Zeeland PZCI t Jongeren aan de slag in Ouwerkerk tós CONTACTA.NL SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 Mammoeten en mastodonten naar Ronald McDonaldhuis Jongen terecht almanak Bidet (2) Investeringszone ook leuk voor inwoners Donderdag 3 november 2011 Zeeuws wier als dé groente van de toekomst Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WERKERVARINGSPROJECT Stichting Octocare begeleidt verbouwing dorpshuis door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Jongeren die op de wachdijst staan van werkvoorzie ning De Zuidhoek en jongeren met een beperking gaan het dorps huis van Ouwerkerk verbouwen. Om dit werk te begeleiden krijgt stichting Octocare in Ouwerkerk t5.ooo euro van de gemeente. Die subsidie is een stimuleringsbij drage, bedoeld om moeilijk plaats bare jongeren aan werk te helpen. Octocare is bezig met de samenstel ling van een bouwteam van zeven jongeren. „Aan het eind van de verbouwing kijken we welk effect dit werk op de jongere heeft gehad en of iemand in zijn ontwikkeling is gegroeid. Met deze test stappen we naar een potentiële werkgever. Die weet dan welke kwaliteiten de ze jongere in huis heeft", legt Jo- han van Westenbrugge van de stichting Octocare uit. Voor de verbouwing van het dorpshuis is een sociale onderne ming opgericht. Daarin werken woningbouwvereniging Zeeuw- land (eigenaar van het dorpshuis), de dorpsraad Ouwerkerk (huur der), De Zuidhoek en Octocare sa men. Andere betrokkenen zijn de praktijkschool van de Pontes Pie- ter Zeeman en het architectencol lectief Idna. Zeeuwland schrijft het bestek voor de verbouwing en levert de materi alen. Als de verbouwing naar tevre denheid is uitgevoerd, wil de wo ningbouwvereniging ook andere bouwprojecten door moeilijk be middelbare jongeren laten uitvoe ren. Het project dat officieel 'Com munity of Talents' heet, wordt op gezet als maatschappelijke stage, zodat ook (ex-)leerlingen van de praktijkschool kunnen worden in gezet. De jongeren moeten timmer- en schilderwerk gaan doen. Wat de verbouwing precies inhoudt, is nog niet duidelijk. Van Westen- brugge: „De dorpsraad voert hier voor overleg met de verengingen die het dorpshuis gebruiken. De dorpsraad wil weten wat zij be langrijk vinden en ook of ze in het dorpshuis blijven als de huur om hoog zou gaan." Volgens planning moet de verbouwing van een van de laatste zelfstandige dorpshui zen in januari beginnen. Octocare begeleidt jongeren met een beperking of ontwikkelings achterstand. De stichting is sinds 2007 werkzaam in Zuid-Holland en sinds dit jaar ook in Ouwer kerk. ZIERIKZEE - Het Ronald McDonaldhuis bij het joen jaar geleden, een landschap met mam- waar de maritieme collectie in wordt geïnte- Hier moet echt wel een plekje voor te vinden Sophia-kinderziekenhuis in Rotterdam krijgt moeten, mastodonten en hyena's. De panelen greerd - was er geen plaats meer voor. Bas en zijn", aldus een enthousiaste Bets Vogelaar, een serie wandpanelen met daarop een schil- zijn afkomstig uit het Maritiem Museum. In Bets Vogelaar van Stichting Vrienden van Sop- De gift is een initiatief van Wim Rotte van de dering van een Zeeuwse vallei zo'n 1,9 mil- het nieuwe Zierikzeese stadhuismuseum - hia zijn er blij mee. „Hartstikke mooi toch? dienst openbare werken, foto Dirk-Jan Gjeltema Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om io.oo, 16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland er jaar 1 t/m 3 november 15.000 m2 beursvloer^Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland Gratis Segway rijden// Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De 18-jarige Fabian Koster uit Zierikzee is terecht. Hij werd sinds gisterochtend negen uur vermist. Toen werd hij voor het laatst ge zien in de omgeving van de Greve- lingenstraat in Zierikzee. Nadat hij gisteren in Goes werd ge signaleerd, is de politie gewaar schuwd. Vervolgens is de jongen naar Zie rikzee vertrokken en is daar onge deerd aangekomen. De reden voor zijn verdwijning is onbekend. Dat dit hoekje nog altijd zeer goed wordt gelezen, bleek gisteren maar weer eens. De almanak over de fiets met bidet lokte honderden reacties uit Het ging over een advertentie op in ternet, waarin een racefiets met bi det (waar uiteraard bidon was be doeld) werd aangeboden. De schrijver van de almanak dacht er een leuke draai aan te geven door te stellen dat een bidet op je fiets wel handig is, want dan hoefje als race fietser onderweg niet te stoppen om je behoefte te doen. Zich op dat mo ment even niet realiserend dat een bi det natuurlijk niet voor dat doelein de is bedoeld. 'Het zal thuis bij die schrijver wel een zooitje zijn, je behoefte doen in een bidet', luidde één van de bijde hante reacties. Dat kan bij deze ge lijk worden ontzenuwd. Dat doet hij namelijk altijd keurig in een bidon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45