sport 129 md na zege op Zagreb Douglas heeft zijn paspoort binnen, nu nog dispensatie Fifa Inter met oudste team ooit in CL Real Madrid al geplaatst donderdag 3 november 2011 Trainer Claudio Ranieri van Intemazionale heeft gisteren het oudste team ooit in de Champions League op de been gebracht. Het elftal van Inter in de thuis wedstrijd tegen Lille had een gemiddelde leeftijd van 31 jaar en 317 dagen. Dat is ruim 100 dagen ouder dan AC Milan in 2007 tegen Celtic (31 jaar en 215 dagen). Inter won het duel met 2-1. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft de kan sen voor overwintering in de Champions League in eigen hand. Na de 4-0-zege op Dinamo Zagreb is de Amsterdamse club zeker van een plek in de Europa League, maar op 22 november kan Ajax zich in het duel met Olympique Lyon bij de grote jongens van Euro pa spelen. Het werd, gedurende de eenzijdige wedstrijd, steeds leuker in de Are na. Kort voordat hij onder luid ap plaus werd gewisseld voor Jody Lukoki, zette Miralem Sulejmani met zijn fijne linkerbeen nog even Siem de Jong vrij. De Jong schoot rakelings over en het bleef nog even 3-0, maar nadat hij de ge speelde tegenzin van een gewissel de speler had laten varen, nam Su lejmani de felicitaties van het pu bliek en zijn ploeggenoten met een grote grijns in ontvangst. Het was een avond waarop Ajax in de Champions League heer en mees ter was, en dat beviel bijna alle aanwezigen in het stadion erg goed. Zelfs wisselspeler Nicolas Lodeiro deelde met de 4-0 in de feestvreugde. De stemming werd ook beïnvloed door de gunstige uitslag van Olym pique Lyon-Real Madrid. De Span jaarden wonnen in Frankrijk met 0-2, zodat Ajax met nog twee groepsduels voor de boeg tweede staat in groep D achter Madrid. Als Ajax die positie behoudt, doet het ook volgend jaar mee met de grote jongens van Europa. Op 22 november volgt het cruciale duel met Lyon op Franse bodem. Als dat in een doelpuntloos gelijk spel eindigt en Ajax en Lyon eindi gen na zes duels met hetzelfde aan tal punten, heeft Ajax ook door de grote uitslag van gisteravond goe de zaken gedaan. Alleen de Kroaten deelden gistera vond niet echt in de jubelstem ming. Dinamo Zagreb heeft ook na vier duels in de Europese elite competitie nog niet gescoord. Het is de enige van 32 clubs die de bal nog niet over de lijn kreeg. LYON - Real Madrid heeft in groep D van de Champions League ook zijn vierde wedstrijd gewonnen. In Frankrijk waren de Spanjaarden te sterk voor Olympique Lyon: 2-0. Ze zijn daardoor al zeker van de volgende ronde. De Fransen strijden nu met Ajax om de tweede plaats, die even eens recht geeft op de tweede fase van het toernooi. Cristiano Ronaldo zette Madrid in het eerste deel op voorsprong. De Portugees maakte et na de hervatting ook 2-0 van. Bayern München is bijna zeker van de volgende fase van de Champions League. De Duitsers versloegen in eigen huis Napoli met 3-2. Bayern staat nu eerste. Mario Gomez zette de Duitsers met drie opeenvolgende treffers in de eerste helft op ruime voorsprong. Nog voor rust maakte Fe- derico Fernandez 3-1. De verdediger maakte er na de hervatting ook nog 3-2 van. De Nederlandse scheidsrechter Björn Kuipers stuurde twee spe lers uit het veld. Eerst kreeg de Italiaan Juan Zuniga voor de tweede keer de gele kaart van de Nederlandse arbiter. Even later overkwam dat ook Holger