Bouwcrisis was het 7öpform 241 zeeland Alcoholvrij feesten in De KEomp Ovezande Living should be easy Introductieprijs Hangterrassen boulevard Vlissingen weg Boeken, kaarten en platen in Randhof De Vriendschap danst in de Spinne Gino and friends Mammoeten naar Ronald McDonaldhuis Hoekcombinatie Symphonie. Comfortabele designbank van Topform. De Symphonie is modulair dus volledig naar wens te bouwen. Afgebeeld is een 2-zits bank large met 1 armlegger en een aanbouw met vaste hoeker. De prijs is very easy van 3.299 nu voor 2.999 www.topform.nl donderdag 3 november 2011 door Frank van Cooten OVEZANDE - Kun je ook feesten zonder alcohol? Jongeren tussen 12 en 16 jaar kunnen dat aan den lijve ondervinden tijdens het alcohol vrije SAFE feest op zaterdagavond 5 november in De Klomp in Ove zande. De Jongerenraad Borsele, de ge meente Borsele en SAFE houden het feest vanuit het Zeeuws pro ject Jeugd en Alcohol onder de campagne 'Laat ze niet (verzui pen!'. Op het feest staan dj Divino, dj Don D en hoofdact Keizer. Tijdens de avond kunnen jongeren een Meet Greet winnen met rapper Keizer. Het CDA-gemeenteraads- lid Björn Boonman verzorgt de al coholvrije cocktails op het feest. Om het feest honderd procent al- colvrij te houden, worden voor binnenkomst steekproefsgewijs blaastesten afgenomen. Heeft een jongere gedronken? Dan komt hij of zij er niet in op het feest. De avond duurt van 20.00 tot 00.30 uur. Er rijden gratis bussen van en naar het station in Goes en langs de dorpen in Borsele. Gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij de gemeente.Borsele, via de Jongerenraad Borsele of via www.welovesafe.nl of www.easyticket.nl. door Maurits Sep Cruciaal. Een ander woord heeft wethou der Piet Polderman niet voor het besluit dat vanavond zal val len over de toekomst van het Scheldekwartier. „Maar we presen teren een realistisch verhaal, met goed en slecht nieuws." Om met het slechte nieuws te be ginnen: „We vertellen eerlijk dat het door de bouwcrisis een illusie is te denken dat we alle investerin gen in het Scheldekwartier kun nen terugverdienen en dat we daarom 12,3 miljoen euro moeten afboeken. Dat is een zware bood schap. Maar we staan daarin niet alleen, tal van gemeenten moeten dat doen op grote projecten. Het Rijk adviseert dat ook. Gelukkig kunnen we dat verlies nemen, om dat we de afgelopen jaren goed ge spaard hebben." De gemeente valt eigenlijk niks te verwijten, blikt Polderman terug. „Ja, dat het terrein in 2003 is ge kocht voor 35 miljoen euro, daar van kun je achteraf zeggen dat het misschien te duur was. We heb ben het in ieder geval niet voor een koopje gekregen. Maar in die tijd vond iedereen het een fantas tisch idee." Bij de koop luidde de voor spelling dat in 2006 ge bouwd zou gaan worden. 'Planoptimisme', noemt Polder man dat. Dus dat dat niet uit kwam, vindt hij niet verwonder lijk. Grote projecten duren nu een maal lang. Dat de plannen in de loop der ja ren steeds zijn aangepast - toen geen sociale woningbouw, nu wel; toen 2400 huizen, nu maximaal 1B00; toen veel detailhandel, nu weinig - heeft niet geleid tot on rust en onduidelijkheid, meent hij. „We hebben bewust geen blauwdruk neergelegd, maar stel len ons flexibel op. Dat maakt het juist mogelijk dat we het plan nu herijken." Het is immers crisistijd, en dat is dé oorzaak voor de problemen met het project, stelt Polderman. Vlissingen heeft in zijn ogen 'ge woon dubbel pech' gehad. Eerst die lange aanloop die uitmondde in de bestuurlijke crisis en de val VLISSINGEN - Met de winter in aan tocht hoeven de terrassen aan de Boulevard Bankert in Vlissingen niet te blijven hangen. Dat mag zelfs niet, vanwege het stormsei zoen dat nu is aangebroken. En dus heeft Bouwbedrijf Joziasse, dat ze ook heeft gebouwd en ze be heert, ze deze week weer wegge haald. In april volgend jaar komen ze weer terug. GOES Zorggroep Ter Weel houdt zater dag 5 november de jaarlijkse boe kenmarkt in zorgcentrum Randhof in Goes. Tussen 10.00 en 14.30 uur zijn er volop boeken, kaarten, plar ten, cd's en puzzels te koop. GOES Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 5 november weer een dans avond in wijkgebouw De Spinne in Goes. Behalve dansen kunnen be zoekers ook bingo spelen. Aanvang 20.00 uur. Entree vijf euro. GOES - Café Heartbreak in Goes houdt vandaag voor het eerst Thursday Live, livemuziek tijdens en na de koopavond. Vanaf 19.00 uur zal de band Gino and Friends voor live-muziek zorgen. Gino and Friends speelt voornamelijk covers van populaire bands. Het repertoi re loopt van Blof tot Bruno Mars en alles wat daartussen zit. De toe gang is gratis. mmmmmmmmmmmmmmmmsmssm ZIERIKZEE - Het Ronald McDonaldhuis bij het Sophia-kinderziekenhuis in Rotterdam krijgt een serie wandpanelen met daarop een schildering van een Zeeuwse vallei zo'n 1,9 miljoen jaar geleden, een landschap met mam moeten, mastodonten en hyena's. De panelen zijn afkomstig uit het Mari tiem Museum. foto Dirk-Jan Gjeltema van het college vanwege onduide lijkheid over de cijfers. „En toen dat lek boven water was, volgde de bouwcrisis. Dus nee, ik vind eer lijk gezegd niet dat ons iets te ver wijten is of dat we het anders had den moeten aanpakken. Ik vind juist dat we goed gereageerd heb ben op de crisis, door zelf te inves teren in het tijdelijk gebruik van het terrein, door de plannen voor woningbouw in de regio samen met Vlissingen en Veere te beper ken en door het resultaat dat nu op tafel ligt." Want dat is het goede nieuws dat hij te melden heeft als tegenwicht tegen die twaalf miljoen verhes. „Alle projectontwikkelaars had den door de crisis even de tijd no dig om zich te bezinnen, maar nu zijn er drie die zeggen: 'Wij zien het zitten in Vlissingen.' Hoe ze ker het is dat die plannen waar- Tot nu toe worden alleen woningen gebouwd rondom het weer uitgegraven fase komen zo'n honderd huizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40