breekpunt van plan w zeeland 125 Weerbaarheidstraining voor senioren Borsele WDR spoort oplichtster op in Zoutelande Verwenmiddag in Ons Dorpsleven Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Provincie heeft nog geen geld Timmerfabriek Judo voor kids met beperkingen en problemen Koorconcert donderdag 3 november 2011 SaBSSeSBSBSÊOSSBKBBB :T ssssss heid worden? Dat is de cruciale vraag ja. Nou, ik heb met alle par tijen gesproken, ze recht in de ogen gekeken en geproefd dat ze een goed beeld hebben van hoe het verder moet. Dat ligt niet aan mij, of aan de gemeente, dat ligt puur aan de locatie. We hebben nog steeds goud in handen." Contracten met handtekeningen zijn er nog niet, maar dat kan ook niet, zegt hij. „Daarvoor hadden we nog geen toestemming van de raad. Vanavond beslist de raad over de afboeking én over de nieu we visie. Als hij die goedkeurt, dan wordt de vrijblijvende fase afgeslo ten en kunnen we gaan onderhan delen." Vanavond kan Polderman dus ei genlijk niet verliezen - de raad zal hem moeten steunen. Maar zijn hachje is daarmee nog niet gered. „Dit besluit schept wel de verplich- 'S-GRAVENPOLDER - Vereniging Psyiënt Nederland en Emergis houden dinsdag 8 november de jaarlijkse verwenmiddag voor cliënten met psychische of psychia trische problematiek. De middag is in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder en duurt van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens wordt de waarderingsprijs uitgereikt. De afgelopen jaren ging deze prijs naar een persoon die door ggz-diënten zeer gewaardeerd werd vanwege belangeloze inzet en betrokkenheid bij de geestelijke gezondheidszorg in Zeeland. Een team van Emergis krijgt dit jaar de prijs. De winter staat weer voor de deur! Met HR-glas van Prins heb je geen gezeur. PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl ting er een succes van te maken. Ik kan over twee jaar niet nog een keer met een vrijblijvend verhaal komen, laat staan met financiële problemen. Of ik daar gerust op ben? Daarom zei ik: ik heb goede signalen van de ontwikkelaars ge kregen. Aan de andere kant: die doen dit natuurlijk niet voor hun hobby. Het zullen harde onderhan delingen worden." Eén noot op zijn zang heeft Polderman nog: de raad moet geld blijven steken in tij delijk gebruik van het Scheldeter- rein. „We moeten de tijdelijkheid zo leuk maken, dat die een stimu lans wordt voor mensen om een huis te willen kopen. Die opdracht onderschatten we nu te veel, we la ten dat lopen. Wij als gemeente, maar ook de projectontwikkelaars. Die moeten gaan meebetalen, daar hebben ze alle belang bij." door Wendy van den Hurk VL1SSINGEN - Op miljoenen van de provincie hoeft de gemeente Vlis- singen niet te rekenen voor het ge bruiksklaar maken van de Timmer fabriek. Dat betekent dat de verhui zing van Omroep Zeeland naar de fabriek nog steeds ver weg is. Het 'afmaken' van de fabriek kost 2,9 miljoen euro. Aan de provincie had de gemeente twee miljoen ge vraagd. „Maar wij hebben 't niet", aldus cultuurgedeputeerde Ben de Reu. „Misschien blijkt in januari dat we wat overhouden aan 2011, maar dat zal niet veel zijn. Het be lang van de Timmerfabriek voor Vlissingen is bekend, maar er lig gen nog duizend verzoeken. En de tijd van de provinciale pinauto maat is voorbij." Wat nu? „Nu zal de gemeente het voorlopig moe ten doen met een provisorische in richting, denk ik." Bovendien geeft dit meer tijd om ontwikkelingsplannen verder uit te werken, laat wethouder Piet Pol derman weten. „Maar ons verzoek is niet afgewezen. We blijven hoop houden dat we