281 sport 171 Ajax heeft alles nog in eigen h KSfif Strootman snapt er niks van Vacansoleil nog niet zeker van WorldTour Geen WK veldrijden voor Lars Boom Hartoperatie voor voetballer Cassano Handballers beginnen met overwinning Katja Roose wint Europese kitetour CHAMPIONS LEAGUE Ajax houdt uitzicht op de tweede ronde van de Champions League. De Amsterdammers Ajax sPeelde 9isterwor,d de171e zetten Dinamo Zagreb eenvoudig opzij. vroeger de Eumpa cup 1. donderdag 3 november 2011 AICLE Vacansoleil-DCM wacht nog op een licentie voor de World Tour. De internationale wielerunie UCI liet gisteren weten dat Vacansoleil, de ploeg van Johnny Hoogerland, zich net als een aantal andere ploe gen later deze maand moet melden bij de licentiecommissie voor tekst en uitleg. Rabobank is wel al zeker van een licentie voor volgend jaar. Om voor een licentie in aanmer king te komen, moeten teams vol doen aan sportieve, financiële, ethische en administratieve crite ria. Vacansoleil heeft aan een aan tal daarvan voldaan. De UCI maakt op 10 december de definitieve inde ling van de WorldTour bekend. VLIJMEN Bondscoach Johan Lammerts hoeft begin volgend jaar op het WK veldrijden in Koksijde niet te reke nen op Lars Boom. De 25-jarige wielrenner uit Vlijmen liet giste ren weten dat het WK niet past in zijn voorbereiding op het wegsei- zoen. „Ik weet dat iedereen mij daar wil hebben, maar ik ben weg renner. Parijs-Roubaix en de Ron de van Vlaanderen zijn belangrij ker", zei Boom. De Brabander vero verde in 2008 in Treviso de wereld titel veldrijden. MILAAN AC Milan kan enkele maanden niet beschikken over Antonio Cassano. De aanvaller moet een hartoperatie ondergaan, zo maakte de Italiaanse voetbalclub gisteren bekend. Cassano viel zaterdagavond in tij dens de competitiewedstrijd bij AS Roma. Hij speelde 20 minuten in het duel dat door Milan met 3-2 werd gewonnen. Volgens het Itali aanse persbureau Ansa had Cassa no een beroerte. De spits werd in de vroege ochtenduren van zondag opgenomen in het ziekenhuis met mysterieuze klachten. Hij kon am per spreken en bewegen. VANTAA De Nederlandse handballers zijn de WK-kwalificatie begonnen met een zege. Oranje versloeg Finland in Vantaa met 26-23. Bij rust leidde het team van bondscoach Harrie Weerman ruimer, 16-9. Patrick Miedema was voor 2200 toeschouwers topscorer met zeven treffers. Zaterdag treffen beide ploe gen elkaar opnieuw, dan in Geleen. MIDDELBURG Kitesurfster Katja Roose heeft het raceseizoen in stijl afgesloten. In het Franse St. Gilles de Croix be haalde ze de eerste plaats in de dis cipline courseracing. Het toernooi was de laatste wedstrijd dit jaar in de Europese kitetour. De Neder landse eindigde overall eveneens op de eerste plek voor de Duitse Christine Boenniger (tweede) en de Portugese Ines Correia (derde). Eerder dit jaar werd de Vlissingse tweede bij de WK in Sylt (Duits land) en won ze de EK. wedstrijd in de Champions League, Miralem Sulejmani juicht nadat hij de 2-0 voor Ajax heeft gescoord in de Champions League-wedstrijd tegen Dinamo Zagreb. foto Olaf Kraak/ANP wenen - Brett Holman kan van daag in de Europese wedstrijd te gen Austria Wien zijn rentree ma ken bij AZ. De Australische aanval ler stond zo'n twee weken aan de kant met een liesblessure. „Als Brett denkt dat hij er klaar voor is, zou hij kunnen spelen", aldus trai ner Gertjan Verbeek. „Maar of hij dan ook speelt, bepaal ik." Ver beek kan in Wenen niet beschik ken over zijn geschorste aanvoer der Niklas Moisander, die op eigen verzoek wel is meegereisd. AZ knokte zich twee weken geleden in de thuiswedstrijd tegen Austria Wien terug van een 2-o-achter- stand en pakte alsnog een punt (2-2). AZ, koploper van de eredivisie, heeft na drie wedstrijden vijf pun ten, twee minder dan koploper Metalist Charkov. Austria Wien staat op 4 punten. „Metalist is de favoriet", aldus Verbeek. door Rik Elfrink eindhoven - Kevin Strootman baal de gisteren als een stekker, nadat de KNVB had bekendgemaakt dat hij alsnog voor twee eredivisie duels is geschorst. „Ik ga er niet te veel over zeggen, maar uiteraard ben ik het er niet mee eens. We gaan nog overleggen of we beroep aantekenen tegen de straf." Strootman vond het vreemd dat scheidsrechter Blom na afloop van de zitting in Zeist zijn excuses aan bood aan de speler. Tijdens de tuchtzaak vond de arbiter juist dat er sprake was van ernstig gemeen spel. De aanklager stelde vooraf gaand aan de kwestie-Strootman een schorsing van één duel en één wedstrijd voorwaardelijk voor. De uiteindelijke straf van de tuchtcom- missie is dus zwaarder dan het eer ste voorstel. PSV heeft tot vrijdag middag vier uur de tijd in hoger beroep te gaan tegen de straf Als dat gebeurt, dan wordt de schor sing van Strootman voor het duel met De Graafschap (19 november) opgeschort. Zondag is Strootman er sowieso niet bij, als PSV om half vijf tegen Heracles aantreedt. Rutten was gisteren overduidelijk klaar met de wedstrijd tegen FC Twente en ging bewust niet meer in op het incident met arbiter Blom. Rutten weigerde hem een hand te geven na afloop van de wedstrijd. De coach heeft de gang van zaken met de directie nabe sproken in een regulier overleg. Er was begrip voor de actie van Rut ten, al moet hij een volgende keer een dergelijke situatie anders op lossen. Vandaag mag Strootman wel ge woon meedoen in de Europa Lea gue. PSV hoopt in het duel met Hapoel Tel Aviv overwintering in Europa te bewerkstelligen. Als de Eindhovense formatie wint, wordt een grote stap gezet en kan de pen ningmeester de zestiende finales vrijwel zeker inboeken. Trainer Fred Rutten: „Hapoel zal ons met respect benaderen. Opnieuw zul je een compact opererend team te-' genover ons zien, waartegen we in de tweede helft meer en meer ruimte gaan krijgen." Rutten liet gisteren doorschemeren dat hij mogelijk Timothy Derijck opstelt in plaats van Wilfred Bouma. Laatstgenoemde heeft lichte klach ten en de coach wil met de routi nier liever geen risico nemen. Or lando Engelaar zit ook weer bij de wedstrijdselectie. Er was gisteren ook nog goed nieuws in Eindhoven. PSV heeft gebruikgemaakt van de optie in het aflopende contract van aan voerder Ola Toivonen. De Zweed se schaduwspits tekende in Eind hoven tot medio 2014 bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44