'schoon, heel en veilig'. Hoe trekt Renesse meer mensen, hoe blijft Renesse aantrekkelijk voor de gasten en dat alles in een schone, veilige omgeving. Heel veel activiteiten gebeuren nu ook al, onder de vlag van de onder nemersvereniging. Die vereniging kan zich straks meer bezighouden met het eigenlijke doel; het onder houden van de onderlinge contac ten en de relatie met de gemeente. Alle andere activiteiten - van het susteam, de verlichting in de bo men, de sinterklaas tot en met alle activiteiten die worden georgani seerd vanuit Renesse Bruist - val len straks onder de vlag van de op te richten BIZ. Promotie is belangrijk voor Zierikzee-centrum. Zierikzee centrum krijgt een eigen investeringszone. Na verschillende eerdere po gingen is deze week duidelijk ge worden dat voldoende bedrijven de voordelen inzien en mee willen doen. De investeringszone omvat heel het gebied binnen de grachten. Wel is er een verschil aangebracht tussen 'hartje binnenstad' en de randen er omheen. Zierikzee is voor Schouwen-Duive land een belangrijke toeristische trekker. Niet alleen om te winke len, maar ook als monumenten- stad. Bij Zierikzee zal de nadruk dan ook liggen op de promotie van de stad. Daarbij valt te denken aan bijvoorbeeld de feestverlich ting in de decembermaand, activi teiten op het Havenplein in de zo mer, leuke aankleding van de bin nenstad of een kerstmarkt. Daarnaast is het thema 'veilig, heel en schoon' belangrijk. Veilig om te verblijven en het tegengaan van vandalisme. Als derde punt moet Zierikzee een schone stad zijn waar het prettig toeven is. Aandacht voor de aankleding van de omgeving. De bedrijven op het Haring- vlietplein, de Boerenweg en de Grevelingenstraat in Zierikzee richten een eigen investe ringszone op. Van alle investerings zones waar nu aan gewerkt wordt, is de animo hier het grootst. Bijna alle bedrijven zeggen nu al 'ja' te gen dit initiatief De bedrijven in dit gebied richten een eigen zone op, omdat ze heel andere belangen hebben dan de bedrijven in de binnenstad. Ze richten zich niet op toerisme, maar trekken hun klanten veel meer uit Zierikzee en de rest van het eiland. De problematiek ver schilt ook van de binnenstad. De bedrijven in dit gebied hebben te maken met veiligheid rondom hun eigen panden. Het is een in dustrieterrein waar 's avonds de be drijven gesloten zijn en niemand woont. Voor de op te richten investerings zone speelt ook de aankleding van het gebied een belangrijke rol. Te denken valt aan het gezelliger ma ken van de Grevelingenstraat tot en met het organiseren van activi teiten die klanten kunnen trekken zoals een kerstmarkt. TMC Goes Marconistraat 15 - 15b (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELHARNIS - Koffie, thee, brood en beleg komen er op tafel tijdens het cultureel ontbijt zaterdagoch tend in het Diekhuus in Middel- harnis. Het draait bij die bijeen komst vooral om het te voeren de bat over leefbaarheid op het platte land. De nadruk ligt daarbij op on derwerpen als krimp, energie en cultuur. Voor de discussie schuiven aan: Monique Sweep (Deltawind), Kees van Wuyckhuyse (architect) en Peter de Pagter (griffier en con tactambtenaar voor de dorpsra den). Het cultureel ontbijt begint om 9.00 uur. Hans Lammers treedt op als gastheer. Belangstel lenden zijn welkom. WSatino Black producten zijn gemaakt van 100% recycled papier en alle hulpstoffen zijn 100% biologisch afbreekbaar. Satino Black mag dan ook drie strenge weststrate milieukeurmerken voeren: FSC-recycled, 01 viHziMHoi "icuini Europees Eco-label en Cradle to Cradle Satino Black •Toiletpapier Handdoekjes Poetspapier Dispensers Zeep Afvalzakken •Afvalbakken Satino Black wordt C02 neutraal geproduceerd en uiteraard zijn^ de verpakkingen 100% recyclebaar. De dispensers zijn van gerecycled kunststof gefabriceerd. Meer informatie? Neem dan contact op met Ronald Becks via 0118 63 00 10 of mail naar ronald@weststrate.nl Gasten wordt het naar de zin gemaakt in Renesse. sfeerideeën Gezellig en aantrekkelijk k geprijsd!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47