Badstuber van de thuisclub. Manchester City, dat met Nigel de Jong in de ploeg Villarreal met 3-0 versloeg, staat tweede. Gregory van der Wiel maakte in de twintigste minuut na een ver fijnd hakje van Christian Eriksen de 1-0. Vijf meter voor doelman Ivan Kelava schoot de rechtsback de bal hoog in het doel. Het was de zoete wraak van Van der Wiel, die werd verkozen tot man van de wedstrijd. Twee weken geleden speelde de rechtsback van Oranje zeer slecht in Zagreb en de thuiswedstrijd daarop tegen Feyenoord werd hij onder luid applaus van de eigen supporters nog gewisseld. Gisteravond verdedigde hij gedeci deerd, voetbalde hij verstandig mee en viel hij met veel hartstocht aan. Het tweede doelpunt van Mi ralem Sulejmani (steekbal Siem de Jong) viel kort na het eerste. Dat betekende meteen het einde van de wedstrijd. In de tweede helft bleef het eenrichtingsverkeer. De tegenstand uit Kroatië moet overigens ook niet te hoog worden ingeschat. In een land met 4,5 mil joen inwoners is de kans op een club met grof geschut tamelijk klein, al heeft Dinamo met Milan Badelj, Sammir en lerko Leko een paar goede spelers. Net als in Zagreb boekte Ajax na een stroeve openingsfase (geel voor Vurnon Anita en Eyong Enoh) een eenvoudige en welver diende zege. Resultaten uit het recente verle den bieden echter geen garantie voor de toekomst. De wisselvallig heid speelt Ajax dit seizoen meer parten dan het vorige en zondag spelen de Amsterdammers uit bij FC Utrecht 'gewoon' weer een heel moeilijke wedstrijd. Ajax - Dinamo Zagreb 4-0 (2-0). 20. Van der Wiel 1 -0, 25. Sulejmani 2-0, 65. De Jong 3-0, 90. Lodeiro 4-0. Scheidsrechter: Atkinson (Eng). Aantal toeschouwers: 49.707. Gele kaart: Ani ta, Enoh (Ajax), Calello, Vida, Ibanez (Di namo Zagreb). CHAMPIONS LEAGUE GROEP A Bayern Munchen-Napoli 3-2 (3-1). 17. Mario Gomez 1-0, 23. Mario Gomez 2-0, 42. Mario Gomez 3-0, 45. Federico Fer nandez 3-1, 79. Federico Fernandez 3-2. Scheidsrechter: Björn Kuipers (Ned). Gele kaart: Badstuber, Boateng (beiden Bayern), Dzemaili, Fernandez, Zühiga (allen Napoli). Rode kaart: 70. Zuniga (Napoli/twee keer geel), 77. Badstuber (Bayern/twee keer geel). Aantal toeschou wers: 66.000. Villarreal-Manchester City 0-3 (0-2). 30. Yaya Touré 0-1,45. 0-2 Mario Balotel- li, 71. Yaya Touré 0-3. Scheidsrechter: Pe dro Proen^a (Por). Gele kaart: Wakas, José Catala, Musacchio, Marchena, Pérez (allen Villarreal), Balotelli (Manchester Ci ty). Aantal toeschouwers: 18.000 Bayern 4 3 1 0 10 8- 3 Man City 4 2 1 1 7 6-4 Napoli 4 12 1 5 6-5 Villareal 4 0 0 4 0 1- 9 GROEP B Trabzonspor-CSKA Moskou 0-0. Scheidsrechter: Alberto Undiano Mallen- co (Spa) Gele kaart: Mamaev, Doumbia Love (CSKA), Zokora, Mierzejewski (Trab- zonspor). Rode kaart: 73. Seydou Doum bia (twee keer geel). Aantal toeschou wers: 17.000 Inter-Lille 2-1 (1-0). 18. Walter Samuel 1-0, 65. Diego Milito 2-0, 83. Tülio De Melo 2-1. Scheidsrechter: Wolfgang Stark (Dui). Gele kaart: Béria (Lille) en Samuel (Inter). Aantal toeschouwers: 50.000. Inter 4 3 0 1 9 6 - 4 CSKA 4 12 1 5 7-5 Trabzonspor 4 12 1 5 2-4 Lille 4 0 2 2 2 4-6 GROEP C Manchester United-Otelul Galati 2-0 (1-0). 8. Antonio Valencia 1-0, 87. Cristi- an Sarghi 2-0 (eigen doel). Scheidsrech ter: Marijo Strahonja (Kro). Gele kaart: Jonny Evans (Manchester United). Aantal toeschouwers: 74.000. Benfica-Basel 1-1 (1-0). 