rond de jaar wisseling een positief bericht van de provincie krijgen." GOES - De sportschool JudoGoes begint een groep, JudoExtra, voor kinderen die door problemen of een beperking niet in de reguliere judogroepen mee kunnen doen. Bij de nieuwe groep wordt het ac cent gelegd op judo als middel voor het leren van normen en waarden, discipline, verantwoorde lijkheid jegens anderen en samen werking. Ook de motorische ont wikkeling vaart wel bij judo. JudoGoes richt zich op kinderen met autisme, ADHD, problemen met motoriek, gezichtsvermogen en gedragstoornissen. Inlichtingen zijn te krijgen bij André van Meer kerk telefoon 06-34845723 of via www.judogoes.nl Met stip de beste woonhuisverzekering ZOUTELANDE - In een woning aan de Noordstraat in Zoutelande is woensdagmiddag een Duitse vrouw gearresteerd op verdenking van oplichting. Dat gebeurde op verzoek van de Duitse politie. Die was getipt door makers van een nieuw WDR-televisieprogramma 'Könnes Kampft', dat het opneemt voor mensen die zijn opgelicht. De vrouw, van ongeveer dertig jaar, werd gearresteerd in de wo ning van haar moeder, waar ze sinds dinsdag verbleef De Duitse politie was al een jaar naar haar op zoek. De makers van het tv-pro- gramma hielden de woning in Zoutelande al wekenlang in de ga ten, en seinden dinsdag de Duitse politie in toen ze de gezochte vrouw daar zagen arriveren. Een zeskoppige televisieploeg film de de arrestatie. Volgens program mamaker Karsten Morkum was dat een kwestie van geluk, want de politie had niet verteld wan neer de arrestatie zou plaatsvin den. Volgens de politie Zeeland had Duitsland slechts om aanhou ding gevraagd. De vrouw wordt uitgeleverd. KAPELLE - Jongerenkoor Jigdaljahu uit Barendrecht en het kinder- en meisjeskoor Jedaja uit Nieuwer- kerk geven zaterdag een koorcon cert in de Hervormde kerk in Ka- pelle. Het jongerenkoor telt 140 le den. Dirigent is Willem Arie den Hertog. Het kinder- en meisjeskoor staat onder leiding van Henriëtte de Bat. Het concert begint om 19.30 uur. Entreeprijs bedraagt vijf euro. Kinderen tot en met 12 jaar beta len twee euro. Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg d.d. 22 juni 2011 is de huwelijksgemeenschap opgeheven tussen mevrouw K.S Murri, huisvrouw, wonende te 4434 PR Kwadendamme, gemeente Borsele, aan de Stelsedijk 3, de heer A.H.J. de Steur, zelfstandig ondernemer, laatste- lijk wonende te 4434 PR Kwadendamme, i gemeente Borsele, aan de Stelsedijk 3. De opheffing is verzocht op 25 maart 2011j door Frank van Cooten 'S-HEER ABTSKERKE - De wandel stok en paraplu zijn uitstekende hulpmiddelen om belagers af te schrikken. Deze attributen wor den dan ook gebruikt tijdens een weerbaarheidstraining voor senio ren in de gemeente Borsele. Deze training van de Seniorenraad Borsele is op zaterdag 19 novem ber van 09.30 tot 12.00 uur in het verenigingsgebouw Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Veel ouderen voelen zich onveilig en kwetsbaar. Ze zijn slachtoffer van diefstal of van agressieve ver kooppraktijken. Senioren zijn vol gens de seniorenraad echter niet volkomen hulpeloos. In de weerbaarheidstraining oefe nen de deelnemers verschillende vormen van gedrag om zich zeker der te voelen. Een combinatie van verbale, mentale en fysieke oefe ningen blijkt zeer effectief te zijn. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het Vrijwilligershuis in 's-Gravenpolder. De deelname kost twintig euro. Dokje van Perry, dat halverwege het Dok naar links steekt. In deze eerste foto Ruben Oreel Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41