van de toekomst M arrea Provinciale wegen nog niet optimaal Diefstal van bewoners in Zeeuwse zorginstellingen www.marrea.nl Veruit de beste in reisjes dichtbij donderdag 3 november 2011 MIDDELBURG - Ook in Zeeuwse zorginstellingen verdwijnt geld van bewoners. Dat zegt René Diekstra, naar aanleiding van de presentatie van zijn zwartboek, vanavond in het televisieprogram ma Meldpunt van Omroep Max. Diekstra, docent aan de Middel burgse Roosevelt Academy, stelde zijn zwartboek samen nadat hij in eigen familiekring geconfronteerd werd met diefstal van een bewo ner van een zorginstelling. Hij schreef er een column over en kreeg daar enorm veel reacties op. Zo veel dat hij besloot er mee ver der te gaan. „In totaal zijn er wel vijftienhon derd tot tweeduizend gevallen bij me binnengekomen. Ook uit Zee land. Maar ik kan kan geen namen noemen omdat veel betrokkenen bang zijn voor repercussies als na men van hen of van instellingen bekend worden. Ze zijn bij ons wel bekend. In het zwartboek zijn uiteindelijk honderd voorbeelden terechtgekomen." Volgens Meldpunt is het zwart boek een schokkende opsomming geworden van diefstal van geld, sie raden, parfum, sigaretten, drank, telefoons, kleding, bestek, eten of bijvoorbeeld waterkokers. Het gaat niet altijd om personeel. Het kun nen ook vrijwilligers zijn of bezoe kers die uit zijn op diefstal. René Diekstra Diekstra's studenten zijn bezig alle meldingen te analyseren. Ook is het de bedoeling via de publiciteit of gericht het zwartboek bij de zorgorganisaties terecht te laten ko men. Verder beraadt hij zich nog over de mogelijkheid het stuk ook op het ministerie te bezorgen of te overhandigen. Diekstra ontdekte de diefstal uit de instelling waar zijn familielid verbleef, nadat hij een camera tus sen de planten had verborgen. In het televisieprogramma worden ook slachtoffers aan het woord ge laten. Meldpunt wordt vanavond om 29.25 uur uitgezonden op Nederland 2. Een toetje van zeewier, dat opstijft als agar-; zeewierchips, -brood, -falafel en salades met wier. Bouillon wordt getrokken van prei, ui én knotswier. Het geheim van de Japanse kok is de toevoeging van een flinke hoeveelheid kaneel. foto's Marcelle Davidse MIDDELBURG - Zeven procent van de wegen van de provincie ver keert in slechte staat. Daarnaast is 3 procent in matige conditie en 90 procent is goed. Dat heeft een bureau voor de pro vincie uitgezocht. Bij de fietspa den en parallelwegen liggen de ver houdingen niet veel anders; 8 pro cent is van onvoldoende kwaliteit, 4 procent matig en 88 procent is goed. Overigens is de kwaliteit van de fietspaden de laatste jaren vrij constant gebleven. De provincie heeft 4,2 miljoen vierkante meter zogenaamde ver hardingen in beheer. Naar aanlei ding van het onderzoek heeft de provincie een begroting opgesteld om de wegen en fietspaden die er slecht aan toe zijn op te knappen. De bedoeling is in één jaar de ach terstand weg te werken, zodat alle provinciale wegen aan de richtlij nen voldoen. Daar is in dat jaar 2,9 miljoen euro voor nodig. Om de wegen daarna volledig op peil te houden is jaarlijks een bedrag van 3,16 miljoen euro nodig. Dat is meer dan het beschikbare budget van de provincie. De provincie heeft jaarlijks een budget van 2,5 miljoen euro. En dan moet er in 2011 ook nog een miljoen bezui nigd worden. Als het huidige bud get gehandhaafd blijft, daalt het percentage slechte wegen na vijf jaar naar 4 procent. Daar kan nog bij komen dat het aantal klachten gaat stijgen naar aanleiding van schade of letsel op die 4 procent slechte wegen. Het Zeeuwse eiland Walcheren is in elk jaargetijde prachtig. Sling erende polderweggetjes, pittoreske dorpjes, mooie boerderijen, uitgestrekte weilanden en vooral veel water. Het eilandgevoel is overal aanwezig. Uw hotel, Fletcher Zuiderduin Beachhotel, ligt aan het meest zuidelijk gelegen strand van Nederland; Westkapelle. Eindeloos lang wandelen langs het strand, of lekker winkelen in Vlis- singen en Middelburg. Zeeland geeft u een winters warm welkom. Arrangement: Ontvangst met koffie/thee en een Zeeuwse bolus 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x een kopje soep na een frisse wandeling 1 x 3-gangen streekgerechten diner op dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving Van 139,- voor 99,- p.p. Prijs p.p. o.b.v 2 persoonskamer. Toeslag alleengebruik 22,50 p.n.Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht 10,00 p.p.p.n. Toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Reserveringskosten 750 per boeking. Geldig t/m 31 mrt 2012, m.u.v. feestdagen. Fletcher Zuiderduin Beachhotel (4*) heeft een prachtige ligging, in de duinen en net achter het strand van Westkapelle. Het hotel is dit jaar compleet gerenoveerd. Mooie hotelkamers, een goed restaurant, een gezellige bar en een eigen Beach- club. Dit alles gecombineerd met gastvrije medewerkers maken dat dit hotel aan al uw wensen zal voldoen. Boeken via www.marrea.nlA/VEG051 door René Schrier 3 DAGEN WONDERSCHOON WALCHEREN Ontdek Zeeland in de Winter! boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43