4. Rodrigo 1-0, 64. Huggel 1-1. Scheidsrechter: Carlos Ve- lasco Carballo (Spa). Gele kaart: Park Joo-Ho, Benjamin Huggel (beiden Basel), Aimar, Garay, Pereira (Benfica), Aantal toe schouwers: 45.000. Man United 4 2 2 0 8 8- 4 Benfica 4 2 2 0 8 5- 2 Basel 4 12 1 5 6-7 Otelul Galati 4 0 0 4 0 1 - 7 GROEP D Olympique Lyon-Real Madrid 0-2 (0-1). 24. Cristiano Ronaldo 0-1, 69. Cristiano Ronaldo 0-2. Scheidsrechter: Nicola Rizzo- li (Ita). Gele kaart: Cris, Kallström (Lyon), Khedira, Diarra, Albiol, Higuain (allen Real Madrid). Aantal toeschouwers: 35.000 Ajax-Dinamo Zagreb 4-0 (2-0). Real Madrid 4 4 0 0 12 10- 0 Ajax 4 2 1 1 7 6-3 Olympique Lyon 4 1 1 2 4 2-6 Dinamo Zagreb 4 0 0 4 0 0- 9 door Fardau Wagenaar Kevin Strootman en Rabiu Ibrahim (rechts) komen het Philips-stadion in Eindhoven in voor de training. De midden velder van PSV is voor twee duels geschorst. In de Europa League mag hij vanavond wel gewoon meedoen. foto Marcel van Hoorn/ANP ENSCHEDE - Douglas Franco Texei- ra staat vanavond voor het eerst als Nederlander op het veld als FC Twente thuisspeelt tegen Odense BK. Gisteren kreeg hij formeel het bewijs van Nederlanderschap. „Ik droom van het EK." Prikkertjes met Nederlandse vlag getjes staan in de soesjes op tafel. Een stralende Douglas (23) neemt met zijn Twentse familie plaats; zijn blonde vrouw, die de naam Douglas in sierletters op haar on-- derrug heeft laten tatoeëren, doch tertje Lais van een paar maanden en zijn schoonouders. De familie uit Brazilië is niet bij de korte cere monie aanwezig. „Maar ze staan achter me", zegt hij. Burgemeester Peter den Oudsten van Enschede maakt het officieel. Douglas moet verklaren en belo ven een goede staatsburger te wor den. „De arm van Nederland wordt nu om je heen gelegd", zegt de burgemeester. Douglas krijgt een formulier waarop staat dat hem het Nederlanderschap is ver leend. De Braziliaan uit Sao Paulo heeft de samba achter zich gelaten en is nu echt een Tukker gewor den. „Ik ben zo blij! Eindelijk is het zover. Het was een zwaar jaar, ik moest mijn inburgeringscursus halen. Ik heb in een paar maanden meer geleerd dan in al die jaren daarvoor. Ik wilde per se slagen. Na vier jaar voel ik me echt Neder lander. Dat had ik vanaf het begin eigenlijk al." Hans Jorritsma, teammanager van Oranje, bekijkt het tafereel in het stadhuis vanaf een afstandje. Hij is gekomen om de felicitaties over te brengen van bondscoach Bert van Marwijk. „We hebben een jaar ge- Twente-verdediger Douglas leden met Douglas gesproken over zijn overgang naar Nederland. Ik vind het wel zo netjes om erbij te zijn nu het zover is", legt Jorritsma uit. Een grote droom van Douglas kan uitkomen: hij wil dolgraag mee doen aan een eindtoernooi. Maar om al aan het EK van 2012 deel te nemen heeft hij dispensatie nodig van de Fifa. De wereldvoetbalbond verplicht spelers vijf jaar in hun nieuwe land te wonen, voordat ze international mogen worden. Dit om te voorkomen dat rijke oliesta- ten als Qatar goede spelers kopen en ze na drie maanden al een pas poon verstrekken. Officieel mag Douglas in september 2012 pas uit komen voor Oranje. Maar de KN VB hoopt dat er voor de lange cen trale verdediger een uitzondering wordt gemaakt. „Ik weet niet of de Fifa hem dis pensatie zal verlenen", zegt Jorrits ma. „We moeten afwachten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29