zeeland 125 Feest Kwartiermakersfestival w 'Eindelijk kan ik al mij*n klokken ophangen' Politie zoekt informatie explosies Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Hubertusviering Bonifaciuskerk Kwadendamme donderdag 3 november 2011 Het Kwartiermakersfestival, morgen en overmorgen in de Grote Kerk in Goes, staat niet bol van de toespraken. Tussen 10.00 en 17.00 uur is het vooral feest met alle ruimte voor een gezellig gesprek. Ed Quack en Urian Huber hebben in de Denktank het festival helpen voorbereiden. KRUININGEN - De politie is op zoek naar mensen die informatie kun nen geven over explosies die zich voordeden op 22 en 29 oktober in Kruiningen. Op zaterdag 22 okto ber omstreeks 16.30 uur, vond er aan de Slotstraat te Kruiningen een zware explosie plaats van ver moedelijk een zelf gefabriceerd ex plosief of illegaal zwaar vuurwerk. Precies een week later op hetzelfde tijdstip was het weer raak. Getui gen worden verzocht zich te mel den via 0900-8844 De winter staat weer voor de deur! Met HR-glas van Prins heb je geen gezeur. PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl Reinder Kooi in zijn nieuwe klokkenwinkel: „Mensen moeten weten dat ze bij een ambachtsman terechtkomen." foto Ruben Oreel door Yorben Weststrate MIDDELBURG - „Het is geen mooi verhaal, geen vader op zoon of een uit de hand gelopen hobby", vertelt Reinder Kooi van Wijzer Antieke Klokken. „Ik heb gewoon de mavo. Via mijn stage-adres in Breda, dat alleen antieke klokken restaureerde, ben ik erin gerold. Ik was meteen verkocht." Kooi heeft nu veertien jaar zijn ei gen antieke klokkenwinkel. Voor heen zat hij aan de Noordweg, maar is nu verhuisd naar de Neder- straat. Kooi: „Er zijn twee redenen voor de verplaatsing van de win kel. De eerste is dat de N57 keurig zijn werk doet en er steeds minder mensen langs mijn winkeltje kwa men. De tweede is dat de oude lo catie te klein was geworden. Ik kon niet eens al mijn klokken meer ophangen." In het nieuwe pand kan Kooi dat wel. Ook heeft hij hier een grote werkplaats, waar hij de antieke klokken restaureert en repareert. „Hier kan ik eindelijk alles doen wat ik altijd wilde." Aan alle klokken die in de winkel hangen, heeft Kooi zelf gewerkt. Maar op welke is hij nou het meest gesteld? „Dat is erg lastig, want ik ben op al mijn klokken even trots. Ze zijn ook allemaal verschillend. De ene heeft een technisch hoogstandje qua nauw keurigheid en bij de ander is de leeftijd heel bijzonder. Ik heb één klok uit 1735 hangen, dat vind ik wel erg fraai." Kooi heeft nooit overwegen om andere antieke spullen te verkopen. „Ik ben een klokkenmaker. Geen meubelma ker. Hier ben ik in gespecialiseerd. Mensen moeten als ze hier ko men, weten dat ze bij een am bachtsman terechtkomen." De vraag is in de jaren wel afgeno men, vertelt Kooi. „De tijden en de vraag zijn veranderd. Dertig jaar geleden wilde iedereen zijn he le huiskamer vol met antiek, maar dat is klaar. Dat zie ik ook niet meer terugkomen. Wat je nu wel ziet is een heel strak interieur met een twee-drie antieke tinten." De klokken zijn ook niet goedkoop. „Ik weet dat het best een exclusie ve business is. Mijn goedkoopste klok is ongeveer 800 euro en de duurste is 7500 euro. De meesten zitten daar tussen." Aanstaande vrijdag is de officiële opening. Maar geïnteresseerden moeten nog een dagje langer wachten. „Morgen is alleen voor genodig den bedoeld, zaterdag en zondag houden we een open weekend. Dan is iedereen welkom. Ikzelf ga niet werken in de winkel, maar maak tijd voor iedereen om zijn of haar vragen te beantwoorden." foto Willem Mieras KWADENDAMME - In de Bonifacius- kerk in Kwadendamme is zaterdag om 19.00 uur voor de tweede keer een Hubertusviering als moment van bezinning rondom de start van het jachtseizoen. Met jacht- hoomgeschal, Hubeitusbrood, aan dacht voor de schepping en een Jagermeister na afloop was de eer ste viering vorig jaar een indruk wekkende viering. Ook dit jaar wordt het brood volgens een spe ciaal procédé gebakken. Voormalig bakker Ad Remijn bakt het brood met de leerlingen van de school. De Belgische jachthoornblazer Bo- termelck-La Garenne zorgt voor passende jagersklanken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25