Zeeland PZC L 'Kansen voor veilige fietsoversteek' 2S, CONTACTA.NL BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 SLOEWEG Dorpsraad Nieuwdorp roept Borsele en provincie op na toezegging van gedeputeerde Van Beveren Ontbijten én basketballen met Henk Pieterse in Sint-Maartensdijk R'ght PLAY 1 t/m 3 november 2011 Gasstoring Rilland almanak Bidet (2) Donderdag 3 november 2011 Zeeland viert in Goes eerste Kwartiermakersfestival Zeeuws wier als dé groente van de toekomst Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank van Cooten nieuwdorp - De gemeente Borsele en de provincie moeten eventueel samen met andere partijen geld vinden voor een fietsveilige over steek van de Sloeweg ter hoogte van Stoofweg of Driedijk. De Stichting Dorpsraad Nieuw dorp doet deze oproep in een brief aan de provincie en de ge meente. De dorpsraad ziet moge lijkheden nu gedeputeerde Van Be- veren op uitnodiging van het CDA op 29 september op de kruising van de Stoofweg zei dat 'alternatie ven bespreekbaar waren'. De provincie wil de gewenste fiets- tunnel niet opnemen in de plan nen rondom de verdubbeling van de Sloeweg, omdat de investering niet in verhouding zou staan tot het aantal gebruikers. Uit de toezegging van Van Beve ren concludeert de dorpsraad ech ter dat het probleem op te lossen is. De gedeputeerde laat de diverse alternatieven die op 29 september door aanwezigen zijn geopperd, fi nancieel doorrekenen. De dorpsraad ziet af van een gang naar de Raad van State als de ge meente en provincie met geld over de brug komen. „De gemeente Borsele beschikt sinds jaar en dag over een potje met de naam 'Reser ve Sloerand' waarop de kosten kunnen worden geboekt om de omwonenden te compenseren voor de overlast die ze van het ge bied en de infrastructuur onder vinden. Het wordt tijd dat dit pot je wordt aangewend voor een fiets- vriendelijke provincie." Volgens wethouder Marga Vermue maakt de dorpsraad een kardinale denkfout. „We hebben de provin cie eerder een bijdrage van één tot twee ton aangeboden uit de sloe- randreserve als gemeentelijke bij drage voor de fietsoversteek. De provincie blijft de oversteek echter te kostbaar vinden." Door de toezegging van de gedepu teerde vraagt de dorpsraad zowel de gemeente als de provincie met klem nogmaals met elkaar in over leg te gaan. „Om te komen tot een oplossing waarbij auto's en fietsers elkaar niet ontmoeten, de oudere fietsers tussen de dorpen kunnen blijven fietsen en elkaar niet door een dichtslibbende verkeersader uit het oog verliezen. De verdubbe ling van de Sloeweg mag niet de oplossing zijn van een verkeerspro bleem en gelijktijdig de veroorza ker worden van een sociaal isole ment van de omwonenden. SINT-MAARTENSDIJK - Ex-basketbalprof Henk Pieterse was gisterochtend te gast op basis school De Rieburch in Sint-Maartensdijk. Hij gaf een zogeheten ontbijtclinic in het ka der van het Nationaal Schoolontbijt. Deze week ontbijten zo'n half miljoen kinderen op 2500 basisscholen met elkaar, waarmee voor de negende keer aandacht wordt gevraagd van het belang van een goed en gezond ge zond ontbijt. Na het ontbijt kregen de leerlingen van De Rieburcht een lesje basketbal van Pieterse, die tevens ambassadeur van Right to Play is. Die organisatie is één van de goede doelen van het Nationaal Schoolontbijt. Elke deelne mende school doneert 25 eurocent per kind. foto Willem Mieras j zie ook video op www.pzc.nl/video Dagelijks het nieuws in twee minuten video journaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl JAAR Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 15.000 m2 beursvloer//Superbus van Wubbo Ockels//Workshops met bekende sprekers //Grootste netwerk borrel van Nederland yr Gratis Segway rijden Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Tip? redactie@pzc.nl rilland - Tientallen huishoudens aan de Adriaan Butijnweg in Ril land hebben gisteren zo'n beetje de hele dag te kampen gehad met een gasstoring. Rond 09.00 uur ontstond een spontaan defect in een gasleiding, waardoor een kleine veertig huis houdens zonder gastoevoer kwa men te zitten. Monteurs van energiebedrijf Delta hadden het euvel aan de Rillandse leiding gisteren rond 16.30 uur weer verholpen. De oorzaak van de storing is niet bekend. Dat dit hoekje nog altijd zeer goed wordt gelezen, bleek gisteren maar weer eens. De almanak over de fiets met bidet lokte honderden reacties uit. Het ging over een advertentie op in ternet, waarin een racefiets met bi det (waar uiteraard bidon was be doeld) werd aangeboden. De schrijver van de almanak dacht er een leuke draai aan te geven door te stellen dat een bidet op je fiets wel handig is, want dan hoefje als race fietser onderweg niet te stoppen om je behoefte te doen. Zich op dat mo ment even niet realiserend dat een bi det natuurlijk niet voor dat doelein de is bedoeld. 'Het zal thuis bij die schrijver wel een zooitje zijn, je behoefte doen in een bidet', luidde één van de bijde hante reacties. Dat kan bij deze ge lijk worden ontzenuwd. Dat doet hij namelijk altijd keurig in een bidon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37